Editörler : E.Kayı Han

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 22:35

Açıkçasını söylemek gerekirse kendi işini kurma imkanın varsa devlet memuru olmanı tavsiye etmem. Lakin kendi işini kuramıyorsan ve böyle bir imkanın yoksa yorumlara aldırma.

lee chandler, 3 yıl önce

hocam adliye çalışanları adliyeden bu kadar neden nefret ediyor? özel sektördeki patron köle düşük düzensiz maaş ilişkisinden kurtulup katip vs olmak istiyorum ama sizleri okudukça iyice moralim bozuluyor

aday1memur
Yasaklı
06 Mart 2021 22:42

Bende ikm yim. Tıbbi sekreterliğe hazırlanıyorum . Adliyeye göre , artısı çok mudur ,. Size özel den yazmak istedim mesaj kutunuz kapalı. Bilgi verirseniz sevinirim.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 22:45

Cevabınız bana ise mesaj kutum kapalı değil. Tüm üyeler bana mesaj gönderebilir siz dahil.

aday1memur, 3 yıl önce
Bende ikm yim. Tıbbi sekreterliğe hazırlanıyorum . Adliyeye göre , artısı çok mudur ,. Size özel den yazmak istedim mesaj kutunuz kapalı. Bilgi verirseniz sevinirim.

aday1memur
Yasaklı
06 Mart 2021 22:49

Konuyu açan arkadaşa sormak istedim. Size değil. Tşkler
Kayıhan2020, 3 yıl önce

Cevabınız bana ise mesaj kutum kapalı değil. Tüm üyeler bana mesaj gönderebilir siz dahil.

lee chandler
Kapalı
06 Mart 2021 22:53

hocam katip misiniz?

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Açıkçasını söylemek gerekirse kendi işini kurma imkanın varsa devlet memuru olmanı tavsiye etmem. Lakin kendi işini kuramıyorsan ve böyle bir imkanın yoksa yorumlara aldırma.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 22:54

Adalet bakanlığı çalışanıyım.

lee chandler, 3 yıl önce

hocam katip misiniz?

benkatip
Şef
06 Mart 2021 23:01

Kaleme bekliyoruz :-))

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2021 23:02

15 sene çalıştım kalemde. Hem mahkeme hem savcılık kaleminde :))

benkatip, 3 yıl önce

Kaleme bekliyoruz :-))

benkatip
Şef
06 Mart 2021 23:06

o zaman bizi anlarsınız :D

Kayıhan2020, 3 yıl önce

15 sene çalıştım kalemde. Hem mahkeme hem savcılık kaleminde :))

lee chandler
Kapalı
06 Mart 2021 23:14

abi iş kursak bile bu sektörde sağ kalmak inanılmaz zor, ben de zaten memur aile geleneğinden geliyorum ama şu olumsuz sorumlar inanılmaz gerdi,

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Adalet bakanlığı çalışanıyım.

benkatip
Şef
06 Mart 2021 23:18

Burada yaşadıklarını anlatan insanlar yalan söylemiyor veya rakip elemiyor. Cidden öyle. olduğu için uazıyor. Adliyede rahat yerler illa ki vardır, bu yadsınamaz. Hatta suret harcını kaleme ödemeye kalkan komisyon memurları bile var. Ama genel geçer olarak stresi olan bir yer. Ben bu işe gelirseniz aksine sevinirim. Çünkü personel eksiği var. Ancak burayı rahat bir kurum olarak görmeyin.

lee chandler, 3 yıl önce

abi iş kursak bile bu sektörde sağ kalmak inanılmaz zor, ben de zaten memur aile geleneğinden geliyorum ama şu olumsuz sorumlar inanılmaz gerdi,

lee chandler
Kapalı
06 Mart 2021 23:21

hocam rahatlık beklemiyorum tabii ki çalışacağız da işe söverek gitmeyi de istemiyorum

benkatip, 3 yıl önce

Burada yaşadıklarını anlatan insanlar yalan söylemiyor veya rakip elemiyor. Cidden öyle. olduğu için uazıyor. Adliyede rahat yerler illa ki vardır, bu yadsınamaz. Hatta suret harcını kaleme ödemeye kalkan komisyon memurları bile var. Ama genel geçer olarak stresi olan bir yer. Ben bu işe gelirseniz aksine sevinirim. Çünkü personel eksiği var. Ancak burayı rahat bir kurum olarak görmeyin.

benkatip
Şef
06 Mart 2021 23:24

Ben de rahatlıktan mana sadece iş rahatlığını kastetmedim ..

lee chandler, 3 yıl önce

hocam rahatlık beklemiyorum tabii ki çalışacağız da işe söverek gitmeyi de istemiyorum

lee chandler
Kapalı
06 Mart 2021 23:39

peki hocam mübaşirlik, zabıt katipliği, icra katipliğinden hangisini çalışmak isteyen aynı zaman da biraz kafa rahatlığı da isteyen birisine önerirsiniz? görevde yükselmek için katipliği seçmek istiyorum ama görevde yükselme zor mu kolay mı fikrim yok, mühendisim sınavlarla aram iyidir ama hiçbir bilgim yok

benkatip, 3 yıl önce

Ben de rahatlıktan mana sadece iş rahatlığını kastetmedim ..

themisbey
Memur
08 Mart 2021 10:57

düşük maaş diyorsun da adliyede sana 10 bin lira mı verecekler :) memur bile değilsin sözleşmeli olacaksın alacağın para en baba 3800 falan bunun 600-700 lirasını yol yemeğe yersin eline asgarinin bir tık üstü kalır ben istifa ettim 2018 de ve çok keyifli olarak bu işi yaptım bana 2 katı maaş veriyoruz gel deseler gelmem düşün yani ne kadar soğuduğumu her şey para da değil sen en iyisi burada millete soracağına git kalemlere sor milleti yalan söylüyor sanıyorsunuz

lee chandler, 3 yıl önce

hocam adliye çalışanları adliyeden bu kadar neden nefret ediyor? özel sektördeki patron köle düşük düzensiz maaş ilişkisinden kurtulup katip vs olmak istiyorum ama sizleri okudukça iyice moralim bozuluyor

HayatSuGibi
Daire Başkanı
09 Mart 2021 16:34

hocam yaşın genç ise dediğim gibi gerekirse başka bölümler okuyup ya da kpss ye iyice hazırlanıp farklı memurluklara yönelmeniz. Eğer ki son şansınız ise özel sektörde de geçerli bir mesleğiniz yok ise yapılabilir. Bana göre çok stresli bir meslek, dışarda bin tl eksik alıp en azından vasıfsız olarak çalışmayı tercih ederdim. Katiplik sadece klavye karşısında yazmak olarak algılanmamalı. İyice düşünüp taşınılıp en azından adliyeye gidip biraz gözlemlemek ve deneyimli personelden akıl almak gerekiyor...

lee chandler, 3 yıl önce

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi