Editörler : supporters.
«427428429430431432433434435436437438439

dojentol
Aday Memur
19 Ekim 2021 15:19

15:02 itibaryle başarılı bekleyen tüm hocalarımız da en kısa zamanda mutlu haber alır inşallah

Bekleyendoç
Aday Memur
19 Ekim 2021 15:54

Hocalarım bu gün öğlen itibariyle eğitim bilimleri alanından doçent oldum. Herkese teşekkürler.

bozkese
Aday Memur
19 Ekim 2021 17:25

Hocam eser inceleme sonuçlandı: başarısız

5 hocanın 3ü olumsuz vermiş 2si olumlu.

Nereye ve nasıl itiraz etmem gerek? Ben özel sektörde çalışıyorum zaten, akademisyen değilim.

Yardımınızı önemle rica ederim.

drcherry
Memur
19 Ekim 2021 17:29

İtiraz süreci sadece mahkeme ile oluyor. Bir daha başvurmanız en mantıklı olanı.

bozkese, 2 yıl önce

Nereye ve nasıl itiraz etmem gerek? Ben özel sektörde çalışıyorum zaten, akademisyen değilim.

tozlutarih
Aday Memur
19 Ekim 2021 17:32

Merhaba Mayıs dönemiyim

Tim jürilerimde 2 dosya olduğunu biliyorum, camiamız küçük , bu nedenle hocalara en fazla 2 dosya gidiyor

, başvuran az

Fakat açıklanmadı

Bu neyle açıklayabiliriz , 28 Eylül?de 1 jürim de düşmüştü

Çok teşekkür ederim

Çok kaygılandım açıkçası

kayzer555
Memur
19 Ekim 2021 17:44

Hocam kaygılanmayın, akla gelmeyecek çok fazla değişken var geç açıklanması için. Benim sonucum geçen ay açıklandı ama ara ara foruma girip arkadaşların durumuna bakıyorum, aile gibi olduk burada. Doçentlik belgemi aldım, orada hangi tarih itibariyle Doçent olduğumuz da belirtiliyor. Benim sonucum 25 Ağustos'da belli olmuş, ama 22 Eylül'de açıklandı. Lütfen moralinizi bozmayın, yarın da açıklamalar devam edecektir. Umarım emek veren herkes karşılığını alır. Bitti sanmayın şimdi kadro mücadelesi başlıyor. Sağlıklı günler dilerim.

Predatory86
Aday Memur
19 Ekim 2021 17:48

Hocam doçentlik tarihi olarak 25 Ağustos mu 22 Eylül mü yazıyor? Tebrik ederim hocam bu arada...

kayzer555, 2 yıl önce

Hocam kaygılanmayın, akla gelmeyecek çok fazla değişken var geç açıklanması için. Benim sonucum geçen ay açıklandı ama ara ara foruma girip arkadaşların durumuna bakıyorum, aile gibi olduk burada. Doçentlik belgemi aldım, orada hangi tarih itibariyle Doçent olduğumuz da belirtiliyor. Benim sonucum 25 Ağustos'da belli olmuş, ama 22 Eylül'de açıklandı. Lütfen moralinizi bozmayın, yarın da açıklamalar devam edecektir. Umarım emek veren herkes karşılığını alır. Bitti sanmayın şimdi kadro mücadelesi başlıyor. Sağlıklı günler dilerim.

AssocCand
Aday Memur
19 Ekim 2021 18:40

Hocalarım saat 15.22'de mesaj geldi. 5/5 başarılı bulunmuşum, alanım Sosyal Bilimler.

Temmuzda yedek jürimin asgari vermesi ile sürecim durmuştu, itiraz ettim, kabul edildi, yedek jüri yine asgari demiş, jürimden düşürüldü. Uzun bir süreçti ama güzel bitti. Bekleyen tüm meslektaşlarıma sabırlar ve iyi haberler diliyorum.

Tourniquett
Daire Başkanı
19 Ekim 2021 19:12

Hocam geçmiş olsun zor bir süreç.

https://forum.memurlar.net/konu/2438524/27.sayfa

Bu sayfaya da yazmanızı öneririm. Sizin durumunuzda olan hocalarımız yardımcı olacaktır.

bozkese, 2 yıl önce

tenya
Memur
19 Ekim 2021 20:01

Arkadaşlar Eylül ayında asgariden döndüm. Bugün başarılı haberini aldım. Süreç çok yıpratıcıydı. yaklaşık 1 yıldır hiç bir şeye odaklanamadım. ÜAK'ın bu karanlık ve adil olmayan süreçten bir an önce vaz geçmesini tekrar öneriyorum. Hakkınızı helal edin kendinize iyi bakın.

StMngr
Şube Müdürü
19 Ekim 2021 20:17

Hocam büyük geçmiş olsun. Mutlaka itiraz edin. İnşallah olumluya döner. Eğer sakıncası yoksa, başarısız veren jürilerin gerekçelerini paylaşabilir misiniz?
bozkese, 2 yıl önce

AdultEducator
Aday Memur
19 Ekim 2021 21:19

Ben de hala bekleyenlerdenim. Egitim bilimleri alainim. Bu arada umutlu da degilim. (Bunu soyledigimde meslektaslarim oyle demeyin diyorlar, ancak alanimdaki akademisyenlerin bakisacilarini az cok bildigimden bunun bir abarti olmadigini zannediyorum). Surecin yipratici oldugu hepimizce malum. Neden bu kadar uzun surdugu konusunda ise UAK mi yoksa bireysel olarak juriler mi derseniz, bence jurilerdir derim. UAK iyi kotu bir sistem kuruyor. Bu sistemi isletenler insanlar. Insanin oldugu yerde insana dair problemler olacaktir, olmaktadir. Burada ne kadar degisik ve farkli sistemler getirilirse getirilsin, akademisyenlerin epistemolojik durus ve inanclari, psikososyal durumlari (ozellikle kisilikleri, psikopatolojileri vb.), dunya deneyimleri ve bunlari nasil algilayip anlamlandirdiklari vb. bir suru unsur duzelmedikce hic bir sistem arzuladigiiz gibi isleyemeyecektir. Kimimiz bu surecten daha rahat gecti. Son demlere kalan siz hocalarim ise bunu daha agir geciriyoruz. Daha once (2016) basvurum olumsuzdu. 4 juri basarizisz bulmustu. Basarisiz bulan jurilerden yalnizca birinin gerekcelerini kabul ediyor ve saygi duyuyorum. Eger diger 3'u de benzer gerekcelerle reddetmis olsayddi hic bir lafim olmayacakti. Bu surec bana alanimdaki akademisyenlerin kalitesi hakkinda fikir vermis oldu. Bu arada jurilerimden birinin surec iceriisnde beni arayip yazdigim ingilizce makalelerin turkcesini istemesi de kayda degerdi. Turkcelerinin olmadigini soyledigimde olsun sen gonder diye cevap vermisti. Ben de apar topar cevirmeye calistim. Gerek uzunluk gerek vakit sebebiyle extended abstract seklinde cevirip kendisine yolladim. Ancak sag olsun (!) olumsuz verdi. Anlamadigin bir dosyaya bunu nasil yaparsin diyesi geliyor insanin. Neyse, tum bu sebeplerden dolayi alanimdaki akademisyenlere guvenim yok. Simdi bana olumlu verseler sevinmeli miyim yoksa olumsuz verdiler diye uzulmeli miyim? Bence ikisi de dogru olmaz. Liyakatsiz insanlarin verdigi olumsuz ya da olumlu bir karar karsisinda ancak susacagim. Bu susukunluk ise kabul anlaminda degil. Bir baska hocamin forumda yazdigi gibi bu sureci iyilstirme adina kendime dusen ne varsa onu yapmaya calisacagim. Bunun basinda da iyi bir insan ve akademisyen olmak var. Sonucu basarili olan arkadaslari tebrik ediyorum. Bekleyen arkadaslara ise sabir diliyorum, insallah her sey gonlunuzce olur.

sosbil0665
Şef
19 Ekim 2021 22:07

Hakkıyla jürilik yapmak sisteme ve ÜAK'a katkı sunarken yanlı, kasıtlı, adil olmaktan uzak jürilerin olması da bir o kadar sisteme ve ÜAK'a zarar veriyor. Jürilerin de denetim altında olduğunu bilmesi kasıt, ihmal ya da kötü niyetli bir raporun tespit edilmesi durumunda yaptırımının olması gerekmekte. tek bir jürinin kasıtlı kasti hatta yönetmeliğe ayrı raporu nedeniyle sürecim uzadı aklandım ama kaybedilen zamanımı, emeğimi, maddi manevi kaybımı telafi edemeyeceğim. Sistemin bu açıdan kesinlikle gözden geçirilmesi gerekiyor. Evet sonuçta hak eden alıyor ama hevesimiz kursağımızda kalarak olmasına gerek de yok. Ortada verilen emeğe saygı olsa, empati olsa, karakter bozuklukları olmasa bunları yaşamayacaktık.

Sabırla sonuç açıklanmasını bekliyoruz umarım herkesin gönlüne göre olur yarın ya da bir ay sonra olumlu sonuçların olmasını kalben diliyorum.

İyi geceler diliyorum yarın ola hayrola diyelim :)

AdultEducator, 2 yıl önce

Ben de hala bekleyenlerdenim. Egitim bilimleri alainim. Bu arada umutlu da degilim. (Bunu soyledigimde meslektaslarim oyle demeyin diyorlar, ancak alanimdaki akademisyenlerin bakisacilarini az cok bildigimden bunun bir abarti olmadigini zannediyorum). Surecin yipratici oldugu hepimizce malum. Neden bu kadar uzun surdugu konusunda ise UAK mi yoksa bireysel olarak juriler mi derseniz, bence jurilerdir derim. UAK iyi kotu bir sistem kuruyor. Bu sistemi isletenler insanlar. Insanin oldugu yerde insana dair problemler olacaktir, olmaktadir. Burada ne kadar degisik ve farkli sistemler getirilirse getirilsin, akademisyenlerin epistemolojik durus ve inanclari, psikososyal durumlari (ozellikle kisilikleri, psikopatolojileri vb.), dunya deneyimleri ve bunlari nasil algilayip anlamlandirdiklari vb. bir suru unsur duzelmedikce hic bir sistem arzuladigiiz gibi isleyemeyecektir. Kimimiz bu surecten daha rahat gecti. Son demlere kalan siz hocalarim ise bunu daha agir geciriyoruz. Daha once (2016) basvurum olumsuzdu. 4 juri basarizisz bulmustu. Basarisiz bulan jurilerden yalnizca birinin gerekcelerini kabul ediyor ve saygi duyuyorum. Eger diger 3'u de benzer gerekcelerle reddetmis olsayddi hic bir lafim olmayacakti. Bu surec bana alanimdaki akademisyenlerin kalitesi hakkinda fikir vermis oldu. Bu arada jurilerimden birinin surec iceriisnde beni arayip yazdigim ingilizce makalelerin turkcesini istemesi de kayda degerdi. Turkcelerinin olmadigini soyledigimde olsun sen gonder diye cevap vermisti. Ben de apar topar cevirmeye calistim. Gerek uzunluk gerek vakit sebebiyle extended abstract seklinde cevirip kendisine yolladim. Ancak sag olsun (!) olumsuz verdi. Anlamadigin bir dosyaya bunu nasil yaparsin diyesi geliyor insanin. Neyse, tum bu sebeplerden dolayi alanimdaki akademisyenlere guvenim yok. Simdi bana olumlu verseler sevinmeli miyim yoksa olumsuz verdiler diye uzulmeli miyim? Bence ikisi de dogru olmaz. Liyakatsiz insanlarin verdigi olumsuz ya da olumlu bir karar karsisinda ancak susacagim. Bu susukunluk ise kabul anlaminda degil. Bir baska hocamin forumda yazdigi gibi bu sureci iyilstirme adina kendime dusen ne varsa onu yapmaya calisacagim. Bunun basinda da iyi bir insan ve akademisyen olmak var. Sonucu basarili olan arkadaslari tebrik ediyorum. Bekleyen arkadaslara ise sabir diliyorum, insallah her sey gonlunuzce olur.

kayzer555
Memur
19 Ekim 2021 22:37

Doçent olduğum tarih 25 Ağustos olarak yazıyor hocam. Ama 22 Eylül'de sms ve mail geldi, sonucumu öğrendim.

Predatory86, 2 yıl önce

Hocam doçentlik tarihi olarak 25 Ağustos mu 22 Eylül mü yazıyor? Tebrik ederim hocam bu arada...

bozkese
Aday Memur
20 Ekim 2021 00:46

Hocam merhaba saçma gerekçeler ile 3 hakem olumsuz rapor yazmış 2si olumlu. Gerekçeler benim yüksek lisans tez danışmanı olmamam ki bu mümkün değil özel sektörde çalışıyorum akademisyen ldegilim. Daha cok Tek yazarlı olması,Çoklu yazar az olmasi. Full papier birçoğu saymamış ki elsevier scopus gibi indeksteydi. Özgün değil demiş ki dergi kör hakemli. Üretim yönetiminden başvuru yapmıştım. Red veren 3 hakemin birisi ayrıca farklı alanda çalışıyor benim alanla ilgili değil. Kör hakemli dergilerdeki yayınlarımın da bazılarını saymamış, özgün değilmiş. 3 hakem yerin dibine geçirmiş 2 hakem göklere çıkarmış. Once uak'a dilekçe yazayım sonra mahkemeye diyorum. Ne dersiniz?

DrMatalev
Aday Memur
20 Ekim 2021 09:16

Merhabalar hocalarım, dün saat 11:10 da açıklandı sonucum başarılı. Bekleyen tüm hocalarım umarım bu güzel haber alır.

İpra
Aday Memur
20 Ekim 2021 10:05

Doçentlik belgesinin E-devlette oluşturulması için dilekçe vermemiz gerekiyor mu. Teşekkürler.

Dr.mr
Memur
20 Ekim 2021 10:08

Açıklanan hocalarım alanlarını da yazarlarsa iyi olur. Umarım bugün de açıklamalar devam edecektir.

Drrose
Aday Memur
20 Ekim 2021 10:30

ÜAK telefon ile ulaştım. Bugün şanslı günüm sanırım sağlık alanından girişlerin tamamlandığını saat 14 e kadar açıklamalar devam edebileceğini söyledi memure hanım.çok kibardı sağolsun.

Bende beklemedeyim hayırlısı olsun. Doçent olan arkadaşlara tebrikler.

drmemur1
Aday Memur
20 Ekim 2021 10:33

Ben dün aradığımda Sağlık bitti öbür ayı bekleyin dedi bana memur ama hala umut var mı Sağlık için

Drrose, 2 yıl önce

ÜAK telefon ile ulaştım. Bugün şanslı günüm sanırım sağlık alanından girişlerin tamamlandığını saat 14 e kadar açıklamalar devam edebileceğini söyledi memure hanım.çok kibardı sağolsun.

Bende beklemedeyim hayırlısı olsun. Doçent olan arkadaşlara tebrikler.

Toplam 8769 mesaj
«427428429430431432433434435436437438439

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi