Editörler : crops35
20 Ocak 2021 23:27

Unvan Değişikliği Sınavlarıyla Bilgisi Olan Var mı?

Unvan Değişikliği Sınavlarıyla Bilgisi Olan Var mı? Memur olarak atanmış lisans diploması olanlar ve bu sınavla kendi branş kadrosuna geçmek isteyenlerle ilgili bilgisi olan var mı? Belli bir süresi var mı? Halen çalışanlar bilgilendirirse sevinirim. Bazı kurumlar 4 yılda bir yapmış. Sizlerin çalıştığı kurumlar ne sıklıkla açıyor? Mesela Bursa'yı yazdım ben Bursa'daki şu kurumları yazdım; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ticaret Bakanlığı ve TÜRKİYE Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'nda bu sınavlar oluyor mu? Oluyorsa ne kadar sıklıkla? Bu sınava girmiş veya kurumların bu yönetmelikleriyle ilgili bilgisi olanlar acil beni aydınlatabilir mi?

bychance
Memur
22 Ocak 2021 13:51

Yazdığınız kurumların mevzuata göre ihtiyaç halinde Unvan Değişikliği Sınavı yapma yetkisi var. Ama mecburiyetleri yok. Bu nedenle kimse kolay kolay 'şu kurum şu kadar sürede bir Unvan Değişikliği Sınavı yapar' diyemez.

ÖzgeÖzgür
Aday Memur
22 Ocak 2021 15:28

Kesinlikle öyle. Ayrıca Unvan Değişikliği Sınavı olması demek ya da Sınavsız Unvan Değişikliği demek kendi branşınıza geçebilirsiniz anlamı taşımıyor her zaman. Geçen sene MEB'in yaptığı Sınavsız Unvan Değişikliği Hakkı ile sadece Tekniker, Avukat, Şef kadrolarına geçiş vardı. Mesela öğretmenlik yoktu. O yüzden 4 yılda 1 olur kesin yapılır dendiğine bakmayın. Düzenli olarak zaten yapılmıyor o bir kenara, yapılsa bile her kadro/unvan için değişiklik hakkı sunulmuyor.

bychance, 3 yıl önce

Yazdığınız kurumların mevzuata göre ihtiyaç halinde Unvan Değişikliği Sınavı yapma yetkisi var. Ama mecburiyetleri yok. Bu nedenle kimse kolay kolay 'şu kurum şu kadar sürede bir Unvan Değişikliği Sınavı yapar' diyemez.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi