Editörler : Pangaea

fbd bdfg
Memur
15 Ocak 2021 19:21

++

fbd bdfg
Memur
15 Ocak 2021 19:24

??

fbd bdfg, 3 yıl önce

Hocam ilk defa atananlar için göreve başlama süresi 15 gün diye duydum. Böyle bir şey var mı ?

Mehmet-3993
Aday Memur
15 Ocak 2021 21:23

Evet ama ikamet adresiniz dışında bir ilde göreve başlayacaksanız 15 gün süreniz var, aynı ilde göreve başlayacaksınız 1 gün sonra başlamanız gerekir. 15 günlük süre atama tebligatınız size tebliğ edildiği gün başlar.

fbd bdfg, 3 yıl önce

Hocam ilk defa atananlar için göreve başlama süresi 15 gün diye duydum. Böyle bir şey var mı ?

Mehmet-3993
Aday Memur
15 Ocak 2021 21:27

Derece kademe soran olmuş. 6/1 yada 5/1 den atanmanız hiçbir şeyi değiştirmez. Sadece boşluk olan kadro o olduğu için oradan alım yapılıyor. Maaşınız ve tüm özlük haklarınız mühendis için göreve başladığınız tarihten itibaren 8/1 den hesaplanır.

fbd bdfg
Memur
15 Ocak 2021 22:25

İlk defa atanan biri yaşadığı şehre atanmışsa 1 gün mü 15 gün mü?

Mehmet-3993, 3 yıl önce

Evet ama ikamet adresiniz dışında bir ilde göreve başlayacaksanız 15 gün süreniz var, aynı ilde göreve başlayacaksınız 1 gün sonra başlamanız gerekir. 15 günlük süre atama tebligatınız size tebliğ edildiği gün başlar.

fbd bdfg
Memur
15 Ocak 2021 22:27

İlk defa atanınca nereye olursa olsun 15 gün diye bişey duydum gerçek mi

Mehmet-3993, 3 yıl önce

findfour
Aday Memur
15 Ocak 2021 22:29

anladığım kadarıyla bir gün,

bir başka soru var onu nasıl çözeceğiz? Erkeklere özel bir soru olacak bu, bizim sakal-bıyık ne olacak? Fotoğraflarımızı gönderirken sakallı mı gönderiyoruz (fazla abartmadan) yoksa sinek kaydı mı gönderiyoruz?

fbd bdfg, 3 yıl önce

İlk defa atanan biri yaşadığı şehre atanmışsa 1 gün mü 15 gün mü?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2021 22:29

İlametgahınızın bulunduğu şehre atanırsanız tebligatın size ulaştığı günü takip eden gün; farklı bir şehre atanırsanız tebligatın size ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde göreve başlamak zorundasınız.
fbd bdfg, 3 yıl önce

İlk defa atanınca nereye olursa olsun 15 gün diye bişey duydum gerçek mi

15 Ocak 2021 22:38

Atandığımız yer mi, şehir mi aynıyken 1 gün sonra başlıyoruz?

Ben şehir merkezindeyim, ilçeye atandım, 1 gün sonra mı başlamam gerekiyor?

hsnd, 3 yıl önce
İlametgahınızın bulunduğu şehre atanırsanız tebligatın size ulaştığı günü takip eden gün; farklı bir şehre atanırsanız tebligatın size ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde göreve başlamak zorundasınız.
15 Ocak 2021 22:41

ben bu bilgiyi nereden okuyup öğrenebilirim?

Merhaba ben mühendis, 3 yıl önce

findfour
Aday Memur
15 Ocak 2021 22:45

aynı ildeyseniz 1 gün sonra diye biliyorum

hsnd
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2021 22:48

Hocam Ankara'da yaşarken Ankara'ya atanırsanız tebligat size bugün ulaştıysa yarın göreve başlamak zorundasınız. Kurumu arayıp bilgi alın en iyisi.

15 Ocak 2021 22:52

Anladım hocam teşekkürler.

findfour, 3 yıl önce

aynı ildeyseniz 1 gün sonra diye biliyorum

15 Ocak 2021 22:54

başka bir ilçe olması vs bir şeyi değiştirmiyor yani.

tebligat gelmeden gidip ev falan tutup yerleşmek gerekiyor anlaşılan

hsnd, 3 yıl önce

Hocam Ankara'da yaşarken Ankara'ya atanırsanız tebligat size bugün ulaştıysa yarın göreve başlamak zorundasınız. Kurumu arayıp bilgi alın en iyisi.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2021 22:56

Bunu kurumu arayıp sorun derim. Belki ilçe olması bir şeyi değiştirir ama sanmıyorum. Eğer 1 gün sonra işe başlamanız gerekiyorsa bile kurum belki tolerans gösterip birkaç gün izin verebilir işlemlerinizi tamamlamanız için kesin olmamakla birlikte. Kurumla görüşmenizde fayda var.

findfour
Aday Memur
15 Ocak 2021 22:57

ya da bir süre apart tarzı bir yerde kalacaksınız ev tutana kadar, tebligatın gelme süresi belli değil, o risk alınır mı bilmem

15 Ocak 2021 22:59

anladım hocam

hsnd, 3 yıl önce

Bunu kurumu arayıp sorun derim. Belki ilçe olması bir şeyi değiştirir ama sanmıyorum. Eğer 1 gün sonra işe başlamanız gerekiyorsa bile kurum belki tolerans gösterip birkaç gün izin verebilir işlemlerinizi tamamlamanız için kesin olmamakla birlikte. Kurumla görüşmenizde fayda var.

15 Ocak 2021 23:03

Evet bir de o var.

findfour, 3 yıl önce

ya da bir süre apart tarzı bir yerde kalacaksınız ev tutana kadar, tebligatın gelme süresi belli değil, o risk alınır mı bilmem

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi