Editörler : Mehmet Balcicrops35
16 Ocak 2021 19:48   


Bilgisayar Programcılığı e_dilekce kampanyasi

İmza kampanyasının dilekçesi

Önlisans 3249 kodlu ?Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (internet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunlarıyız.? Üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarından almış olduğumuz eğitimler neticesinde mezun olduk. Bilinen bir gerçektir ki ; meslek yüksek okulları içinde en zor bitirilen, en çok emek verilen ayrıca aöf de açılarak mezun sayısı arttırılarak , her yıl onbinlerce mezun veren bir bölümdür. Özel sektörlerde olduğu gibi tüm kamu kurumlarında da bizim aldığımız eğitimleri uygulayabilecek, adaptasyon süreci hızlı , çözüm kabiliyeti yüksek personel ihtiyacı vardır. Kamuda 3249 Bilgisayar Programcılığı kadroları (Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar İşletmenliği,Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği ?VHKİ?) yapılan iş, alınan eğitim ve tecrübe olarak belirli bir teknik altyapıyı gerektiren kadrolar olmuş olsa da 3249 kodlu bölümlere ait kadrolar son merkezi yerleştirmelerde ?3001 herhangi bir önlisans programından mezun olmak? ve ?6225 bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak? ve ?6227 bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak? koşullarını görmekteyiz. Bizlerin almış olduğu eğitim 2 ayda alınan Bilgisayar işletmeni sertifikası veya Bilgisayar Programcılığı sertifikası ile bir tutulamaz . Bilgisayar işletmeni kurslarında sadece Paket programları (word,excel,power point) gösterilmektedir. Bundan dolayı müftedata da bakıldığında bizim diplomamız ile bir tutulması hayatın olağan akışına aykırıdır. Eğer ilgili bölümden mezun sayısı yeterli olmasaydı bu uygulama geçici çözüm olabilirdi fakat 3249 koduyla alınan bölümler her yıl 60 binden fazla mezun verirken yapılan bu uygulamaya anlam verememekteyiz. Ayrıca Muhasebe (3173 bölüm kodu ) ve Büro Yönetimi ve Sekreterlik (3179 bölüm kodu ) bölümleri ile bilgisayar işletmenliğine yapılan ortak alımlarda bu bölümler ile bizleri alarak 3249 Bilgisayar Bölüm mezunları mağdur edilmektedir. Bilgisayar İşletmenliği Kadroları bizim hakkımızdır çünkü yüksek miktardaki mezun sayımızla alınan alım sayısının orantılı olmamasından dolayı bizler mağdur ediliyoruz. Sizden ricamız bu uygulamaya son verilerek mağduriyetimizin giderilmesidir . Bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Arkadaşlar aşağıya bırakıcam linke tıklayın. (Üyeliği olmayan arkadaşlar üyelik oluştursun lütfen)

Linke tıklayıp giriş yaptıktan sonra imzalayabileceğim dilekçeler sekmesine tıklayın. Sağ köşede bulunan konu ara kısmına "nitelik kodlu bilgisayar " yazıyoruz karşınıza çıkıcak dilekçede adı soyadı kısmında Tuğba nur karakalem yazıyor ise dilekçeyi imzalayın.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/DilekceKom/DilekceImzala.aspx

Sizlerde bu haksizliga dur demek icin lutfen imza atin ❗❗

16 Ocak 2021 20:17

nurrr2
Aday Memur
++
16 Ocak 2021 20:29

nurrr2
Aday Memur
Bilgisayar programcılığı mezunları ve öğrencileri desteklerinizi bekliyoruz bu çalışmalar hepimiz için
17 Ocak 2021 01:32

CyberWarrior
Yasaklı

+

19 Ocak 2021 17:02

trk2855
Aday Memur

tüm bilgisayar mezunları ve adayı arkadaşları imza atmaya bekliyoruz.

19 Ocak 2021 17:37

murtycx
Aday Memur

Tam da aradığım başlığı burada buldum Tbsndk gerçekten güzel anlatmış artı olarak şunu da söyleyeyim arkadaşlar Lisans bölümü alımlarını inceledim bizim kadroların çoğu oraya gitmiş bilgisayar işletmenliği , programcı ve VHKİ gibi kadrolar ekstra sertifikalar istenerek başka bölümlere veriliyor bu asla kabul edilemez bir durum ilk atama itibari ile 3249 bölümüne sadece 32 kişi açılmıştır o da ortak kadrolar da var bu konu hakkın da birlik olmamız şart.Bu arada paylaşılan link açılmıyor.

20 Ocak 2021 13:21

Tanla
Ben de bir türlü kayıt oluşturamıyorum.
20 Ocak 2021 19:30

Nazobg
+++
20 Ocak 2021 23:42

Tbsndk
Aday Memur

Arkadaslar site ağır ilerliyor lutfen sabirli olup imza atmayi unutmayalim devlet kendi verdigi egitimi yok sayiyor diploma varken sertifikayi kabul etmeyelim

21 Ocak 2021 11:42

Tbsndk
Aday Memur

++++++

21 Ocak 2021 18:52

Tbsndk
Aday Memur

Bilgisayarci arkadaslar lutfen sertifika haksizligi icin imza atalim

24 Ocak 2021 13:04

murtycx
Aday Memur

İmzalamayan kalmasın arkadaşlar çok az katılım var.

24 Ocak 2021 14:40

Tbsndk
Aday Memur

Önlisans 3249 kodlu ?Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (internet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunlarıyız.? Üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarından almış olduğumuz eğitimler neticesinde mezun olduk. Bilinen bir gerçektir ki ; meslek yüksek okulları içinde en zor bitirilen, en çok emek verilen ayrıca aöf de açılarak mezun sayısı arttırılarak , her yıl onbinlerce mezun veren bir bölümdür. Özel sektörlerde olduğu gibi tüm kamu kurumlarında da bizim aldığımız eğitimleri uygulayabilecek, adaptasyon süreci hızlı , çözüm kabiliyeti yüksek personel ihtiyacı vardır. Kamuda 3249 Bilgisayar Programcılığı kadroları ( Programcı, Bilgisayar İşletmenliği,Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği ?VHKİ?) yapılan iş, alınan eğitim ve tecrübe olarak belirli bir teknik altyapıyı gerektiren kadrolar olmuş olsa da 3249 kodlu bölümlere ait kadrolar son merkezi yerleştirmelerde ?3001 herhangi bir önlisans programından mezun olmak? ve ?6225 bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak? ve ?6227 bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak? koşullarını görmekteyiz. Bizlerin almış olduğu eğitim 2 ayda alınan Bilgisayar işletmeni sertifikası veya Bilgisayar Programcılığı sertifikası ile bir tutulamaz . Bilgisayar işletmeni kurslarında sadece Paket programları (word,excel,power point) gösterilmektedir. Bundan dolayı müftedata da bakıldığında bizim diplomamız ile bir tutulması hayatın olağan akışına aykırıdır. Eğer ilgili bölümden mezun sayısı yeterli olmasaydı bu uygulama geçici çözüm olabilirdi fakat 3249 koduyla alınan bölümler her yıl 60 binden fazla mezun verirken yapılan bu uygulamaya anlam verememekteyiz. Ayrıca Muhasebe (3173 bölüm kodu ) ,Adalet, Büro Yönetimi ve Sekreterlik (3179 bölüm kodu ) bölümleri ile bilgisayar işletmenliğine yapılan ortak alımlarda 3249 Bilgisayar Bölüm mezunlarını mağdur etmektedir. Bilgisayar İşletmenliği Kadroları bizim hakkımızdır çünkü almış olduğumuz eğitimler bu görevi layıkıyla yerine getirmemizdeki en önemli etkendir. Yüksek miktardaki mezun sayımızla alınan alım sayısının orantılı olmamasından dolayı bizler mağdur ediliyoruz. Sizden ricamız bu uygulamaya son verilerek mağduriyetimizin giderilmesidir . Bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Eklenen dosyalar :

26 Ocak 2021 14:58

trk2855
Aday Memur

+++

26 Ocak 2021 19:39

cepgoz
Aday Memur

2022 hazırlanmaya başlayın

16 Şubat 2021 23:14

Tbsndk
Aday Memur

+++++

Toplam 15 mesaj