Editörler : hopaliSafak Vaktii
15 Ocak 2021 20:57   

Polislikten öğretmenliğe geçenler ?

Atandıktan sonra geçiş işlemi için hangi yolu izlediniz tecrübeli arkadaşlar yardım ededebilir mi ? Geçiş yapan arkadaşlar, iki mesleği kıyaslayacak olursa pişmanlık yaşadılar mı (özellikle maddi yönden)? Şimdiden teşekkür ederim.

16 Ocak 2021 19:49

Krmdnz
Aday Memur

Ben bıraktım devrem kpss den yüksek alınca sınıf öğretmeniyim 4+4 zamanı mezun olmuştum bizim bölümü bayağı kötü etkiledi.hayirlisiyla baslayamadik daha takvim daha belli değil.ekonimik yonden fazla farkı yok eskisi gibi değil..

16 Ocak 2021 19:59

Krmdnz
Aday Memur

Şu an sen birakmadiysan geçiş var diye biliyorum.ben zamanında geçemedim bir ara yüksek puan aldım alti ay muhabbetinden emniyet muvaffakatname vermedi. şimdi sözleşmeli atandığın için geçiş vardır.en iyisi sen izin al bir gün Ankara personel daire ye uğra bilgi al kesinlikle..

17 Ocak 2021 12:29

brkklgs
Memur
Dostum ben geçtim pişman mıyom ?? Çook Peki geçen arkadaşlarımızla görüşüyorum onlar pişman mı çoook Evvela maaş minimum 2000 fark eder Öğretmenlikte maaşta olağanüstü vergi kesintisi vardır 4300 maaş alırsın ama 3300 yatar Polisliğin silehı kimliği özgüveni yeter öğretmen ortamı çok kötüdür arkadaş dost kavramı yoktur menfaat Üzerine kuruludur Tatil desen zaten tatilde ek ders yok o tatili boşa vermiyor devlet sana samimiyetimle diyeyim şu an dön deseler ömür boyu 12-12/12-24 çalışmaya razıyım Bu dediklerimin hepsinde samimiyim kendini yakma emniyet ortamında birbirini gaza getirirler yazık güneh tatili için gelme ki polisim emekli yaşı 55 öğretmen 65 on yıl o tatili tolore ediyor
17 Ocak 2021 14:40

BIRAKANLAR ŞİRKETİ
Aday Memur
Dostum ben geçtim pişman mıyom ?? Çook Peki geçen arkadaşlarımızla görüşüyorum onlar pişman mı çoook Evvela maaş minimum 2000 fark eder Öğretmenlikte maaşta olağanüstü vergi kesintisi vardır 4300 maaş alırsın ama 3300 yatar Polisliğin silehı kimliği özgüveni yeter öğretmen ortamı çok kötüdür arkadaş dost kavramı yoktur menfaat Üzerine kuruludur Tatil desen zaten tatilde ek ders yok o tatili boşa vermiyor devlet sana samimiyetimle diyeyim şu an dön deseler ömür boyu 12-12/12-24 çalışmaya razıyım Bu dediklerimin hepsinde samimiyim kendini yakma emniyet ortamında birbirini gaza getirirler yazık güneh tatili için gelme ki polisim emekli yaşı 55 öğretmen 65 on yıl o tatili tolore ediyor
brkklgs, 1 ay önce - Alıntıya git

Doğuda 5 yıl polislik yapmış, daha sonra bir şekilde düz memurluğa geçip 7 yılda memurluk yaptıktan sonra Meslek lisesine öğretmen olarak atanan bir arkadaşımın sözlerini yazıyorum:

"Öğretmen olarak çalışabilecek en kötü okullardan birisinde çalışıyorum ancak öğretmenlik memumurluktan 20 defa daha iyi, polislikten 40 defa daha iyi."

17 Ocak 2021 14:50

braveheart1234
Memur
brkklgs, 1 ay önce - Alıntıya git
3300 mü yatar? Yanlış bilgilendirme kimseyi. Böyle bir durum yok. Ek ders alan branşsan hele fark yok hatta öğretmenlikte daha fazla kazanırsın. Her mesleğin kendine göre zorluğu vardır elbette ama tatil ve rahatlık konusunda bu iki meslek mukayese kabul etmez. Arkadaş ortamı da okuldan okula değişir. Hayatta guvenebilecegin 2-3 dostun olsun yeter. Pandemiden dolayı kimseyi öğreniyorsun zaten doğru düzgün. Bu tarz bilgi sahibi olmadan yapılan yorumları göz önünde bulundurmayın.
17 Ocak 2021 18:57

Krmdnz
Aday Memur

Herkesin görüp geçirdiği farklıdır o yüzden kimseye şurası daha iyi olur demek olmaz.Ama konu maaş ise fazla farkı kalmadı eskisi gibi değil.

Toplam 6 mesaj