Editörler : Safak Vaktii
31 Ocak 2021 23:31

Zentoviç
Aday Memur
Bölümlerin itibarını bitiren AÖF ten ziyade eğitim sistemidir. Bugün mühendislik fakültelerine bakacak olursanız birçoğunun İİBF den farklı olduğunu düşünmüyorum. Bölümlerin itibarını bitiren onlarca faktör sayılabilir. AÖF bunlardan birisi midir? Hiç sanmıyorum
31 Ocak 2021 23:32

Happy new
Şef

Ayrıca taşra uzman yardımcılıklarını da küçümseyemezsin. Göz göre göre hakkımız yeniyor işte.

31 Ocak 2021 23:59

NameLessWarrior
Aday Memur

Yök uzman yardımcısı alımında mülakata katılan herkesi eledi yaptığı alım zaten 4-5 kişiydi ve hepsi de 95+ puanı olan insanlardı. Niye hepsini eledi çünkü kurum içinden alım yapacaktı.

Happy new, 1 ay önce - Alıntıya git

Saçma saçma konuşuyorsunuz. Süreci bilmediğiniz çok belli. Bundan sonraki yazılarınızda sizi muhatap almayacağım.

Açılan ilandaki kadroyu her kurum tamamını almak zorunda değil. Bu durum kurum içinden alacağı anlamına gelmez. Kurum içi uzman almak için kanun yada khk gerekli. Ben bu örneği istedim sizden, çünkü yok.

01 Şubat 2021 00:06

Happy new
Şef

Saçma saçma konuşuyorsunuz. Süreci bilmediğiniz çok belli. Bundan sonraki yazılarınızda sizi muhatap almayacağım.

Açılan ilandaki kadroyu her kurum tamamını almak zorunda değil. Bu durum kurum içinden alacağı anlamına gelmez. Kurum içi uzman almak için kanun yada khk gerekli. Ben bu örneği istedim sizden, çünkü yok.

NameLessWarrior, 1 ay önce - Alıntıya git

Link paylaşamıyorum rtük kurum içi yükselme yaz görürsün.

Uzman kadro unvanı için;

1) En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen

yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

2) Üst Kurulda şef, başteknisyen, ayniyat saymanı, teknisyen, veri hazırlama ve kontrol

işletmeni ve memur kadrolarında çalışmış olmak kaydıyla en az sekiz yıl hizmeti bulunmak.

Zamanında önlisans mezunu olarak girmiş vhki vs açıktan herhangi bir bölümü okuyup uzman yardımcısı olabiliyor.

01 Şubat 2021 00:10

NameLessWarrior
Aday Memur

Link paylaşamıyorum rtük kurum içi yükselme yaz görürsün.

Uzman kadro unvanı için;

1) En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen

yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

2) Üst Kurulda şef, başteknisyen, ayniyat saymanı, teknisyen, veri hazırlama ve kontrol

işletmeni ve memur kadrolarında çalışmış olmak kaydıyla en az sekiz yıl hizmeti bulunmak.

Zamanında önlisans mezunu olarak girmiş vhki vs açıktan herhangi bir bölümü okuyup uzman yardımcısı olabiliyor.

Arkadaşım o bahsedilen uzmanlık, kariyer uzmanlığı değil. Her kurumda görevde yükselmeye tabi uzmanlık var. Bu kadro hemen hemen şef ile aynı maaşı alır. Kariyer meslekle (A grubu kadroyla) alakası yok. Kariyer meslek grubundaki RTÜK Uzmanı ile bu uzmanlığın alakası yok.

01 Şubat 2021 00:17

Happy new
Şef

Arkadaşım o bahsedilen uzmanlık, kariyer uzmanlığı değil. Her kurumda görevde yükselmeye tabi uzmanlık var. Bu kadro hemen hemen şef ile aynı maaşı alır. Kariyer meslekle (A grubu kadroyla) alakası yok. Kariyer meslek grubundaki RTÜK Uzmanı ile bu uzmanlığın alakası yok.

Dediğin doğru olsa bile maliye bakanlığının kurum içiyle yaptığı uzman yardımcısı alınlarından dolayı hakkımız yeniyor.

Geçen gün gelen diyanetin ilanına bir bak. Yine kurum içinden de belli şartları sağlayanlar denetmen yardımcılığı sınavına girebilecek diyordu.

01 Şubat 2021 00:23

NameLessWarrior
Aday Memur

Dediğin doğru olsa bile maliye bakanlığının kurum içiyle yaptığı uzman yardımcısı alınlarından dolayı hakkımız yeniyor.

Geçen gün gelen diyanetin ilanına bir bak. Yine kurum içinden de belli şartları sağlayanlar denetmen yardımcılığı sınavına girebilecek diyordu.

Hakkınız yeniyorsa birlik olup itirazınızı yapabilirsiniz tabiki. Anlatmak istediğim Kurumlar kafasına göre kurum içinden personeli kariyer uzmanı yapamaz. Bu, kanun veya khk ile düzenlenir ve bunuda herkes takip edebilir. Gizli, saklı yapılan bir iş yok.

Benim başından beri anlatmak istediğim yazılı puanı iyi olan (mülakat biraz daha öznel bir durum olduğu için) ve hakeden kişilerin olması.

01 Şubat 2021 00:25

Happy new
Şef

Hakkınız yeniyorsa birlik olup itirazınızı yapabilirsiniz tabiki. Anlatmak istediğim Kurumlar kafasına göre kurum içinden personeli kariyer uzmanı yapamaz. Bu, kanun veya khk ile düzenlenir ve bunuda herkes takip edebilir. Gizli, saklı yapılan bir iş yok.

Benim başından beri anlatmak istediğim yazılı puanı iyi olan (mülakat biraz daha öznel bir durum olduğu için) ve hakeden kişilerin olması.

Tamam anladık aöf mezunusun ve bunu savunuyorsun sizin gibilere çok bile cevap verdim zaten.

01 Şubat 2021 00:41

Zentoviç
Aday Memur

Tamam anladık aöf mezunusun ve bunu savunuyorsun sizin gibilere çok bile cevap verdim zaten.

AÖF e karşı yaklaşımınız dincilerin ateistlere karşı olan yaklaşımına benziyor
01 Şubat 2021 16:08

mad forever
Aday Memur

uzman yard. bilmem ama sgk denetmeni ile tanısmıstım gene bu forumda. Bazılarına gercekten

kabul etmiyorlar ama bazılarına da girilebilir bence

02 Şubat 2021 09:16

Happy new
Şef

Size de hak veriyorum. Kendinizi örgünlerden üstün görmeye devam edin :)

DAHA DA YAZMAYIN BANA.

Toplam 71 mesaj