Editörler : oto-danisman-expert
«3456789101112131415

detailed
Yasaklı
06 Aralık 2008 14:48

Mülakatta maaş sormuyorlar.

trzmm
Aday Memur
06 Aralık 2008 15:00

çok yardımcı oldun teşekkürler, bu konuda açtığım başlık kapatılmasaydı ben de maaş başlığında sorularıma yanıt arıyor olmazdım.

detailed
Yasaklı
06 Aralık 2008 15:20

Sizce bu konuda açılan başlık neden kapatışmış olabilir. Yada personel faaliyetleri kapsamında olan bir forum bölümü varken sivil memur konusunun içinde neden yazmakta ısrarcısınız.

Veya yazmamanız için daha ne söylenmesi yada yapılması sizi durdurur.

trzmm
Aday Memur
06 Aralık 2008 15:46

Yüzlerce gerekli gereksiz konu tartışılırken(sadece sivil memur forumundan bahsetmiyorum), benim (diyelim ki) yanlış yerde yazdığım 1 cümlelik bir soru neden sizi bu kadar rahatsız etti ve korkunç bir faaliyet içindeymişim gibi neden beni durdurmaktan bahsediyorsunuz? Bahsettiğiniz alandan tam olarak istediğim cevabı alamadığım için, şu an sivil memur olduğuna göre bu mülakatı bir zamanlar kazandıkları kesin olan arkadaşlardan yardım almak istedim. İsteyen cvp verir isteyen vermez, neden bu kadar gerildiniz anlayamadım?

detailed
Yasaklı
06 Aralık 2008 19:21

Hayır gerilmedim.

Size neden tepkili olduğumu da sivil memur olmadan asla anlayamayacaksınız.

Özlük haklarımız maruz kaldığımız kötü uygulamalarla ilgili konuların üzerine birileri gelipte bunları yazarsa sizde rahatsızlık duyarsınız.

Kaldı ki mülakatta neler sorulur konusu daha önce konuşuldu, bi zahmet arayıp bulun.

Ne desem boş. İnşallah sivil memur olursunuz. Benddua gibi oldu ama neyse.

kolay gelsin.

detailed
Yasaklı
06 Aralık 2008 19:24

Mülakatlarla ilgili konularda yazabileceğiniz kocaman bir konu başlığı var TSK personel temin başlığı altında.

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=250684

bir zahmet dikkat ediniz.

Unutmayın gireceğiniz kurumda hata toleransı sıfırdır ve cezası da ağırdır haberiniz olsun.

FoRNoX
Müsteşar Yardımcısı
06 Aralık 2008 19:53

trzmm;

Forum kurallarına aykırı davranmaktasınız, açmış olduğunuz başlık; ilgili platforma taşınmıştır, taşıma işlemi sonrasında size bilgi mesajı gelmektedir, öncelikle mesajlarınızı okuyun.

Memur olduğunuzda bu platformda görüşmek üzere...

musta.2
Şef
10 Ocak 2009 18:50

kurumda birlikte çalıştığımız saygıdeğer uzman ve astsubaylarla sohbet ediyorduk. Laf döndü dolaştı, maaşa geldi.

dedim ki: arkadaşlar bizim 9/1 derecedeki bizler hem uzmanız, hem de 4 yıllık üniversite mezunuyuz. ama maaşımız çok düşük.

tabiki onlar da kendi maaşları ile karşılaştırınca deve, pire hesabı maaş farkı oldu.

onlar da dediler ki: ya iyiki üniversite mezunu değiliz. üniversite okuyunca insanın maaşı daha da düşüyor.

ben de dedim ki: bari gidip bir yüksek lisans ve yabancı dil öğreneyim. idari hizmetlerde maaşım daha da düşsün. şimdilik 1000 tl üstü alıyorken herhalde o zaman da 900 falan verirler.

SONUÇ OLARAKTA: hizmetli kadrosundakiler yanlış anlamasın ama biz onlar kadar maaş alıyoruz. ben boşu boşuna mı 16 yıl boyunca hep tüketici olarak aileme katkıda bulundum. onları o kadar sıkıntıya soktum.bir de üstüne maddi manevi yıprandım.

bakalım hep alt tabakadakilere bakmamızı tavsiye ediyorlar. sanki kira+gıda+eşya+enflasyon ve faizler konusunda çok cömert davranıyorlarmış gibi. bunlara hep zam geliyor. birazda bunlara baksalar.

11 Ocak 2009 04:10

iyiki ünv. okumamışız ifadesini astsb.mı söyledi, bu ifadenizin kasıtlı olduğunu düşünüyorum.

detailed
Yasaklı
11 Ocak 2009 04:21

Ufak bir yanlış anlaşılma var. Üniversiteli olarak başlamakla, üniversiteyi sonradan okuyarak derece kademe almak ;)

Yani kasıt yok.

11 Ocak 2009 04:34

Bir astsb. memur maaşı ile kendi maaşını neden kıyaslasın, eğer ifadeniz doğru ise o rütbelilerde zeka yoksunu...

detailed
Yasaklı
14 Ocak 2009 05:18

Zekası konusunda bir yorumda bulunmak bu aşamada zor.

Hiyarşik sistemde, rütbe konuşulur, maaş konuşulur neden konuşulmasın.

Bende bazan duyarım, teğmenin senle aynı maaşı alıyorum gibi lafları, insanlar karşısındakine astım mı emir mi vercem üstüm mü emir mi alacağım gözüyle yaklaşınca, baktı ordan tutturamadı bir de maaş durumumu kontol edeyim gibi ilginç yaklaşımlar sergileyebiliyor.

Ama yine de zekasına falan birşey demeyelim. Human Nature.

naitaa
Aday Memur
14 Ocak 2009 11:16

uzmanız diye yamışsın. Ben de askeriyede çalıştım. Uzmanlığın ne olduğunu iyi bilirim. Uzmanım diye belitmen çok saçma. Hiçbir eksta sınav yapılmadan memur gibi uzman olunuyor. Ayrıca içerideki memurlarda 6 yıl sonra uzman oluyor. (Açıköğretim mezunlarıda dahil).Hatırlatayım dedim. Hizmetlileri küçümsemenizde çok saçma.

musta.2
Şef
20 Ocak 2009 20:09

sayın naitaa, hizmetlilerin şahsına herhangi bir şey söylediğim yok. benim bu konuda ve uzmanlık hakkında yaptığım yorumun özü şu:

okumayan ile okuyan arasında biraz fark olsun diyorum. ama diyorsanız ki hiçbir fark olmasın; o zamanda kimse okumasın. cahil insanlar olalım.

askeriye dışında hangi kurumda olursa olsun uzman olduğunda tazminat adı altında yan ödemelerde bulunuyorlar.

yorgun78
Şef
22 Şubat 2009 11:49

Musta kardeşim seninle aynı durumdayım bende lisans mezunuyum ve uzman statüsündeyim evet ama malesef hiç bir farkımız yok biz hizmetlilerin alması gereken maaşı alıyoruz lisans mezunun maaşı 1500 den az olmamalı bilmiyorum lanet olsun

tersdönmüştosbaa
Aday Memur
24 Şubat 2009 21:41

bende uzman memurum 1187 alıorum, yazıklar olsun

be-y-le-te
Aday Memur
09 Mart 2009 13:02

Yeni başlayacak MSB VHKİ nibn ön lisans maaşı sen son ne kadardır.

profesora
Aday Memur
09 Mart 2009 23:13

Selam arkadaşlar. ben de üniversite mezunuyum. ama uzman bile değilim. bizden sonra alınanlar direk uzman olarak alındılar. ben 3,5 yıldır çalışıyorum uzman olamıyorum. adalete bakın ya. bilmiyorum neden üniversite okuyacağıma ticarete atılmadım ki. bu maaş sistemi ve personel sistemi resmen okuyanlara boşuna okudunuz diyor. bekar bi uzman ne kadar alıyor. net olarak yazarsanız sevinirim.saygılar..

irfanyurt
Kapalı
04 Nisan 2009 18:23

ARKADASLAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.TURİZM İŞLETME MEZUNUYUM ORDU EVİNE BİZİM BOLUMDEN UZMAN MEMUR ALINACAK 4 YILLIK .UZMAN MEMUR MAASI NE KADAR VE ONERİRMİSİNİZ?CALISMA SARTLARI NASIL

irfanyurt
Kapalı
04 Nisan 2009 21:26

guncel

Toplam 287 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi