Editörler : Safak Vaktii
21 Ocak 2021 19:17   

Merhaba arkadaşlar ben bu sene ilk defa kpss gircem ve alan sınavı girmek şart mı?
Çeko lisans mezunu olucam inşallah fakat ben sadece kpss girmek istiyorum o puanla atanma durumum olur mu yani alan sınavı olmadan olur mu?
21 Ocak 2021 21:03

zahanos
Aday Memur
Bu sene tek sene olduğu için alan grubuna girmeniz gerekir. Gy gk puanınızla alım olmuyor bu sene. Mezuniyetine göre alan sınavına girmelisin
21 Ocak 2021 22:04

Hilal8
Aday Memur
Bu sene tek sene olduğu için alan grubuna girmeniz gerekir. Gy gk puanınızla alım olmuyor bu sene. Mezuniyetine göre alan sınavına girmelisin
zahanos, 2 ay önce - Alıntıya git
Çeko mezuniyetine göre o zaman hangi bölüm mezunuysam o dala mı gircem sadece alandan çeko girsem olur mu
22 Ocak 2021 00:06

psikolojikdanışman42
Daire Başkanı
Çeko mezuniyetine göre o zaman hangi bölüm mezunuysam o dala mı gircem sadece alandan çeko girsem olur mu
Hilal8, 2 ay önce - Alıntıya git

olmaz.

ama bu şekilde sorduğunuza ve böyle söylediğinize göre büyük ihtimalle a grubu kadroları düşünmüyorsunuzdur zaten.

sizin gireceğiniz sınav 2022'deki kpss. 2021'dekine girmenizin bir anlamı yok. önünüzde bir buçuk sene var. iyi bir hazırlıkla güzel bir KİT'e atanabilirsiniz.

22 Ocak 2021 00:12

uzunkuyruk
Aday Memur

https://www.tercihiniyap.net/kpss/calisma-ekonomisi-ceko-mezunlari-kpss-de-hangi-oturumlara-girmelidir-h10528.html

Baştan sona oku istersen, sorularını cevaplayacağını düşünüyorum :)

Toplam 4 mesaj