Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
20 Ocak 2021 17:59

FYT gidecek astsubay adayları kılavuz

Arkadaşlar deneme amaçlı subaylığın FYTsine gittim epey bilgiye sahibim yazdıklarım dışında sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

Öncelikle dışarıdan gelecek arkadaşlar için.Kalacak yer bulmaya çalışıp kendinizi parçalamayın derim.Ben sabah 5.15te aştide indim,kahvaltımı ettim.

06.00 metro açılıyor.Metroya bineceksiniz dikimevi istasyonunda ineceksiniz son durak zaten.

İndikten sonra taksiyle gitmek en mantıklısı.

Yada saatte bir 329 otobüsleri var onada binebilirsiniz.

Ben yanıma 2 kişi daha buldum taksiyle gittim.20 küsür liraya götürüyor dikimevinden mebse.

Aştiden Mebse direkt taksi 45 tl.

7 gibi sıraya girdim ben.8 olmadan içeri almaya başlıyorlar zaten.

3.grupta girdim.Sırada çok fazla beklemedim.Ancak sıkı giyinmenizi öneririm eldiven falan alın yanınıza mutlaka bereniz olsun.Özellikle ege akdeniz marmaradan gelecek arkadaşlarım benim gibi Ankara soğuğunu küçümsemeyin derim soğuktan belim ağrımıştı sırada :)

Sigara telefon kulaklık gibi eşyaları içeri almıyorlar.Sıra beklediğiniz yerde emanetçi var 10 tl karşılığında eşyalarınızı bırakabilirsiniz.

İçeri alınmaya başlandığında hes kodu belgenizi elinizde tutun hızlıca içeri girersiniz.Benim dosyadaydı çıkarana kadar ciğerim soldu :)

Belgelere gelelim; Diplomanızın aslı şart değil arkadaşlar e-devletten mezun belgesi çıkarmanız yeterli.Ben aslını götürdüm sormadılar bile.

Eğer askerliğiniz terhis ise askerlik şubeden çıkarmanız gerek.Yoksa askerlik şubeye yolluyorlar orada birkaç kişiyi yolladılar.

Askerlik tecil durumda ise e-devletten çıkarmanız yeterli.2 adet olacak.

Aile hekiminden belge almadıysanız hekime yolluyorlar.

Güvenlik formunu sözlü mülakatta istiyorlar.FYT de bakmıyorlar.

Belgelerinizi boşuna şeffaf poşete koymayın orada çıkarttırıyorlar.Mavi dosyanın arasına delerek takabilirsiniz.Ben delmemiştim,orada yardımcı oldular.

Komutanlarımız ve askerlerimiz çok güleryüzlü insalardı sorduğunuz sorular saçma olsa bile sabırla cevap veriyorlar.

Sorunuz olursa cevap veririm.Herkese başarılar şimdiden.

gdemirkol45
Kapalı
20 Ocak 2021 18:02

Terhis belgesi askerlik şubesinden demişsin Benim terhis belgem askerlik şubesinden değil askerliğimi bitirdiğim zaman verdikleri belge askerlik şubesinden mi aşmam gerekiyor illa ?

Afsafs
Şef
20 Ocak 2021 18:11

Anahtarları da bırakmamız gerekiyor mu emanete?

AmeleKing
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:15

Hocam saat kaçta işiniz bitti ve girdiğiniz gün kaç kişi gelmişti fyt'ye?

Plague
Kapalı
20 Ocak 2021 18:16

Çok sağolun hocam benim gibi şehir dışından gelecekler rahatlamış oldu.

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:27

10 buçuk gibi bitmişti işimiz.

AmeleKing, 3 yıl önce

Hocam saat kaçta işiniz bitti ve girdiğiniz gün kaç kişi gelmişti fyt'ye?

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:28

xray cihazında ötüyorsa bırakın mutlaka.İçeri girmeden önce xraydan geçiyorsunuz.

Afsafs, 3 yıl önce
Anahtarları da bırakmamız gerekiyor mu emanete?

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:30

Dostum inan bilmiyorum.Benim tecilli çünkü.Ama birkaç kişiyi geri yolladılar askerlik şubesine.Bunu bir araştır bence.

gdemirkol45, 3 yıl önce
Terhis belgesi askerlik şubesinden demişsin Benim terhis belgem askerlik şubesinden değil askerliğimi bitirdiğim zaman verdikleri belge askerlik şubesinden mi aşmam gerekiyor illa ?

AmeleKing
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:39

Peki o gün toplam kaç kişi FYT ye gelmişti hocam?

sunzo, 3 yıl önce

10 buçuk gibi bitmişti işimiz.

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:42

Özür dilerim kardeş.Normalde isteyerek yazdım.Hava astsubay olmasa piyade subay olurum dedim.

Ancak piyade subay açıklandığında havanın sonucunu göremeden kayıt yaptırmam gerekecekti.Bunu bilmediğim için tercih ettim.Sözlüsüne gitmeyeceğim.

bilaldgl58
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:43

o zaman cok cok ozur dilerim anlamadan sacmaladim
sunzo, 3 yıl önce

Özür dilerim kardeş.Normalde isteyerek yazdım.Hava astsubay olmasa piyade subay olurum dedim.

Ancak piyade subay açıklandığında havanın sonucunu göremeden kayıt yaptırmam gerekecekti.Bunu bilmediğim için tercih ettim.Sözlüsüne gitmeyeceğim.

enesssss9
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:44

giriş belgesinde resim görünmüyor yüklemiş olmama ragmen sıkımntı olurmu

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 18:45

Subay ve astsubay birbirinden farklı olur ama söyleyeyim.300-400 arası vardı bence.

Astsubay daha az olur bence.

AmeleKing, 3 yıl önce

Peki o gün toplam kaç kişi FYT ye gelmişti hocam?

xvatandaşşx
Şube Müdürü
20 Ocak 2021 19:07

arkadaşlar peki fyt ye geç girsek olur mu alıyorlar mı saat 08.00 değil de mesela 11.00 gibi

sunzo
Yasaklı
20 Ocak 2021 19:08

Tabii ki hiç sorun olmaz.Sırada beklememek için erken gelmek daha mantıklı sadece.

xvatandaşşx, 3 yıl önce
arkadaşlar peki fyt ye geç girsek olur mu alıyorlar mı saat 08.00 değil de mesela 11.00 gibi

xvatandaşşx
Şube Müdürü
20 Ocak 2021 19:09

tamam hocam teşekkür ederim
sunzo, 3 yıl önce

Tabii ki hiç sorun olmaz.Sırada beklememek için erken gelmek daha mantıklı sadece.

Mhmt352
Aday Memur
20 Ocak 2021 19:42

-Koşu 400 metremi oldu yoksa 1500 metremi -saat 8de yaziyo benim, tahminen kaç saat suruyo spor ve sözlü. Dönüş bileti alacağım için soruyorum

brkyclk23200
Memur
20 Ocak 2021 20:00

Açıklanan bi liste var branşlar ve taban puanları yazıyor. O tercihleri şimdi mi yapacağız yoksa ordamı yapılacak bu işlem

İllteriş
Aday Memur
21 Ocak 2021 01:39

Hocam sağlık raporunu Kendi aile hekimimizden mi almamız gerekiyor ? Ben şuan İstanbul'dayım memlekete gideceğim rapor için. Eğer burdan alınıyorsa boşuna masraf etmeyeyim. Askerlik yaptığım kışladaki revirden alsam olur mu ? Nitelik belgesi almaya gideceğim ikisini de aradan çıkarmış olurum.

sunzo
Yasaklı
21 Ocak 2021 09:22

Verirse alabilirsin.Vermezse aile hekimi sart degil icin rahat olsun.
İllteriş, 3 yıl önce
Hocam sağlık raporunu Kendi aile hekimimizden mi almamız gerekiyor ? Ben şuan İstanbul'dayım memlekete gideceğim rapor için. Eğer burdan alınıyorsa boşuna masraf etmeyeyim. Askerlik yaptığım kışladaki revirden alsam olur mu ? Nitelik belgesi almaya gideceğim ikisini de aradan çıkarmış olurum.

sunzo
Yasaklı
21 Ocak 2021 09:24

Sistem sizin basvururken yaptiginiz oncelige gore siraliyor.Taban puani yetmedikleriniz eleniyor.Yetenler arasindan siralama yapiliyor
brkyclk23200, 3 yıl önce
Açıklanan bi liste var branşlar ve taban puanları yazıyor. O tercihleri şimdi mi yapacağız yoksa ordamı yapılacak bu işlem
Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi