Editörler : gubaz
20 Ocak 2021 21:08   

Son dakika

Dyk için yüz yüze açıldı memlekete gideceklere geçmiş olsun 😊

20 Ocak 2021 21:09

D.luffy
Genel Müdür

yazıyı ben de yeni okudum ama 22 ocakta yarıda kalan kurslar kesin açılıyor mu yoksa iadereye mi bağlı?

20 Ocak 2021 21:10

skramz
Aday Memur

geçen yıl da yarıyıl tatilinde oldu dyk diye hatırlıyorum açılabiliyordu. Zorunlu mu olacak

20 Ocak 2021 21:17

Deniz Kum Güneş
Şef

iyi de insanların dinlenmeye de ihtiyacı var. kursu olan öğretmenlere yazık değil mi? memleketini ailesini özleyen insanlara yazık değil mi?

20 Ocak 2021 21:18

dehneliler
Daire Başkanı

Kurs almak zorunlu değil ki istemeyen almaz

20 Ocak 2021 21:19

D.luffy
Genel Müdür

iyi de insanların dinlenmeye de ihtiyacı var. kursu olan öğretmenlere yazık değil mi? memleketini ailesini özleyen insanlara yazık değil mi?

Deniz Kum Güneş, 2 ay önce - Alıntıya git

Okuldan bu konuda açıklama gelen var mı? yani tarih 2 gün sonrayı gösteriyor aniden olan bir gelişme.

Belki de 22 Ocak'tan sonra istediğiniz bir tarihte mi açarsınız demek istiyor yazı?

20 Ocak 2021 21:34

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

Okuldan bu konuda açıklama gelen var mı? yani tarih 2 gün sonrayı gösteriyor aniden olan bir gelişme.

Belki de 22 Ocak'tan sonra istediğiniz bir tarihte mi açarsınız demek istiyor yazı?

D.luffy, 2 ay önce - Alıntıya git
Bakanlık bile ayrıntısını hazırlamamışken ,okuldan ayrıntı beklemek te akıllara zarar.
20 Ocak 2021 21:36

skramz
Aday Memur

dehneliler, 2 ay önce - Alıntıya git

değil ama sene başında almış olanlara devam edin gibi bir şey diyebilirler sonuçta kapandığı için devam edilmedi

20 Ocak 2021 21:37

D.luffy
Genel Müdür
Bakanlık bile ayrıntısını hazırlamamışken ,okuldan ayrıntı beklemek te akıllara zarar.
HA_TA, 2 ay önce - Alıntıya git

ben de onu diyorum bir tarih var başka bir detay yok, isteyen istediğini yapsın diyor gibi

20 Ocak 2021 21:47

D.luffy
Genel Müdür

dehneliler, 2 ay önce - Alıntıya git

yanlış bilmiyorsam kurslar geçen seneden itibaren dönemli değil yıllık açılıyor, yani şuanda yarın başlayın deseler resmi olarak şartlar mevcut ama birçok öğretmen salgın dolayısıyla görevi bırakma dilekçesi verebilir onu bilemiyorum.

20 Ocak 2021 21:49

b3rn4
Müsteşar Yardımcısı

Muhtemelen sene başında açılıp sonra kapanan kurslar devam edecek sıfırdan başvuru söz konusu değil.

20 Ocak 2021 21:56

kayhan7044
Aday Memur

Tatilde kimse beni zorla kursa sokamaz. Gönüllülük esas olur tahminimce

20 Ocak 2021 22:25

Burcu2888
Aday Memur
İnsanlar bir pandemi yaşadığımızı unutuyorlar gerçekten aklım almıyor artık..dört duvar arasında sıkışıp kaldık..hafta içleri sadece canlı ders ve ev işleriyle geçiyor..haftasonu sokağa çıkma yasağı..özgürlüğümüzün kısıtlandığını hissediyorum ve ruhsal anlamda inanılmaz zorluyor artık bu durum..uzaktan eğitimde daha çok çalışıyorum..materyal hazırlama,ders notu hazırlama ve bu kadar uğraşmama rağmen çoğu zaman hissedilen tek şey verimsizlik hissi..çünkü uzaktan eğitim hiçbir zaman yüz yüze eğitimin tadını,tuzunu verimini vermiyor..bizim okulumuzda kurslar da zoom üzerinden devam ediyor..öğrencilerimiz madur olmasın ama öğretmenlerimiz madur olabilir onda sıkıntı yok..12.sınıflarda derse düzenli katılan öğrenci sayısı 3-5 geçmiyor..bu süreçte tek derdimiz öğrencilerin derse aktif katılımınlarını sağlamak için teşvik etmek olmalıyken biz tubitak ve harezmilerle uğraşıyoruz..neden ilçeden yoğun baskı geliyor..tubitak katılımlarını arttırmalıyız..! Durmayan whatsapp grupları,sürekli sorumluluklarımızı hatırlatan mesajlar..! Yeter artık bıktık anlıyor musunuz bıktık..! Ve şimdi de 2 gün öncesinde haber verilen kursların devam edeceği bilgisi..hafta başından beri kendimi tatil geliyor dayan diyerek motive ediyorum ve bu akşam bu yazı geliyor..içimden çığlıklar atıyorum yeter..!!
20 Ocak 2021 23:54

clkts
Aday Memur
Bu sene başında seminer için Türkiye nin dört bir tarafından insanların zorla seminer lüzumsuzluğuna çağırılması , okulun açılıp kapatılması , haftada bir gün okula gitme saçmalıkları ile iyice s..an bakanlık şimdi de ilçelerde , köylerde çalışan haftada 1 gün saçmalığı yüzünden bir başına gurbette kalan insanlara tatildede orada kalma zorunluluğu (kursu olanlar için) getirirse sıvamış olacak. Net olarak bilen biri cevaplarsa sevinirim. Dilekçe verip kursu kapatma veya çekilme durumumuz mümkün mü?
21 Ocak 2021 00:31

cooling
Aday Memur

Dertleri neymiş ki yangından mal kaçırırcasına... Bırakın da öğrenci öğretmen dinlensin artık !!!

21 Ocak 2021 20:21

skramz
Aday Memur

bugün okula sordum ben isteğe bağlı dediler yani zorunlu değilmiş ama okula kalmış bi şey sanırsam

21 Ocak 2021 21:23

umutsuzgenç
Şube Müdürü

değil ama sene başında almış olanlara devam edin gibi bir şey diyebilirler sonuçta kapandığı için devam edilmedi

skramz, 2 ay önce - Alıntıya git

Devam edilmeli de kimse o kursların ara tatilde de devam edeceğini bilmiyordu. Öğretmenlerin de dinlenmeye ya da memleketlerine gidip ailelerini görmeye hakkı var. Madem böyle bir planlama

yapılıyordu neden ara tatil beklendi?

23 Ocak 2021 12:22

umutsuzgenç
Şube Müdürü

bugün okula sordum ben isteğe bağlı dediler yani zorunlu değilmiş ama okula kalmış bi şey sanırsam

skramz, 2 ay önce - Alıntıya git

Kimin isteğine bağlı? Öğretmenin mi? Bizim okul müdürü isteğimizi sormadı maalesef. Kurslar açılıyor, öğretmenin dinlenme hakkı ,tatili elinden alınıyor ; sendikalar sesini çıkarmıyor.

Toplam 17 mesaj