Editörler : swat3410
13 Ocak 2021 06:07

Polis Özel Harekat?

Buradan açılan konulardan okuduğum kadarıyla 2019 Meslek içerisinde "Polis Özel Harekat"a ilgi azaldığını yazmışlardı. Onun haricinde 2020'de meslek içi alım gelmemiş sanırım. Bunlar bir kenara "Pandemi" sürecinde yorulan, emekli olan, bunca zaman görev yapıp şehit olan, istifa eden, Özel Harekattan sürülen, kazanıp yarı yolda bırakan bir çok abilerim, kardeşlerim varmış. Şimdi bunların tümünü bir araya getirince 2016 senesinden sonra 5 yıldır ilan gelmiyor acaba bu yıl alım olma ihtimali üzerinde düşünüyorum. Siz değerli abilerim, kardeşlerimin de fikirlerini merak ediyorum. Lütfen saygı çerçevesi içerisinde yazarsak beni mutlu edersiniz. Saygılarım ve sevgilerim ile iyi forumlar..

DİPNOT : Süleyman Soylu'nun "Bundan sonra dışarıdan Özel Harekat almayacağız, böyle bir şey asla söz konusu değil" cümlesini bir çok yerde görmüşsünüzdür. Bunu haber siteleri yanlış anlayıp, insanlara da yanlış empoze etmiştir. O videoyu, konuşmayı izleyen aklı selim insanlar hangi anlamda dediğini anlarlar zaten. Bir de şöyle bir cümlesi geçiyor başka bir video da "Biz özel harekat alımını meslek içinden alma eğilimine gitmek istiyoruz. İhtiyaç olursa yine dışarıdan alırız ama şuan meslek içine yönelmek istiyoruz" diyor. Yani yapabilirsek, meslek içerisinden olmazsa ve ihtiyaç dahilinde yine dışarıdan alabiliriz gibi bir anlam çıkıyor. Dileyenlere kanıt atabilirim.

Şimdi bunların hepsini toparlayınca sizce bu yıl ne olur sizleri dinliyorum :)

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2021 06:59

Bence alım olmaz özel harekat sayısı çok fazla dışardan ve meslekiçimden çok alım oldu. Şuan özel harekatlık bir durum da yok kaldıki özel harekattan ha bire kadroya çıkartıyorlar ama yinede belli olmaz

abdullah3452
Aday Memur
14 Ocak 2021 05:21

Teşekkür ederim değerli yorumun için :)

Başka yorum yapmak isteyen yok mu acaba benim için düşünceleriniz çok önemli

Gydm, 3 yıl önce
Bence alım olmaz özel harekat sayısı çok fazla dışardan ve meslekiçimden çok alım oldu. Şuan özel harekatlık bir durum da yok kaldıki özel harekattan ha bire kadroya çıkartıyorlar ama yinede belli olmaz

kozanoglu0188
Kapalı
14 Ocak 2021 08:31

Yüzlerce kişi çıkarıyorlar sayı çok fazla eski kalmadı fazla meslekte

Feneronline33
Aday Memur
14 Ocak 2021 10:51

Şu an için alim yok sayı olarak yeterli. Hatta arkadaşlar yanlış söylüyor çıkarma olayı yok çıkmak isteyen kişiler var onlar çıkarılıyor. Şu an ki çıkışlar yüzde 99 gönüllü çıkmak isteyenler.

kozanoglu0188
Kapalı
14 Ocak 2021 11:00

Emin misiniz dönem kaç sizin acaba
Feneronline33, 3 yıl önce

Şu an için alim yok sayı olarak yeterli. Hatta arkadaşlar yanlış söylüyor çıkarma olayı yok çıkmak isteyen kişiler var onlar çıkarılıyor. Şu an ki çıkışlar yüzde 99 gönüllü çıkmak isteyenler.

Feneronline33
Aday Memur
14 Ocak 2021 14:32

Eminim hocam benim dönemi boşver hocam özel harekat içindeyim oylr yuzlerce çıkış var filan diyenler var ama durum öyle değil. Ara ara tek tük oluyor olanlar da kendi istekleri ile kendilerine rapor tutturup çıkıyor. Ama şu an için net olan şey meslek içi yada dışı alım yoktur

kozanoglu0188
Kapalı
14 Ocak 2021 15:14

Allah Allah herhalde farklı iki tane birim var

Eminim hocam benim dönemi boşver hocam özel harekat içindeyim oylr yuzlerce çıkış var filan diyenler var ama durum öyle değil. Ara ara tek tük oluyor olanlar da kendi istekleri ile kendilerine rapor tutturup çıkıyor. Ama şu an için net olan şey meslek içi yada dışı alım yoktur

Feneronline33
Aday Memur
14 Ocak 2021 18:15

İki birim üç birim bilmem Türkiye'nin en kalabalık özel harekat kadrolarından birindeyim gördüğüm duyduğumu bilirim şu an için alim net olarak yok ama ilerleyen zamanlarda ne görülür kimse bilemez yüzlerce cikis işi hikaye yuzlerce çıkış olsa şubeler çalışacak adam bulamazlar bu sartlarda çoğu şube zor dönüyor

kozanoglu0188
Kapalı
14 Ocak 2021 20:10

Kardeş herhalde gözümle gördüğümü söylüyorum yalan söyleyecek değilim sen muhtemelen 2016 dan sonra girislisin mesleğe

mehmettt350035
Kapalı
14 Ocak 2021 22:58

500 bayan özel harekatçı geliyormuş.

Feneronline33
Aday Memur
14 Ocak 2021 23:41

Ben 2016 sonrası girmedim de kardeş sen kesin 49. Donemsin çok bilmenden belli 😀

abdullah3452
Aday Memur
15 Ocak 2021 05:23

Ne demek istiyorsunuz benim için lütfen biraz açar mısınız? Diğer arkadaşın aksine bir yorum yapıyorsunuz da merak ettim bilgilenmek istiyorum

kozanoglu0188, 3 yıl önce
Kardeş herhalde gözümle gördüğümü söylüyorum yalan söyleyecek değilim sen muhtemelen 2016 dan sonra girislisin mesleğe

Feneronline33
Aday Memur
15 Ocak 2021 17:43

Kardeşim sen bana güven çıkış yapacak olan adamın evrakını ben imzalarım yine tekrarlıyorum yüzlerce cikis filan yok sadece kendi isteği ile çıkmak isteyen tek tük kişiler oluyor onlarinda hepsi değil uygun goruleni çıkıyor. Sayı olarak şu an yeterli herhangi bir alimla ilgili yazı da gelmedi ama bu gelmez anlamına da gelmiyor belki yarın bile ihtiyac vsr diye yazı çıkabilir

abdullah3452
Aday Memur
15 Ocak 2021 20:19

Çıktığı taktirde bu konuya gelip bilgilendirme yapabilir misiniz rica etsem? Biz bir grup olarak haber bekliyoruz. Alım olması içinde gerekli mercilere iletişim kuruyoruz. Ve bugün 500 Kadın Pöh mezun edildi. Süleyman Soylunun bugünkü konuşmasında bir şey yakaladık arkadaşlarla. 2019 senesinde 25 bin PÖH mevcut bu yeterli bir sayı diyordu fakat bugünkü konuşmasında güncel pöh sayısının 22 bin olduğunu dile getirdi acaba dedik arkadaşlarla tekrar 25'e getirmek için 2021 sene içerisinde 3 bin alım gelir mi diye ümitliyiz.

Kardeşim sen bana güven çıkış yapacak olan adamın evrakını ben imzalarım yine tekrarlıyorum yüzlerce cikis filan yok sadece kendi isteği ile çıkmak isteyen tek tük kişiler oluyor onlarinda hepsi değil uygun goruleni çıkıyor. Sayı olarak şu an yeterli herhangi bir alimla ilgili yazı da gelmedi ama bu gelmez anlamına da gelmiyor belki yarın bile ihtiyac vsr diye yazı çıkabilir

Feneronline33
Aday Memur
15 Ocak 2021 21:35

Tabiki kardeşim ama tamamen düşünce olarak söylüyorum yanlış anlamayin ama şu an ülke olarak Yunanistan İran Suriye Irak vs bircok sınırdan tehtid alan bir ülkeyiz özel harekat olarak sınır ötesi çoğu görevlere bizler de gidiyoruz pandemi döneminde bu tehtidler biraz olsun gerileme yarattı sınırlarda tehlike bazında biraz rahatladık. Ulke içinde de durum şu an onu gösteriyor Şartlar böyle giderse alım çok zor demek doğru olur bu tamamen benim görüşüm şahsi düşüncem.

abdullah3452
Aday Memur
16 Ocak 2021 05:06

Anladım çok teşekkür ederim. Akademi'den veyahut Özel Harekat Dairesinden bir ilan vs. gelirse yazarsanız gerçekten beni ve arkadaşlarımı çok mutlu edersiniz çünkü hepimiz bir umut bekliyoruz :)

Tabiki kardeşim ama tamamen düşünce olarak söylüyorum yanlış anlamayin ama şu an ülke olarak Yunanistan İran Suriye Irak vs bircok sınırdan tehtid alan bir ülkeyiz özel harekat olarak sınır ötesi çoğu görevlere bizler de gidiyoruz pandemi döneminde bu tehtidler biraz olsun gerileme yarattı sınırlarda tehlike bazında biraz rahatladık. Ulke içinde de durum şu an onu gösteriyor Şartlar böyle giderse alım çok zor demek doğru olur bu tamamen benim görüşüm şahsi düşüncem.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi