Editörler : ayşegül bgm
16 Ocak 2021 20:15

Kpss B grubu her yıl yapılması ile ilgili yanlıs duyumlar

Bugün sitenin bir forum başlığında kpssnin her yıl yapılması hususunda sözde resmi gazete yayımlandığını hatta sınavın Haziran'da yapılacağını söylemiş birkaç kişi bu başlığı görüp bana sordular. Kesin ifadeyle söyleyebilirim ki tamamen yanlış olan birşey. Resmi gazetede böyle birşey yayimlanmadi şu an için her yıl yapılması konusunda resmi HİCBİR açıklama yok sadece söylentiler var ve resmi açıklama gelmedikçe böyle insanlara inanmamanizi şiddetle tavsiye ediyorum. Her seferinde size söylediğim şeyi unutmayın insanların size söylediği şeylere değil sizin kendi arastirmalariniza güvenip inanın. Böylesine büyük bir kararda da emin ol anında duyarsınız. Son olarak resmi gazeteye her sabah göz atın hem bu gibi durumlarda moraliniz bozulmaz hemde olası üniversite veya diğer bakanlıkların alımını hemen ogrenirsiniz çünkü tüm alımlar resmi gazetede yayımlanıyor. Vesselam...

Laborantt580
Aday Memur
16 Ocak 2021 20:26

hocam bu sınavın sizce 2021de olma durumu var mı?

Hoca002
Daire Başkanı
16 Ocak 2021 20:41

Benim görüşüm hayır. Her yıl olacaksa bile bunun 2022 itibariyle olacağını düşünüyorum
Laborantt580, 3 yıl önce
hocam bu sınavın sizce 2021de olma durumu var mı?

Laborantt580
Aday Memur
16 Ocak 2021 20:46

düşünceniz için çok teşekkür ederim içime su serptiniz. iyi akşamlar diliyorum hocam
Hoca002, 3 yıl önce
Benim görüşüm hayır. Her yıl olacaksa bile bunun 2022 itibariyle olacağını düşünüyorum

Hoca002
Daire Başkanı
16 Ocak 2021 20:49

Estağfurullah hocam rica ederim
Laborantt580, 3 yıl önce
düşünceniz için çok teşekkür ederim içime su serptiniz. iyi akşamlar diliyorum hocam
16 Ocak 2021 23:28

Merhaba hocam hemşirelerde becayiş ve tayin hakkı hakkında bilginiz var mı

İskele alabanda
Aday Memur
16 Ocak 2021 23:30

B gurubu sınavları 2021 olmaz, sınava 6 ay kala böyle bir şey olmaz. Şayet bir gün olursa bu 2022 de itibaren uygulanır.

Ha şunu da söyleyeyim B grubu sınavlarının her yıl yapılması sınava girecek memur adaylarının yararına bir durum değildir. Bir takım yayın evi ve benzeri para kazanma hırslı kişilerin kışkırtması sonucu galeyana gelen ve mantıklı düşünmeyenlerin boş zırvasından başka bir şey değil.

Mantık şu şekilde işliyor bu sene sınava girmiş ama istediği puanı alamamış her sene olsun seneye hemen gireyim daha fazla çalışır puanı alırım mantığında, halbuki bilmiyor ki herkes çalışır ve sen 2 yılda bir olan sınavda bile atanamıyorsan her sene yapılacağı zaman hiç atanamazsın. Ama zaten bunların umurunda olan şey değil, zaten atanamıyor bir şansımı deneyeyim mantığında ya da mantıksızlığında desem daha doğru olur.

Hoca002
Daire Başkanı
16 Ocak 2021 23:34

Tüm sağlık personeli aynı durumlar söz konusudur. Becayiş için bir yıllık süreden sonra lisans iseniz lisans ortaöğretim iseniz öğretim hemşire olacak şekilde birini bulunup onunda en az bir yıllık personel olması gerekiyor bu şekilde başvuru yapıyorsunuz onaylanirsa yer değiştiriyorsunuz ancak becayiş su an için çok zor kabul edilen birşey. Tayin de ise bir yılın sonunda eş tayin hakkı var eş tayininin de bazı şartları var. Onun dışında diğer tayinler ise 3+1 ile atandiysaniz 4 yılın sonunda size hak olarak tanınır. Bu 4 yıl dolmadan önce can guvenligi sağlık durumu vesaire gibi tayin hakları da var ama nerdeyse onlarda çok zor
Heidi8, 3 yıl önce
Merhaba hocam hemşirelerde becayiş ve tayin hakkı hakkında bilginiz var mı
16 Ocak 2021 23:39

Hocam eğitim tayini hakkında bilgi alabilir miyim lütfen
Hoca002, 3 yıl önce
Tüm sağlık personeli aynı durumlar söz konusudur. Becayiş için bir yıllık süreden sonra lisans iseniz lisans ortaöğretim iseniz öğretim hemşire olacak şekilde birini bulunup onunda en az bir yıllık personel olması gerekiyor bu şekilde başvuru yapıyorsunuz onaylanirsa yer değiştiriyorsunuz ancak becayiş su an için çok zor kabul edilen birşey. Tayin de ise bir yılın sonunda eş tayin hakkı var eş tayininin de bazı şartları var. Onun dışında diğer tayinler ise 3+1 ile atandiysaniz 4 yılın sonunda size hak olarak tanınır. Bu 4 yıl dolmadan önce can guvenligi sağlık durumu vesaire gibi tayin hakları da var ama nerdeyse onlarda çok zor

Hoca002
Daire Başkanı
16 Ocak 2021 23:42

Eğitim tayini 4 yılın sonunda olur. Eğitim süresi bittikten sonra eski yerinize geri dönersiniz. Bu tayinde bölge şartı yoktur
Heidi8, 3 yıl önce
Hocam eğitim tayini hakkında bilgi alabilir miyim lütfen
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi