Editörler : oto-danisman-expert

hemşir011
Şef
22 Ocak 2021 09:14

Yaklaşık 15 ila 18 ay arası olması gerek kardeşim
Furkan Tetik, 3 yıl önce

Muvazzaf Subaylık eğitim süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Eğitim süresi vs(K.K piyade)

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:38

Yani normalde giren adaylardan bazıları asker kaçağı göründüğü olmuştu kurs süresince ama girereken askerlik durum belgelerinde sorun yoktu. Askerlik şubesine danış, ek süre talebinde bulun.
ymenekss, 3 yıl önce
Ertelemiyecek askerlik subesi bu sekilde gidersem komisyon beni elermı ankaraya gidip bunun icin elenmek istemiyorum net bilgi nereden alabiliim hocam?

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:40

Nisan'da başlar- Aralık'ta biter. Ocakta başlar Ağustos'ta biter. Bizde bu şekilde icra edilmişti. Aşağı yukarı aynı olur.
Furkan Tetik, 3 yıl önce

Muvazzaf Subaylık eğitim süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Eğitim süresi vs(K.K piyade)

ymenekss
Aday Memur
22 Ocak 2021 12:45

Sonbisey soracam fazla vaktinizi calmak istemiyorum suan kardesim askerde o gelene kadar onu mazeret göstererek tecil durumunda bir iyileşme yapilabilir mi

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:50

Bu duruma dair geçerli bir mazeretin var mı? Yani annen ya da baban bakıma muhtaç ve bunu sağlayan kişi sen isen bu geçerli görülebilir. Bak sana tavsiyem askerlik şubesine git, rütbeli yani oranın amirine durumu anlat seni en iyi o aydınlatır.
ymenekss, 3 yıl önce
Sonbisey soracam fazla vaktinizi calmak istemiyorum suan kardesim askerde o gelene kadar onu mazeret göstererek tecil durumunda bir iyileşme yapilabilir mi

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:54

Amir o olduğu için özel durum yazısı da yazdırabilir, dilekçe de yazdırabilir. Bu tamamen onun insiyatifinde. Yalnız giderken traşını ol, gömleğini kazağını ütület, ayakkabını boya veya temizle. Saçlı sakallı gitme veya pespaye. Bir asker sivilde nasıl olur kafanda canlandır o şekilde git. - Asker kişi, sivili askerliğe uydurur. Bunu öğrenirsin kazanırsan.
s7even, 3 yıl önce
Bu duruma dair geçerli bir mazeretin var mı? Yani annen ya da baban bakıma muhtaç ve bunu sağlayan kişi sen isen bu geçerli görülebilir. Bak sana tavsiyem askerlik şubesine git, rütbeli yani oranın amirine durumu anlat seni en iyi o aydınlatır.

ymenekss
Aday Memur
22 Ocak 2021 12:55

Anlamıyorlar anlamamizliktan geliyorlar sube muduruyle de görüştüm birseyler sallayip duruyorlar basindan def etmek icin ben konuyu izah ediyorum onlar benim askere gitmemi soyluyorlar

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:56

İstediğin kadar soru sorabilirsin, sorun değil müsait oldukça yazıyorum zaten.
ymenekss, 3 yıl önce

s7even
Memur
22 Ocak 2021 12:57

Sivil personel ile mi görüştün?
ymenekss, 3 yıl önce
Anlamıyorlar anlamamizliktan geliyorlar sube muduruyle de görüştüm birseyler sallayip duruyorlar basindan def etmek icin ben konuyu izah ediyorum onlar benim askere gitmemi soyluyorlar

ymenekss
Aday Memur
22 Ocak 2021 13:00

Evet sivil personel sube muduruydu odasına gittim orda konustum

SamettCann
Memur
22 Ocak 2021 13:44

Deniz ikmal subayı veya astsubayı hakkında bir bilginiz var mı ?

s7even
Memur
22 Ocak 2021 16:48

Şubenin askeri amiri ile görüş.
ymenekss, 3 yıl önce
Evet sivil personel sube muduruydu odasına gittim orda konustum

ymenekss
Aday Memur
22 Ocak 2021 17:55

Hocam ilginiz ve alakaniz icin cok tesekkur ederim sorum olursa buraya yazarim.

HÜSEYİN KEMERCİ
Aday Memur
22 Ocak 2021 20:06

ben dıstan alım ilahiyatcı subay için basvuru yaptım fyt ye giittim mülakata cagırdılar mülakatı gecersem nasıl devam ediyor eğitim ne kadar eğitimde neler var atama da dogu görevi var mı ?

s7even
Memur
23 Ocak 2021 00:51

Hepsi var kardeşim. Doğu da var batı da var. Mülakata gireceksin onay alırsan sağlık testi için heyet karşısına çıkacaksın. Onay alırsan Nisan- Aralık sonu eğitim. Ocak 2022- Ağustos 2022 sınıf okulu. Sonra atama.
HÜSEYİN KEMERCİ, 3 yıl önce

ben dıstan alım ilahiyatcı subay için basvuru yaptım fyt ye giittim mülakata cagırdılar mülakatı gecersem nasıl devam ediyor eğitim ne kadar eğitimde neler var atama da dogu görevi var mı ?

lem10aslan
Aday Memur
23 Ocak 2021 01:40

Hoca fyt koşu nasıl çok zorluyormu elenen çokoluyormu benim spor geçmişim yok koşuyladapek aram yok sigara kullanıyorum şansım varmıdır ?

lem10aslan
Aday Memur
23 Ocak 2021 01:41

E nabızda 2.5 yıl önceki psikyatri geçmişim var tanı vs yok sadece normal muayne ve kontrolyazıyor ilaç olarak antidepresan aldım sağlıktan elenirmiyim sizce ?

emühendis1
Aday Memur
23 Ocak 2021 01:53

bunu bende merak ediyorum

lem10aslan, 3 yıl önce

E nabızda 2.5 yıl önceki psikyatri geçmişim var tanı vs yok sadece normal muayne ve kontrolyazıyor ilaç olarak antidepresan aldım sağlıktan elenirmiyim sizce ?

s7even
Memur
23 Ocak 2021 12:54

Psikolojik tedavi almış olman kalıtsal bir ruhsal problemin olduğunu göstermez. Böyle garip şeyleri düşünüp motivasyonunuzu düşürmeyin.
lem10aslan, 3 yıl önce

lem10aslan
Aday Memur
23 Ocak 2021 13:27

Yani hocam elenmezmiyim yada ihtimali nedir lütfen yardımcı olun

Toplam 153 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi