Editörler : metin_alkan
21 Ocak 2021 09:13   


EKPSS Üniversite Atamasında Tayin Var mı?

Arkadaşlar merhaba.EKPSS ile üniversiteye atanınca engellilere özel bir kereye mahsus olan isteğimiz yere tayin hakkı oluyor mu yoksa üniversitelerde böyle bir uygulama yok mu?

21 Ocak 2021 11:02

darkjusticer
Şef

Yasal olarak böyle bir hak vardır fakat üniversitelerde özerklik adı altında kurumun takdir yetkisi öne sürülüp engelli bir memur için bile bu hak tanınmamaktadır. Mahkemeye de verseniz kaybedersiniz. İyi bir yerden torpiliniz varsa engelli bile olmanıza gerek yok kolayca tayin olursunuz.

21 Ocak 2021 15:38

gökaym
Aday Memur

Aslında sorun şu belediye ve üniversiteler bakanlıklar gibi merkezden yonetilmedigi icin yani bir taşra teşkilatı olmadığı icin hem giceginiz yerin sizi kabul etmesi hem de kurumunuzdan onay alınması gerekir. Yani diyelimki x üniversitesinde calisiyorsunuz y üniversitesine geçeceksiniz, bu atamaya x ve ye üniversitesinin karşılıklı onay vermesi gerekmektedir. Eğer y üniversitesi sizi kabul ederse ve x üniversitesi yani kurumunuz onay vermezse engelli olduğunuz icin idare mahkemesine dava açıp geçiş yapmanız mümkün. Tabi burdaki zorluk arkadaşında torpil yoksa olmaz dediği şey y üniversitesinin sizi kabul etmesi. Aynı durum belediyeler içinde geçerli bu arada..

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?