Editörler : Mehmet Balci
16 Ocak 2021 03:01   

Kapalı
İşe Alım Süreçlerinde Duraksamamı Var?

Merhabalar ben sırf bundan 1 hafta önce gecede 600 küsur firmaya iş başvurusu yaptım arayanda 1-2 firma çıktı onlarda uyduruk firmalar. Acaba pandemiden dolayımı aramalar yok denecek kadar az?

16 Ocak 2021 04:28

gokturk2012
Memur

600 tane ne işine başvurdun? her mesleğe başvuruda bulundun sanırım.artık kutudan ne çıkarsa :)

16 Ocak 2021 05:29

evrennn5
Kapalı

600 tane ne işine başvurdun? her mesleğe başvuruda bulundun sanırım.artık kutudan ne çıkarsa :)

gokturk2012, 2 ay önce - Alıntıya git

Branşıma göre pozisyonlara başvurdum e tabi bu ülkede herşey şansa kalmış :)

Herhalde hukuk fakültesi mezununun doktor olarak, tıp fakültesi mezununun avukat olarak ya da ilkokul mezununun mühendis olarak istihdam edilemeyeceğini bende biliyorum....

17 Ocak 2021 10:16

hızlıadım
Memur
Aynen öyle, pandemi dolayısıyla alımların birçoğu durdurulmuş durumda. Ben de cevap beklediğim yerlerden cevap bile alamadım, bu nedenden ötürü.
25 Ocak 2021 21:40

cemilll472
Kapalı

İşe alım süreçlerindeki aksamanın en büyük sebebi açıköğretimli olmak, öyle ki adam Anadolu Üniversitesi'nin örgün olan hukuk fakültesini bitiriyor bir şirketin hukuk müşaviri olacak alacağı ilk soru açıköğretimmi şeklinde oluyor öyle ki adamın Anadolu Üniversitesi de olsa hukuk eğitiminin açıköğretim sistemiyle yapılabilmesinin mümkün olamayacağı konusunda etrafındakileri ikna edebilmesi ne mümkün.

Artık öyle bir raddeye geldik ki Anadolu Üniveristesi = Açıköğretim :))))

Toplam 4 mesaj