Editörler : Pangaea
15 Ocak 2021 20:57

Polislikten öğretmenliğe geçenler ?

Atandıktan sonra geçiş işlemi için hangi yolu izlediniz tecrübeli arkadaşlar yardım ededebilir mi ? Geçiş yapan arkadaşlar, iki mesleği kıyaslayacak olursa pişmanlık yaşadılar mı (özellikle maddi yönden)? Şimdiden teşekkür ederim.

Krmdnz
Aday Memur
16 Ocak 2021 19:49

Ben bıraktım devrem kpss den yüksek alınca sınıf öğretmeniyim 4+4 zamanı mezun olmuştum bizim bölümü bayağı kötü etkiledi.hayirlisiyla baslayamadik daha takvim daha belli değil.ekonimik yonden fazla farkı yok eskisi gibi değil..

Krmdnz
Aday Memur
16 Ocak 2021 19:59

Şu an sen birakmadiysan geçiş var diye biliyorum.ben zamanında geçemedim bir ara yüksek puan aldım alti ay muhabbetinden emniyet muvaffakatname vermedi. şimdi sözleşmeli atandığın için geçiş vardır.en iyisi sen izin al bir gün Ankara personel daire ye uğra bilgi al kesinlikle..

brkklgs
Şef
17 Ocak 2021 12:29

Dostum ben geçtim pişman mıyom ?? Çook Peki geçen arkadaşlarımızla görüşüyorum onlar pişman mı çoook Evvela maaş minimum 2000 fark eder Öğretmenlikte maaşta olağanüstü vergi kesintisi vardır 4300 maaş alırsın ama 3300 yatar Polisliğin silehı kimliği özgüveni yeter öğretmen ortamı çok kötüdür arkadaş dost kavramı yoktur menfaat Üzerine kuruludur Tatil desen zaten tatilde ek ders yok o tatili boşa vermiyor devlet sana samimiyetimle diyeyim şu an dön deseler ömür boyu 12-12/12-24 çalışmaya razıyım Bu dediklerimin hepsinde samimiyim kendini yakma emniyet ortamında birbirini gaza getirirler yazık güneh tatili için gelme ki polisim emekli yaşı 55 öğretmen 65 on yıl o tatili tolore ediyor
17 Ocak 2021 14:40

Doğuda 5 yıl polislik yapmış, daha sonra bir şekilde düz memurluğa geçip 7 yılda memurluk yaptıktan sonra Meslek lisesine öğretmen olarak atanan bir arkadaşımın sözlerini yazıyorum:

"Öğretmen olarak çalışabilecek en kötü okullardan birisinde çalışıyorum ancak öğretmenlik memumurluktan 20 defa daha iyi, polislikten 40 defa daha iyi."

brkklgs, 3 yıl önce
Dostum ben geçtim pişman mıyom ?? Çook Peki geçen arkadaşlarımızla görüşüyorum onlar pişman mı çoook Evvela maaş minimum 2000 fark eder Öğretmenlikte maaşta olağanüstü vergi kesintisi vardır 4300 maaş alırsın ama 3300 yatar Polisliğin silehı kimliği özgüveni yeter öğretmen ortamı çok kötüdür arkadaş dost kavramı yoktur menfaat Üzerine kuruludur Tatil desen zaten tatilde ek ders yok o tatili boşa vermiyor devlet sana samimiyetimle diyeyim şu an dön deseler ömür boyu 12-12/12-24 çalışmaya razıyım Bu dediklerimin hepsinde samimiyim kendini yakma emniyet ortamında birbirini gaza getirirler yazık güneh tatili için gelme ki polisim emekli yaşı 55 öğretmen 65 on yıl o tatili tolore ediyor

braveheart1234
Daire Başkanı
17 Ocak 2021 14:50

3300 mü yatar? Yanlış bilgilendirme kimseyi. Böyle bir durum yok. Ek ders alan branşsan hele fark yok hatta öğretmenlikte daha fazla kazanırsın. Her mesleğin kendine göre zorluğu vardır elbette ama tatil ve rahatlık konusunda bu iki meslek mukayese kabul etmez. Arkadaş ortamı da okuldan okula değişir. Hayatta guvenebilecegin 2-3 dostun olsun yeter. Pandemiden dolayı kimseyi öğreniyorsun zaten doğru düzgün. Bu tarz bilgi sahibi olmadan yapılan yorumları göz önünde bulundurmayın.
brkklgs, 3 yıl önce

Krmdnz
Aday Memur
17 Ocak 2021 18:57

Herkesin görüp geçirdiği farklıdır o yüzden kimseye şurası daha iyi olur demek olmaz.Ama konu maaş ise fazla farkı kalmadı eskisi gibi değil.

Bikik
Aday Memur
07 Ekim 2021 20:32

14.5 yil çalıştım emniyette,12 yılı polis olarak ve sinirlerime hakim olamadıgimi anlayınca tedavi görüp gihe gectim. Mesaim rahatladı ama bu sefer de iyice vasıfsız muamelesi görmeye başladım. Benim kadar vasfı olmayan yeni mezunlar başıma komiser olmuştu. Yıllarım sokaklarda pislikle mücadeleyle geçti çok sıkıntı çektim ama hiçbirisi eline mp5 alıp ta bir sefer nöbet tutmamış adamların kpss den 70 ı geçip benim başıma komiser olması kadar koymadı. Istifa ettim.39 yaşında kpss çalışıyorum. Ama pişman değilim. Sadece giden yıllarıma pismanim degmedi

lefigaro
Aday Memur
07 Ekim 2021 22:17

Bende 38 yaşındayım polisim ve kpss çalışyorm. Ayni düşüncelerdeyim yol yakınken nokta koymayı düşünüyorum mesleğe. Hayırlısı olsun hakkimizda

tembesyo
Aday Memur
08 Ekim 2021 22:06

İmkanın varsa geç kardeşim hiç düşünmeden. Çalışma koşulları asla polislikte kıyaslanamaz.Her ikiside onurlu ve vicdan gerektiren meslekler.Amir müdür baskısı ve egosu olmaz.Maddi olarak kadroya geçince çok fazla kaybın olmaz.Branşina göre daha fazlada kazanabilirsin.Ama en önemlisi mutlu ve stressiz olursun.Ailenle daha fazla vakit geçirirsin.Bunlar benim tecrübe ve düşüncelerim.

lefigaro
Aday Memur
08 Ekim 2021 22:27

Aynen öyle kardeşim. Bunlari bende bir şekilde tecrübe ettim.sende mi aynı pozisyondasin?
tembesyo, 3 yıl önce

İmkanın varsa geç kardeşim hiç düşünmeden. Çalışma koşulları asla polislikte kıyaslanamaz.Her ikiside onurlu ve vicdan gerektiren meslekler.Amir müdür baskısı ve egosu olmaz.Maddi olarak kadroya geçince çok fazla kaybın olmaz.Branşina göre daha fazlada kazanabilirsin.Ama en önemlisi mutlu ve stressiz olursun.Ailenle daha fazla vakit geçirirsin.Bunlar benim tecrübe ve düşüncelerim.

Simplesimple
Aday Memur
11 Ekim 2021 22:35

Lan yürü git Allah'ın kolpasi seni

brkklgs, 3 yıl önce

brkklgs
Şef
11 Ekim 2021 23:13

Sana n'oluyo lan at kafası
Simplesimple, 3 yıl önce

Lan yürü git Allah'ın kolpasi seni

furkanuc
Aday Memur
12 Ekim 2021 04:44

Polislikle öğretmenliği nasıl kıyaslarsınız. Bir taraf cehennem diğer taraf gül bahçesi. Polis çocuğu birisi olarak polislerin berbat çalışma şartlarını ancak bir polis yakını veya polis bilir. Ben kendim de öğretmen mezunu olarak ve okul çevreni yakın olarak tecrübe etmiş birisi olarak maaşım isterse asgari ücret olsun ben yine de öğretmen olmayı tercih ederim. Siz yukarıdaki polis güzellemesi yapan şovcu arkadaşı bırakın aklı olan Türkiye'de polisliğin p'sine yaklaşmaz.

tembesyo
Aday Memur
12 Ekim 2021 12:19

Ben 2012 yılında polislikten öğretmenliğe geçtim. 1.dönem pomemim.Allaha şükürler olsun Birgün bile pişmanlık yaşamadım.Birbiriyle kıyaslanabilecek meslekler değil.Tek ortak nokta vicdan.Biri iyi biri kötü demek çok yanlış olur.

tembesyo
Aday Memur
12 Ekim 2021 12:21

Maddi olarak neyi nasıl kıyaslandığınız önemli.Polislikte çalışılan saate göre daha az kazanıyorsun öğretmenliğe göre.

tembesyo
Aday Memur
12 Ekim 2021 12:36

Her iki mesleğinde artıları ve eksileri var.Herkesin artısı ve eksisi farklı olabilir.Onun için neyi nasıl yaşamak istediğinle ilgili konu.Dostluk ve arkadaşlık her iki meslektede iyi kardeşim.Ama tabiki polislikte birbirine canını emanet edip kader birliği yaptığından daha sağlam bağlılık.Dersine zamanında girdiğin sürece ne okul ne ilçe ne il müdürüyle işin olmaz.Keşke polisliktede böyle olsaydı.Sayfalarca her iki mesleğin artısını eksisini yazarak kıyaslayabilirim.Fakat dedim ya bana göre olur,genel bi durum olmaz.Allah kalbinize göre versin.Öğretmenlikle ilgili sorusu olanlar özelden yazabilirler.Tüm polislere selam olsun.Ayağınıza taş değmesin.

06 Şubat 2022 16:52

Öğretmenlikte çıplak maaş dışında maaşlar çok değişkenlik gösterir. Hiç ek ders alamayan da, full ek ders alan da vardır. Branşa bağlı biraz da. Öğretmenlik polislikle asla kıyaslanamaz bile. 19 gün tatil yaptık, yarın sona eriyor düşünün.

Vergi dilimi şu bu diyen arkadaşı hiç anlamıyorum. Size açık açık yazayım durumumu. 3 gün okula gidiyorum, 2 gün 4.30 da bir gün 12'de çıkıyorum okulda ve ek dersle beraber polisten daha yüksek maaş alıyorum şu anda. Herkes bu durumda değil tabi.

Zaman konusunda bile gözü kapalı öğretmen olur insan. Zamanın kıymetini, değerini bilin arkadaşlar. Öğretmenlik kötü diyenlere asla inanmayın. Müdürüm aradığında bile telefonda rica ediyor benden ve hayır deme hakkım var :)

Akrep233
Daire Başkanı
11 Şubat 2022 17:37

8 5 yillik polisken öğretmenliğe gectim 3. Yılim kesinlikle kıyaslanamaz polislikte 9 yilim gitmis geriye bakınca maasa gelince nerdeyse ayni
Tokyoİstanbul, 2 yıl önce

Öğretmenlikte çıplak maaş dışında maaşlar çok değişkenlik gösterir. Hiç ek ders alamayan da, full ek ders alan da vardır. Branşa bağlı biraz da. Öğretmenlik polislikle asla kıyaslanamaz bile. 19 gün tatil yaptık, yarın sona eriyor düşünün.

Vergi dilimi şu bu diyen arkadaşı hiç anlamıyorum. Size açık açık yazayım durumumu. 3 gün okula gidiyorum, 2 gün 4.30 da bir gün 12'de çıkıyorum okulda ve ek dersle beraber polisten daha yüksek maaş alıyorum şu anda. Herkes bu durumda değil tabi.

Zaman konusunda bile gözü kapalı öğretmen olur insan. Zamanın kıymetini, değerini bilin arkadaşlar. Öğretmenlik kötü diyenlere asla inanmayın. Müdürüm aradığında bile telefonda rica ediyor benden ve hayır deme hakkım var :)

Akrep233
Daire Başkanı
11 Şubat 2022 17:44

Maasa gelince 4 gün okula gidiyom sabah 7 30 öğlen 12 30 25 saat dersim var 6 saat dyk var 9 bin oluyo maaşım, sınıf öğretmenliği, plan, nöbet dahil..
Akrep233, 2 yıl önce
8 5 yillik polisken öğretmenliğe gectim 3. Yılim kesinlikle kıyaslanamaz polislikte 9 yilim gitmis geriye bakınca maasa gelince nerdeyse ayni

kırpidesii
Memur
13 Şubat 2022 09:41

Mesela memursan ve mobbing uygulayan bir müdürün varsa üzerine bir çamur atılmışsa hangi unvanda çalıştığın hiç önemli değil. Eğer kurumdakiler İNSAN olsalar her meslek de yapılabilir. İsyan eden polislerin çoğu ortamda yaşadığı sıkıntılardan ötürü geçmek istiyor. Yoksa maaşı da özlük hakları da iyi.
Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi