Editörler : supporters.
«5678910111213141516»

bioyesil.
Aday Memur
30 Ocak 2021 12:48

Hocam, ben kapak sayfası olmayan dergilerin web sitesindeki ana sayfasını pdf olarak kaydettim ve kullandım. Sorun olmadı. Zaten dergi kapak sayfasını size yollamıyorsa başka bir alternatifiniz olmuyor.

Proton2021, 3 yıl önce

Makalelerimin yayınlandığı zamanki dergi kapaklarına ulaşamıyorum. Dergilere mail de attım ama dönüş olmadı. Benim durumumda olanlar ne yapıyor?

bioyesil.
Aday Memur
30 Ocak 2021 12:54

Hocam bu konuda net bir açıklama yok. Ama "doi almış/open access/sayfa numarası verilmemiş" yayınlarımızı puanlamada kullanamıyoruz. Bu nedenle, ben bu şekilde olan yayınlardan gelen atıfları da puanlamamayı tercih ettim. Özellikle atıf puanınızda sorun yoksa bu şekilde net olmayan durumlarda puanlamamayı öneririm.

gggoksu, 3 yıl önce

Bir makaleme henüz volume almamış bir çalışma atıfta bulunmuş ve open access olarak yayınlanmış.sizce atıflarda gösteriyim mi?

muhmuh34
Kapalı
31 Ocak 2021 01:12

22-26şubatta yapılacak başvurular tekrar ertelenir mi marta sarkar mı bir bilginiz var mı?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
31 Ocak 2021 01:24

Hocam başvurular 20 Şubat'ta söylendi, 22 değil. Ertelenme riski elbette var. Şimdiye kadar birkaç başvuru ötelenmişti.

muhmuh34, 3 yıl önce

22-26şubatta yapılacak başvurular tekrar ertelenir mi marta sarkar mı bir bilginiz var mı?

erhan79
Aday Memur
31 Ocak 2021 09:56

Daha önce DBS üzerinden giriş yaptığımda başvuru kısmı aktifti ve yükleme yapabilmiştim şu an görünmüyor bu sıkıntıyı sizde yaşadınızmı daha önce konuşulduysa sorum için kusura bakmayın

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
31 Ocak 2021 10:55

Hocam başvurular 20 Şubat'ta başlıyor. Şu anda yaptığınız tüm işlemler ve dosyalar silinebilir.

erhan79, 3 yıl önce

Daha önce DBS üzerinden giriş yaptığımda başvuru kısmı aktifti ve yükleme yapabilmiştim şu an görünmüyor bu sıkıntıyı sizde yaşadınızmı daha önce konuşulduysa sorum için kusura bakmayın

drjam
Aday Memur
31 Ocak 2021 12:09

selam tip alaninda ebsco veya index copernicus 1b de puanlayabilirmiyiz? teseekkurler
31 Ocak 2021 12:11

yayınımın bulunduğu SCIE derginin ismi değişmiş nasıl belgeleyeceğim hakkında bilginiz varmı??

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
31 Ocak 2021 12:15

Hocam derginin güncel sitesinde derginin eski ismi yazar büyük ihtimalle. onun akran görüntüsünü pdf olarak alabilirsiniz. veya endekste de dergilerin eski isimlerini belirtiyorlar.

gacalım, 3 yıl önce

yayınımın bulunduğu SCIE derginin ismi değişmiş nasıl belgeleyeceğim hakkında bilginiz varmı??

aday2021
Aday Memur
31 Ocak 2021 13:47

Teşekkürler gggoksu hocam

gggoksu, 3 yıl önce

bu arada mezuniyetten kastım, doktora mezuniyet.

aLiEnB
Aday Memur
31 Ocak 2021 14:20

İyi günler,

2019-Ekim döneminde Doçentlik için başvuru yaptım, ancak eser incelemeden malum subjektif nedenlerle başarısız bulundum.

Yönetmelik en erken izleyen üçüncü dönem tekrar başvuru yapabilir diyor.

2021-Şubat Döneminde başvuru yapabilir miyim acaba?

Teşekkürler

31 Ocak 2021 14:30

Hocam etik ihlalden dolayı başarısız olmadığınız sürece başvuru yapabilirsiniz.
aLiEnB, 3 yıl önce

İyi günler,

2019-Ekim döneminde Doçentlik için başvuru yaptım, ancak eser incelemeden malum subjektif nedenlerle başarısız bulundum.

Yönetmelik en erken izleyen üçüncü dönem tekrar başvuru yapabilir diyor.

2021-Şubat Döneminde başvuru yapabilir miyim acaba?

Teşekkürler

drjam
Aday Memur
31 Ocak 2021 14:40

selam indeksler konusunda yorum bekliyorum index copernicus ebsco alanim tip tesekkurler

Zafer yalım
Aday Memur
31 Ocak 2021 14:48

Merhaba bende bu dönem başvuracağım inş. arkadaşlar..

2 sorum olcak etik açıdan;

1. Biri scie makalem 2020, diğeri 2019 da uluslararası makalem aynı grup hastalarda yapıldı ancak ilkinde 70 hasta diğerinde 50 civarı hasta mevcut ve baktığımız parametreler farklı, Etik sorun olur mu?

2. İki isimli bildirimizi ulusal kongremizde sundum ancak başka bir kongrede diğer arkadaş akademik teşvik için bu bildirideki hastalardan başka bir parametre bakarak yeni bir bildiri sundu, bu sefer diğer arkadaş ilk isim oldu.. Bunlardan sadece birisini kullanacağım, bakılan parmetrelerde farklı, etik sıkıntı yaşarmıyım??

Görüşerinizi bildirirseniz sevinirim..

31 Ocak 2021 17:04

Teşekkür ederim

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam derginin güncel sitesinde derginin eski ismi yazar büyük ihtimalle. onun akran görüntüsünü pdf olarak alabilirsiniz. veya endekste de dergilerin eski isimlerini belirtiyorlar.

metemelih
Kapalı
31 Ocak 2021 20:06

Sorularının cevabı: juriye bağlı. Kötü niyetli ise makalelere dilimleme diyebilir, sözel bildiri içinse isimlerle ilgili değişiklikler varsa haksız yazarlık diyebilir... Ama moralinizi bozmayın.. Şunu düşünün: Kendinizi jürinin yerine koyun ve eğer etik ihlal yok diyorsanız büyük ihtimalle yoktur...

Benim görüşüm eğer metod, tartışma ve sonuçlar çok farklı ve etik kurul numaraları farklı ise etik ihlale girmez. Ama tartışma kısmında kendinize intihal yapmamış olmanız lazım... Kolay gelsin

Zafer yalım, 3 yıl önce

Merhaba bende bu dönem başvuracağım inş. arkadaşlar..

2 sorum olcak etik açıdan;

1. Biri scie makalem 2020, diğeri 2019 da uluslararası makalem aynı grup hastalarda yapıldı ancak ilkinde 70 hasta diğerinde 50 civarı hasta mevcut ve baktığımız parametreler farklı, Etik sorun olur mu?

2. İki isimli bildirimizi ulusal kongremizde sundum ancak başka bir kongrede diğer arkadaş akademik teşvik için bu bildirideki hastalardan başka bir parametre bakarak yeni bir bildiri sundu, bu sefer diğer arkadaş ilk isim oldu.. Bunlardan sadece birisini kullanacağım, bakılan parmetrelerde farklı, etik sıkıntı yaşarmıyım??

Görüşerinizi bildirirseniz sevinirim..

Lycurgus
Memur
31 Ocak 2021 20:08

Hocam sağlıktan başvuran arkadaşlar yazacaktır ama sosyal bilimlerden biri olarak bu indekslerde taranan makalelerinizi sağlık bilimleri alanında koyabileceğiniz başka bir madde yok. EBSCO ve Copernicus da alan indeksleri arasında olduğuna göre koyabileceğiniz tek madde 1b...Sosyal bilimlerde bu bölüm biraz karışık. Sizin şartlar daha anlaşılır/netmiş.

drjam, 3 yıl önce
selam indeksler konusunda yorum bekliyorum index copernicus ebsco alanim tip tesekkurler

drjam
Aday Memur
31 Ocak 2021 20:09

selam asistan tezini yayina cevirdik bunu adayin hazirladigi uzmanlik tezine yzabilirmiyim? basvuru sarti 3 e ekleyebilirmiyim???

drjam
Aday Memur
31 Ocak 2021 20:17

ama tez bana ait degil danismaniyim tezin, bunu yayina cevirdik bunu 3 maddeye ekleyebilrmiyim tesekkurler cevabiniz icin

Lycurgus
Memur
31 Ocak 2021 20:22

Aman hocam dikkat edin derim. 3. Madde çok açık. "Adayın (sizin) hazırladığı lisansüstü veya tıpta uzmanlık tezleriyle ilgili olmak kaydıyla" demekte. Yani sizin kendi tezinizle ilgili olması gerek. Yoksa etik yönergesinde yanlış ve yanıltıcı beyan maddesine girmesin?

drjam, 3 yıl önce
selam asistan tezini yayina cevirdik bunu adayin hazirladigi uzmanlik tezine yzabilirmiyim? basvuru sarti 3 e ekleyebilirmiyim???
Toplam 8769 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi