Editörler : supporters.

bargello
Aday Memur
26 Ocak 2021 10:56

2-3 tane AÖF örneği verirsin. Tanıdıklarından geriye kalanlar örgün. AÖFlüler hiç giremez, onların becerisi yok denmiyor. Ama gelip de AÖF'ü örgünle bir tutmak olmaz. Bu ülkede AÖF pişkinliğini anlayamıyorum. Neredeyse tıpa kafa tutacaklar. Allah'ım ya :)

Yacobshakim, 3 yıl önce

Bi arkadaşım Aof mezunu kpss p48 90,diğer bir arkadaşım örgün mezunu p48 76 puan.

AOF mezunu arkadaşım 1 yıl çalıştı,örgün mezunu arkadaşım 2 senedir hazırlanıyor:)

Aof mezunu arkadaşımın alnından operim.Bu adam vmy olmasın mi şimdi?Ya da ne biliyim başka bir kurumda denetci ? Vergi müfettişi bir arkadaşımın iş arkadaşı da AOF mezunu belirteyim.Size iyi forumlar :)

Happy new
Daire Başkanı
26 Ocak 2021 11:03

Rtük uzman yardımcılığına da dernekler denetçi yardımcılığına kimler mülakata kalmış diye bakmıştım geçen gün. Neredeyse %90ı Gazi, hacettepe, İstanbul gibi köklü üniversiteler. Diğer örgün üniversitelerden bile mülakata kalan yok denecek kadar az. Bunlar kalkmış forumda yok sayıştay mülakatına kaldım sırf aöf mezunu olduğu için elendim diyor. kendilerini mağdur gösterip başka şeyleri örtme peşindeler.

bargello, 3 yıl önce

2-3 tane AÖF örneği verirsin. Tanıdıklarından geriye kalanlar örgün. AÖFlüler hiç giremez, onların becerisi yok denmiyor. Ama gelip de AÖF'ü örgünle bir tutmak olmaz. Bu ülkede AÖF pişkinliğini anlayamıyorum. Neredeyse tıpa kafa tutacaklar. Allah'ım ya :)

Happy new
Daire Başkanı
26 Ocak 2021 11:08

Tıp dediniz de aklıma geldi. Onlarda da işin kolayını bulan bulmuş. Yurtdışındaki bazı üniversiteler tıpa sınavsız kabul ediyor. Gidip orada okuyup sonra mezun olunca buraya gelip YÖKten denklik belgesi alıyorlar ve onlarda da aynı pişkinlik var

bargello, 3 yıl önce

bargello
Aday Memur
26 Ocak 2021 11:58

100 kişi mülakata kalıyor. İçlerinden beşi AÖFlü. Sonra yok AÖFlüler daha iyi örgünden, nasıl da kazanmış ama örgün kazanamamış diye dolanıyorlar. Dahası, adam buraya gelip örgünle arasında ne farkı var diyor. :):))

Happy new, 3 yıl önce

Rtük uzman yardımcılığına da dernekler denetçi yardımcılığına kimler mülakata kalmış diye bakmıştım geçen gün. Neredeyse %90ı Gazi, hacettepe, İstanbul gibi köklü üniversiteler. Diğer örgün üniversitelerden bile mülakata kalan yok denecek kadar az. Bunlar kalkmış forumda yok sayıştay mülakatına kaldım sırf aöf mezunu olduğu için elendim diyor. kendilerini mağdur gösterip başka şeyleri örtme peşindeler.

bargello
Aday Memur
26 Ocak 2021 12:01

O bakımdan sorun olmuyor. Sadece okuduğuyla kalıyorlar.

Happy new, 3 yıl önce

Tıp dediniz de aklıma geldi. Onlarda da işin kolayını bulan bulmuş. Yurtdışındaki bazı üniversiteler tıpa sınavsız kabul ediyor. Gidip orada okuyup sonra mezun olunca buraya gelip YÖKten denklik belgesi alıyorlar ve onlarda da aynı pişkinlik var

Yacobshakim
Aday Memur
26 Ocak 2021 12:03

Ornek veriyorum zaten :)referans olduktan

Sonra her türlü oluyor.Bu arada 2015 kpss sınav birincisi aof lu şu anda da Sayistay Denetçisi. Ben örgün mezunuyum atanmayı bekliyorum.Onlarda hak etmisse atanabilir.Bunu demek istiyorum.

Yacobshakim
Aday Memur
26 Ocak 2021 12:04

Bu iş kaymakamlik dışında pek açığa kapalisina bakmıyor 😉

bargello
Aday Memur
26 Ocak 2021 12:13

Hak etmişse tabi ki kazanabilir. Bunda %100 katılıyorum.

Yacobshakim, 3 yıl önce

Sonra her türlü oluyor.Bu arada 2015 kpss sınav birincisi aof lu şu anda da Sayistay Denetçisi. Ben örgün mezunuyum atanmayı bekliyorum.Onlarda hak etmisse atanabilir.Bunu demek istiyorum.

Happy new
Daire Başkanı
26 Ocak 2021 17:22

Kesin öyledir kardeşim. Ben diyorum ki daha düşük uzman yardımcılıklarında bile köklü üniversiteler dışında mülakata kalan çok az. Sen diyorsun sayıştay. Neyse zaten anlamak istemeyene anlatamazsın.

Yacobshakim, 3 yıl önce

Zentoviç
Aday Memur
26 Ocak 2021 20:27

Kişinin AÖF okuması veya Anadolu'nun herhangi bir kentinde İİBF okuması şahısların kişisel tercihleridir. Bu sizi alakadar etmez. Ben birçok Anadolu'da okuyup kaymakam, müfettiş, denetçi vs. Makamlara gelmiş insanlar tanıdım. Burada bu alanları kötüleyerek insanların şevkini kırmaktan başka yaptığınız birşey yok. Bu sınavlara hakkıyla çalışarak iyi puanlar almış ve belirli süreçlerden geçmiş kişiler zaten hak etmiştir. AÖF veya örgün fark etmez. Size önerim burada bilgi almaya çalışıp öneri isteyen arkadaşlara olumsuz yorumlarınızı yapmayın.
Happy new, 3 yıl önce

Kesin öyledir kardeşim. Ben diyorum ki daha düşük uzman yardımcılıklarında bile köklü üniversiteler dışında mülakata kalan çok az. Sen diyorsun sayıştay. Neyse zaten anlamak istemeyene anlatamazsın.

Happy new
Daire Başkanı
26 Ocak 2021 20:58

Anadoluda okuyanlara bir şey demedim. Aöf örgün fark etmezmiş. Etrafımızda açıktan okuyanların nasıl geçtiğini görmesem gelip burada yorum yapmam zaten neyse artık uzatmayalım.

Zentoviç, 3 yıl önce
Kişinin AÖF okuması veya Anadolu'nun herhangi bir kentinde İİBF okuması şahısların kişisel tercihleridir. Bu sizi alakadar etmez. Ben birçok Anadolu'da okuyup kaymakam, müfettiş, denetçi vs. Makamlara gelmiş insanlar tanıdım. Burada bu alanları kötüleyerek insanların şevkini kırmaktan başka yaptığınız birşey yok. Bu sınavlara hakkıyla çalışarak iyi puanlar almış ve belirli süreçlerden geçmiş kişiler zaten hak etmiştir. AÖF veya örgün fark etmez. Size önerim burada bilgi almaya çalışıp öneri isteyen arkadaşlara olumsuz yorumlarınızı yapmayın.

Yacobshakim
Aday Memur
26 Ocak 2021 22:13

Hocam sen nasıl geçtiklerini Boş ver.Sonuca bak.Ben kpss sonucuna bakarım sınavlardaki başarısına bakarım. Nice siyasallıar tanıdım kimisi başarılı kimisi basarisiz iş diploma da ise :) Yani sonuç odaklı olmak lazım. Adam girmiş Sayıştaya helal olsun derim.Bende örgün okudum hatrı sayılan bir üniversitede. Ancak eğitim eğitim miydi ?bi düşünüyorum.Sonra bunlara bakıyorum helal olsun diyorum :) Giriş,gelişmeyi boşverin her zaman sonuca bakın..

Yacobshakim
Aday Memur
26 Ocak 2021 22:18

Hocam şu köklü üniversiteleri bi saysana çok merak ettim dogrusu 😂

Happy new
Daire Başkanı
26 Ocak 2021 23:15

Dernekler denetçi yardımcılığına mülakata kalanların mezun oldukları üniversite ve bölümlerde açıklandı gir bak yalan mı söyleyeceğim sana

Yacobshakim, 3 yıl önce

Hocam şu köklü üniversiteleri bi saysana çok merak ettim dogrusu 😂

Yacobshakim
Aday Memur
27 Ocak 2021 00:37

Ya bi takmışsın dernekler denetçiliği sanki başka meslek yok :):) BDDK murkiplik sınavına girenleri bi görseydin sen o zaman kalpten kesin giderdin :))))))abartmıyorum bogazici,galatasaray ve sabancidan elemanlar vardı.Tabi genellikle siyasallilar.Gazi mezunu tek tük tu :)

Yacobshakim
Aday Memur
27 Ocak 2021 00:39

Bu arada Marmara üni. Mezunuyum .Ama eğitim kalitesini beğenmiyorum.Hakimlik mulakatindayim .Sizlere başarılar dilerim :)

NameLessWarrior
Aday Memur
27 Ocak 2021 14:55

Bende aöf iktisat mezunuyum ve merkez uzmanıyım. Birkaç köklü üniversite dışında kalan üniversitelerin aöfden farklı olduğunu düşünmüyorum. Kimse çalıştığı kurumda atom parçalamıyor. Kendini geliştirdikten sonra neden olmasın..

TekirPence
Aday Memur
27 Ocak 2021 23:47

Maliye'den hesap uzmanı bir arkadaşımın bu konuya cevabı:

Hangi üniversiteden mezun olduğundan ziyade bu işin ağırlığını kaldırabilecek yetkinliğe sahip olması bekleniyor adayların. Referans da önemli tabi ancak tek başına yeterli değil. Güncel mevzuata ilginiz olması gerekiyor. Her şeyi bilemezsin tabi ki ama kem küm de etmeyeceksin.

Ben de istiyorum denemeyi ama artık 35'i devirdik. En verimli çağımızda ihtiyar gözüyle bakıyor devletimiz. :)

28 Ocak 2021 01:59

Bir arkadaşım AÖF uluslararası mezunu SGK denetmeni oldu. gerçi siyasalda öğrenciydi ama olsun sonuçta diploması AÖF.

tellmeaboutit
Aday Memur
29 Ocak 2021 23:38

AÖF devletin tanıdığı bir yüksek öğretim kurumudur daha çok iktisadi idari bilimler konusunda eğitim verir devletin onay verdiği bir okuldan mezun olan kişiyi eğer yeterli liyakat ve kalifikasyona sahipse onu uygun bulmayan görevlinin görevini kötüye kullandığı anlamına gelmektedir bu zihniyetteki kişilerin görevlerinden hızlıca uzaklaştırılması gerekir... Örgün eğitim ile aöf arasında kalite farkı öne sürülecekse bundan adayın değil diplomayı verenlerin sorumlu tutulması gerekir aday kişi sınavlara geçecek kadar çalışarak hak etmiş sonuçta. Kaldı ki günümüzde çok iyi olduğu algısı olan okulların örgün tedrisatından geçmesine rağmen hiç bir gelişim gösterememiş kişiler de her geçen gün artarak devam etmekte. Son olarak uzmanlık abartılacak bir kadro değildir uzman aslında bir unvandır ve belli konularda otorite olabilecek kadar bilgi sahibi olan kişiler bunu hak eder kadrolara uzman isimlendirmesi verilmesi bence hatalıdır bu yüzden. Tüm adaylara hayallerine ulaşmada başarılar dilerim.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi