Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
20 Ocak 2021 10:42

Jandarma Sözleşmeli Subay düşünenler

Arkadaşlar detaylı bir bilgisel hazırlayacak delikanlı yok mudur sitede?

Pomem ve Kara subaylığı arasında ki farklar nelerdir? Hangisi ne konuda avantajlıdır?

Sitede çok kısıtlı bir bilgi var bu konuda. Şuan herkes pomem ve kara hava deniz subaylıkları için uğraşıyor anladığım kadarıyla.

Tercih yapılacak olsa hangisi daha iyidir?

20 Ocak 2021 15:25

Kara subaylığı Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yurdumuzun sınırlarını korumak ve karadan gelecek saldırılara karşı korumaktır polis ise şehir merkezlerinde kamu düzeni ve asayişin sağlanmasıyla görevli adli ve idari görevleri olan kolluk kuvvetidir Jandarma da polisin olmadığı kırsal kesimlerde asayiş ve kamu düzenini sağlayan kolluk gücüdür.

Polis ve jandarma İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunur

Delipetro42
Kapalı
20 Ocak 2021 18:32

Kardeşim jandarma subaylığın hiç bir farkı yokkara piyadeden. Daha beter hatta Sordum soruşturdum aynı suriye, libya görevleri olur (yanılmıyorsam vurulan sirte havalimanını jandarmalar koruyordu) üstüne birde sözleşmeli olduğun için zaten sen gideceksin tim takım komutanı olarak. Sözleşme feshi kurumca saklı zaten istediği an fesih edebilir. O yüzden sicil notunun iyi olması lazım bu durumlar olmaması için ki süreki üstlerine kendini beğendirmeye çalışacaksın tabiri caizse avuçlayacaksın amirlerini. Yurtiçi görevlerinde de aynı sürekli arazideolucaksın bknz ( komando temel bu yüzden verilir) doğuda . Batıda nasıl olur bilmiyorum. bekarsan sürekli zaten görevlendirme olacak gene doğuya Veya yurtdışına gönderilirsin . Bende düşünüyordum çünki bana anlatılanlar bunlar. Saygılar

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:33

Evet vazgeçtim teşekkürler :)

Delipetro42, 3 yıl önce

Kardeşim jandarma subaylığın hiç bir farkı yokkara piyadeden. Daha beter hatta Sordum soruşturdum aynı suriye, libya görevleri olur (yanılmıyorsam vurulan sirte havalimanını jandarmalar koruyordu) üstüne birde sözleşmeli olduğun için zaten sen gideceksin tim takım komutanı olarak. Sözleşme feshi kurumca saklı zaten istediği an fesih edebilir. O yüzden sicil notunun iyi olması lazım bu durumlar olmaması için ki süreki üstlerine kendini beğendirmeye çalışacaksın tabiri caizse avuçlayacaksın amirlerini. Yurtiçi görevlerinde de aynı sürekli arazideolucaksın bknz ( komando temel bu yüzden verilir) doğuda . Batıda nasıl olur bilmiyorum. bekarsan sürekli zaten görevlendirme olacak gene doğuya Veya yurtdışına gönderilirsin . Bende düşünüyordum çünki bana anlatılanlar bunlar. Saygılar

Delipetro42
Kapalı
20 Ocak 2021 18:45

Vazgeçme yav niye vazgeçiyorsun :) bende düşünüyorum hala bana görevli abi şok yaşamamam için anlattı sadece sonra emeğin zay olur 3 sene sonra bırakma geri realitesi budur dedi bu işin. sende gene sor soruştur çekici noktaları vardır senin aklına yatacak

sunzo, 3 yıl önce

emühendis1
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:49

kpss kaç?

sunzo, 3 yıl önce

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:50

81