Editörler : gubaz
20 Ocak 2021 22:16   


Aynı Puanla İkinci Defa Müdür Yardımcılığına Atanma Mümkün Mü?

Merhaba arkadaşlar. 15 Ekim 2019da kadrolu müdür yardımcısı olarak atandım. 8 buçuk ay sonra 5 Ağustos 2020de il içi atamasıyla öğretmenliğe döndüm. 2021'de aynı puanla tekrar tercih verip atanma hakkım var mı yoksa tekrar sınava mi girmem gerekiyor.

20 Ocak 2021 22:51

Trabzonn61
Aday Memur

Sayın hocam durumunuz benimkine benzer. Cimer'e yazdım ve bana gelen cevap şu şekilde;

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği 15. maddesinin ikinci fıkrasında "(2) Yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.l" hükmüne yer verilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) MERKEZ ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI

Cevaptan çıkardığım sonuç,evet başvurabiliyoruz.Yönetmelikte sınav sonuçları 3 yıl geçerlidir diyor.Kullanılan sınav puanı istifa edip ayrıldıktan sonra, yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibariyle aradan bir yıl geçtikten sonra tekrar yöneticilik başvurusu için kullanılabilir.

Eğer yeni yönetmelik çıkarsa ve aykırı bir madde olmadığı sürece aynı sınav puanını kullanabilirsiniz.

20 Ocak 2021 22:57

fecirel
Aday Memur

Benim durumumda benzer.30 ekim 2019' da müdur yardimcisi olarak atandım.6 ay sonra istifa etmek zorunda kaldim.Bu yıl 2019 puanımı tekrar mudur yardimciligi icin kullanabilir miyim? Bunun net bir cevabini acaba nasil ve nereden alabililirz?

20 Ocak 2021 23:00

Trabzonn61
Aday Memur

Benim durumumda benzer.30 ekim 2019' da müdur yardimcisi olarak atandım.6 ay sonra istifa etmek zorunda kaldim.Bu yıl 2019 puanımı tekrar mudur yardimciligi icin kullanabilir miyim? Bunun net bir cevabini acaba nasil ve nereden alabililirz?


fecirel, 2 ay önce - Alıntıya git

Yönetmelikte sınav puanı bir kere kullanılır demiyor.3 yıl geçerlidir yazıyor.Cimer e yazın siz de.Size nasıl bir cevap gelecek bakalım. Buradan paylaşırsınız.

20 Ocak 2021 23:04

Merthoca72
Aday Memur

Trabzon61, Çok teşekkür ederim hocam...

20 Ocak 2021 23:14

Trabzonn61
Aday Memur

Trabzon61, Çok teşekkür ederim hocam...


Merthoca72, 2 ay önce - Alıntıya git

Siz de Cimer e sorun isterseniz.Hepimiz için en iyisi neyse o olur umarım.

22 Ocak 2021 00:34

kalkanli
Şef
Puan 3 yıl gecerli. Mümkündür.
22 Ocak 2021 12:10

turabi85
Memur

Bu sorunun cevabı açık değil arkadaşlar..Biraz araştırdım sonuç alamadım.Cunku yönetmelik konuyu bağlamıyor ne yazık ki..

22 Ocak 2021 12:15

selo71
Şef

Bizi Hangi Mantıklar Yönetiyor!!! Bir sınavdan alınan puan , birden fazla kullanılabilir mi?? Üç yıl geçerli olması demek , aldığınız puanı sıranız gelince isterseniz üç yıl içinde kullanabilirsiniz. Mantıklı olan budur. Allah, Allah...

22 Ocak 2021 14:19

Merthoca72
Aday Memur

Bizi Hangi Mantıklar Yönetiyor!!! Bir sınavdan alınan puan , birden fazla kullanılabilir mi?? Üç yıl geçerli olması demek , aldığınız puanı sıranız gelince isterseniz üç yıl içinde kullanabilirsiniz. Mantıklı olan budur. Allah, Allah...


selo71, 2 ay önce - Alıntıya git

Kimsin de milletin mantığını eleştiriyorsun sen yaw, haddini bil ...!

22 Ocak 2021 14:59

erg10
Memur

3 yıl geçerli olan puanı ne zaman istersen kaç defa istersen kullan ...

22 Ocak 2021 15:43

Trabzonn61
Aday Memur

Kimsin de milletin mantığını eleştiriyorsun sen yaw, haddini bil ...!


Merthoca72, 2 ay önce - Alıntıya git

Yönetmelikte sınav puanı üç yıl geçerlidir ve bu üç yıllık süre içerisinde başvuru için bir defa kullanılır demiyor.Gayet açık sınav puanı 3 yıl geçerlidir ve birden fazla görevlendirme için kullanılabilir.

Toplam 11 mesaj