Editörler : metin_alkan
17 Ocak 2021 06:11   

Engelli atamada Tayin hakkında
Merhabalar ekpss tercihi yapmayı düşünüyorum önlisans mezunu olarak, zabıt katibi ve milli eğitime tercih yapmayı düşünüyorum sorum şudur; tercihim sonucu atamam olursa ; engelli olduğum için en erken ne zaman tayin isteyebilirim ve tayinim istediğim yere çıkar mı? Konu hakkında bilgisi olan varmı?
17 Ocak 2021 11:17

ultrasem
Memur

Merhaba, tercih edeceğin kurumlar, başka illerde de mevcut. Ataman gerçekleştikten sonra, başvuru yaparken tayin dilekçesinde bulunabilirsiniz. Kesin kabul ederler mi bilmiyorum. MEB'in daha ılımlı olduğunu, göreve başlamadan yaşadığın ile tayin edilebildiğini duydum. Senin dilekçe hakkın var ve bunu kullan. Hiç olmadı, asaletin tasdik edildikten sonra tayin hakkını kullanırsın. Engellilerin tayin konusunda çakılı kadro yerleri (üniv, belediyeler vb.) dışında pek zorlandıklarını duymadım. İyi günler :)

17 Ocak 2021 11:37

Odiin
Aday Memur

Merhaba, tercih edeceğin kurumlar, başka illerde de mevcut. Ataman gerçekleştikten sonra, başvuru yaparken tayin dilekçesinde bulunabilirsiniz. Kesin kabul ederler mi bilmiyorum. MEB'in daha ılımlı olduğunu, göreve başlamadan yaşadığın ile tayin edilebildiğini duydum. Senin dilekçe hakkın var ve bunu kullan. Hiç olmadı, asaletin tasdik edildikten sonra tayin hakkını kullanırsın. Engellilerin tayin konusunda çakılı kadro yerleri (üniv, belediyeler vb.) dışında pek zorlandıklarını duymadım. İyi günler :)

ultrasem, 1 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim
Toplam 2 mesaj