Editörler :
16 Ocak 2021 23:46   

3 YILDIR İL İÇİ ÖZÜR GRUBUNA BAŞVURUYORUM, BOŞ YER YOK YOK YOK. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

Her gün 100 km yol yapıyorum. Boş norm açılsın diye Dualarınızı bekliyorum.

17 Ocak 2021 01:21

demir0808
Aday Memur

Amin hocam inşallah bu yıl olur. Ben de ilk kez deneyeceğim korkuyorum olmazsa diye...Hangi şehir hangi branş hocam?

17 Ocak 2021 02:51

sportif44
Şube Müdürü

İnşallah olur hocam, şehir ve branş nedir. Bazı branşlar ve bazı merkezler maalesef dolu olmayı bırakın, norm fazlalığı var.

17 Ocak 2021 09:28

EKiNoSFeR
Aday Memur

Arkadaşlar ağustosta il içi yaptığımızda ilçe emri verilmiyormu neden bu il içi yapanlar sıkıntı yaşıyor bende yapacam ondan soruyorum

17 Ocak 2021 09:36

Nurullah4335
Şube Müdürü

İl içi özür grubuna ilçe emri verilmiyor yıllardır. Hep il dışından gelenlere verildi il-ilçe emri

17 Ocak 2021 09:53

b3rn4
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar ağustosta il içi yaptığımızda ilçe emri verilmiyormu neden bu il içi yapanlar sıkıntı yaşıyor bende yapacam ondan soruyorum

EKiNoSFeR, 1 ay önce - Alıntıya git

Sadece il dışından gelenlere veriliyor bu da il içi özür grubunun önünü iyice tıkıyor. 200 puanlarla ilçeden gelinemeyen merkez okullarına sırf il dışından geliyor diye çok daha düşük puanlı kişiler norm fazlası olarak yerleştiriliyor.

17 Ocak 2021 11:56

coshuva
Genel Müdür

Sadece il dışından gelenlere veriliyor bu da il içi özür grubunun önünü iyice tıkıyor. 200 puanlarla ilçeden gelinemeyen merkez okullarına sırf il dışından geliyor diye çok daha düşük puanlı kişiler norm fazlası olarak yerleştiriliyor.

b3rn4, 1 ay önce - Alıntıya git
Atamaların ayrı ayrı yapılması aslında iyi bişey değil. Çünkü açılan kadroyu daralttığı için kendi kendisini engellemiş oluyor. Halbuki bütün atamalar tek çatı altında toplansa şimdikinden daha iyi olacağına eminim. Bütün atamalar puan üstünlüğüne göre yapıldığı halde ayrı ayrı yapılması gereksiz bir uygulama. Çünkü günümüzde hiçbir mazeretin önceliği yok ve hepsi puan üstünlüğüne göre yapılıyor. Ayrı ayrı yapıldığı zaman atanma olasılığı düşmüş oluyor. Bakalım ne zaman değişecek bu durum.
17 Ocak 2021 12:10

coshuva
Genel Müdür
Atamaların ayrı ayrı yapılması aslında iyi bişey değil. Çünkü açılan kadroyu daralttığı için kendi kendisini engellemiş oluyor. Halbuki bütün atamalar tek çatı altında toplansa şimdikinden daha iyi olacağına eminim. Bütün atamalar puan üstünlüğüne göre yapıldığı halde ayrı ayrı yapılması gereksiz bir uygulama. Çünkü günümüzde hiçbir mazeretin önceliği yok ve hepsi puan üstünlüğüne göre yapılıyor. Ayrı ayrı yapıldığı zaman atanma olasılığı düşmüş oluyor. Bakalım ne zaman değişecek bu durum.
coshuva, 1 ay önce - Alıntıya git
O yüzden tüm atamalar, il içi il dışı, sağlık, eş durumu, olağan üstü, norm ve ihtiyaç fazlası vb. tüm atamalar tek çatı altında birleştirilmeli. Çünkü böyle olduğu sürece birbirlerine göre avantaj yada dezavantajlı durumda oluyorlar. Öğretmen tercihleri arasına il içi de il dışı da yazabilmeli. Örneğin 1.2.3.4.tercihlerine il içi sonraki tercihlerine il dışı yazabilir. Atamalar tek çatı altında toplanınca okulların ara dönem, yarı dönem ve yaz tatili olmak üzere en az 5 kez atama yapılabilir. Şuanki mevcut haliyle aslında bütün atama çeşitleri kendisini enlelliyor. Açılan kadrolar bu yüzden sınırlı oluyor.
Toplam 7 mesaj