Editörler : E.Kayı Han
11 Ocak 2021 09:11

Süt izni

Arkadaşlar merhaba pandemi sürecinde mesai saatleri 10 ila 16 arasında oldu yarim günlük süt iznim varken yarim gün gidiyordum .Şimdi 3 saatlik iznim kaldı süt izni kullanan anneler nasıl kullanıyorsunuz 3 saati?

LiveRommel
Memur
11 Ocak 2021 20:19

müdürünüzle görüşün bu konuyu. muhtemelen öğle sonraları için izni kullandıracaklardır.

arife-bilgic
Aday Memur
25 Mart 2021 09:26

ozlem_4471 yarım gün çalışma bitince süt izni kullanılabiliyor mu? şuanda ben müdürümle bu konuda sıkıntı yaşıyorum. yarım gün çalışma hakkın bitince süt iznin de biter dedi bana?

esmust
Aday Memur
27 Mart 2021 01:43

Süt izni ilk 6 ay 3 saattir. Ilk bebek için ilk 2 ay yarim gün yani 4 saat çalışırsınız, iki ay bitince 6 aylık süt izninin 4 ayı kalır yani yarim günlük çalışmanız bitince 4 ay da gün de 3 saat süt izniniz devam eder. Sonra ki 6 ay boyunca da 1.5 saat süt izni kullanırsınız. Bu müdürler kendi kafalarına göre kanun uyguluyorlar. Gerekirse komisyona dilekçe yazın, fakat bebeğinizin süt hakkını yedirmeyin.

arife-bilgic, 3 yıl önce

ozlem_4471 yarım gün çalışma bitince süt izni kullanılabiliyor mu? şuanda ben müdürümle bu konuda sıkıntı yaşıyorum. yarım gün çalışma hakkın bitince süt iznin de biter dedi bana?

deep blue
Memur
27 Mart 2021 08:04

Yarım günlük izin hakkı, ayrıca süt izni verilmemesi şartıyla geçerli demek, sırf yarım gün çalıştığınız dönemde ayrıca süt izni verilmez demektir, misal mesai 8 saat ise, ben bunun 4 saati çalışırım, bu 4 saate ilaveten ayrıca 3 saat de süt iznim var (yani 1 saat çalışırım) diyemezsiniz anlamına geliyor. Bu şekilde izah ile ikna olmazlarsa müracaatınızı yazılı olarak yapın.

arife-bilgic, 3 yıl önce

arife-bilgic
Aday Memur
30 Mart 2021 10:41

binbir zorla hallettim. yarım gün çalışıyorum şuanda. cevap için teşekkürler.

4) Yarım gün izin hakkından süt iznine geçiş hali

a) Doğum sonrası analık izninin bitiminden itibaren yarım gün izin kullanmayı tercih eden memur, yarım gün izin hakkından faydalanmayı bırakıp süt izni kullanmayı talep etmesi halinde süt izni süresinin kalan kısmı kadar bu izinden yararlanacaktır.

b) Doğum sonrası analık izni süresi bitiminden itibaren yarım gün izin hakkını kullanmayı talep eden ve bu haktan yararlanma süresi biten memur, süt izni süresinin kalan kısmı kadar bu izinden yararlanacaktır. == bu maddeyi görmezden geliyor müdürler maalesef.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi