Editörler :
15 Ocak 2021 21:48   

Eş durumu harcırah hesaplama

mrb arkadaşlar.bir konu hakkında bilig almak istiyorum.şimdi eşim ilk atama ile şırnak a atandı.bende ocak ayında adanadan eş durumu isteyecem. harcırah hesaplanmasında eşim ve çocuğumda hesaba katılıyor mu?bu konuda bilgisi olan var mı?

15 Ocak 2021 22:06

cansizsin
Memur

Hocam hayırlı olsun. Ben de Mart'ta atandım,eşim Eylül'de yanıma geldi. Eşiniz yollugunuza dahil olmaz. Çocuklar için almanızgerek ir ama ikametgah aldirdiysaniz sorun çıkarabiliyorlar. Benim eşimin yollugunu yarım yolluk yapmışlar(ben de ayrıca yolluk almışım gibi). Bu yarım yolluk işini araştırın önceden, bilgi edinin, yanlış yapmasınlar.

16 Ocak 2021 02:46

cihan27
Editor
16 Ocak 2021 12:11

matteacherss
Daire Başkanı

Hocam hayırlı olsun. Ben de Mart'ta atandım,eşim Eylül'de yanıma geldi. Eşiniz yollugunuza dahil olmaz. Çocuklar için almanızgerek ir ama ikametgah aldirdiysaniz sorun çıkarabiliyorlar. Benim eşimin yollugunu yarım yolluk yapmışlar(ben de ayrıca yolluk almışım gibi). Bu yarım yolluk işini araştırın önceden, bilgi edinin, yanlış yapmasınlar.

cansizsin, 1 ay önce - Alıntıya git

teşekkur ederim hocam.yı sadece ben ve çocuğum alacağız sanırım.

16 Ocak 2021 13:45

cansizsin
Memur

teşekkur ederim hocam.yı sadece ben ve çocuğum alacağız sanırım.

matteacherss, 1 ay önce - Alıntıya git

Evet hocam yolluğu sadece siz ve çocuğunuz alır ancak. Eşiniz de tayin olmuş gibi yolluk yapabilirler, bu yarım yolluk oluyor, sizin çarpanı düşürüyor. Eşim kendisi ve çocuklar için aldı, 550 km de 600 lira eksik yapmışlar (sanki ben ilk atama değil de tayin olmuşum gibi)

16 Ocak 2021 13:48

cansizsin
Memur

Hopali ve cihan27 editörlere sordum. Geldiğimiz yerde öğrenip dilekçe ve gerekli evrakları kargo ile gönderdi, sonradan yaptılar. Sonradan uğraşmayın.

Toplam 5 mesaj