Editörler : gubaz
22 Ocak 2021 16:05   

Teknik Öğretmen Maaş Farkı

Teknik öğretmen olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ben Meslek lisesinde İnşaat bölümünde teknik öğretmenler olarak 29 yıldır çalışmakta bulunuyorum.Maaş bodromu kontrol ettiğimde geçen yıla kadar ünvanımın öğretmen olarak göründüğü sadece son 1 yıldır teknik öğretmen olarak göründüğünü farkettim. Bazı arkadaşlar teknik öğretmen olduğumuz için aldığımız ek ödemenin bu yüzden bana ödenmediğini söylediler. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Varsa yasal faiziyle geriye dönük ücretlerini alabildiler mi ve bu ödemeyi geri alabilmek için nasıl bir başvuru yoluna gittiler? Memur arkadaşlar önemsemiyor. Çok büyük bir fark olmadığını söyleyerek geçiştirdiler.Sonuçta böyle bir haksızlık varsa giderilmesi lazım.

22 Ocak 2021 17:56

ozlemapacik
Aday Memur

Evet biraz fark oluyor.Geçmişe yönelik düzeltme yaptırmanız gerekiyor.Benim de ilçedeki memur fark etmişti..Toplu halde almıştım .

22 Ocak 2021 22:27

Erdinç KUTLU
Aday Memur

Biraz fark olmuyor, oldukca fark oluyor. Teknik ogrermenlere ek tazminat veriliyor. Ben bilisim teknolojikeri ogretmeniyim. Bilisimde katsayi %15. Benim tazminatim ayda 236 lira. Insaat bolumunde katsayi %12. Sizde de 200 civari bir tazminat olusur.

Devletten alacaklari, en fazla 5 sene geriye donuk olarak alabiliyorsunuz. 3 sene once bizim okulda bu olay aciga ciktiginda izledigimiz yolu tavsiye derim.

Son 5 senenin maas bordrolarini, e devletten indirin. pdf olarak indirmeyin ama excel formatinda indirin. Cunku pdf de kalem kalem gosterilmiyor. Bordroda gelir kisminda ek tazminat diye bir kalem olmasi ve yapilan odemenin o kisimda yazmasi gerekiyor. Neye gore degisiyor bilmiyorum ama bazi ilcelerde o kalem yok. Yapilan tum odemeler ek odeme diye bir kalem altinda toplanmis. Eger oyle bir durum varsa, size yapilmasi gereken ek odemeleri hesaplayip, ek tazminati buraya eklemisler mi bulmaniz gerekiyor.

Eger eklememislerse, bir excel tablosu hazirlayin. Yil, ay ve alinmasi gereken tazminat miktarini tek tek buraya yazin. Ve toplamini hesaplayin. Aldiginiz bordro ciktilariyla beraber, dilekce ekine koyarak geriye donuk yasal faiziyle beraber isteyin. Ayrica dilekcenizde bundan sonra yapilan ek tazminat odemesinin bordroda ek tazminat kalemi acilarak, ayrica belirtilmesini talep edin.

Biraz karisik mi oldu yazdiklarim?

23 Ocak 2021 05:41

emin8182
Aday Memur

Biraz fark olmuyor, oldukca fark oluyor. Teknik ogrermenlere ek tazminat veriliyor. Ben bilisim teknolojikeri ogretmeniyim. Bilisimde katsayi %15. Benim tazminatim ayda 236 lira. Insaat bolumunde katsayi %12. Sizde de 200 civari bir tazminat olusur.

Devletten alacaklari, en fazla 5 sene geriye donuk olarak alabiliyorsunuz. 3 sene once bizim okulda bu olay aciga ciktiginda izledigimiz yolu tavsiye derim.

Son 5 senenin maas bordrolarini, e devletten indirin. pdf olarak indirmeyin ama excel formatinda indirin. Cunku pdf de kalem kalem gosterilmiyor. Bordroda gelir kisminda ek tazminat diye bir kalem olmasi ve yapilan odemenin o kisimda yazmasi gerekiyor. Neye gore degisiyor bilmiyorum ama bazi ilcelerde o kalem yok. Yapilan tum odemeler ek odeme diye bir kalem altinda toplanmis. Eger oyle bir durum varsa, size yapilmasi gereken ek odemeleri hesaplayip, ek tazminati buraya eklemisler mi bulmaniz gerekiyor.

Eger eklememislerse, bir excel tablosu hazirlayin. Yil, ay ve alinmasi gereken tazminat miktarini tek tek buraya yazin. Ve toplamini hesaplayin. Aldiginiz bordro ciktilariyla beraber, dilekce ekine koyarak geriye donuk yasal faiziyle beraber isteyin. Ayrica dilekcenizde bundan sonra yapilan ek tazminat odemesinin bordroda ek tazminat kalemi acilarak, ayrica belirtilmesini talep edin.

Biraz karisik mi oldu yazdiklarim?

Erdinç KUTLU, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben teknik öğretmenin fakat aynı zamanda alan şefiyim.Kontrol ettiğimde Ek tazminat ünvan yanlış bir şekilde öğretmen yazarken de 10.9 TL güncel olarak Alan şefi yazarken de 10.9 anlamadım şu an da pekfark yok.

23 Ocak 2021 05:53

emin8182
Aday Memur

Ben teknik öğretmenin fakat aynı zamanda alan şefiyim.Kontrol ettiğimde Ek tazminat ünvan yanlış bir şekilde öğretmen yazarken de 10.9 TL güncel olarak Alan şefi yazarken de 10.9 anlamadım şu an da pekfark yok.

emin8182, 1 ay önce - Alıntıya git

Sadece ek ödeme yazan bir kalem de yok.

23 Ocak 2021 05:56

emin8182
Aday Memur

Sadece ek ödeme yazan bir kalem de yok.

emin8182, 1 ay önce - Alıntıya git

Varmış.Az önce gördüm Ek ödeme(666 KHK) diye geçiyor.

23 Ocak 2021 10:56

Erdinç KUTLU
Aday Memur

Alan sefi veya ogretmen olmak, ek tazminatta bir fark yaratmiyor.

Sizin bordroda, ayri bir ek tazminat kalemi yoksa, ya tum odemeleri Ek Odeme 666 nin icerisine ekliyorlar ya da ek tazminat odenmiyor.

Yalniz o 10.9 TL ne, onu anlamadim. 10 TL tazminat olmaz. Bordroda gelirler kisminda, Ek tazminat diye bir kalem var ve orada 10.9 TL mi yaziyor?

23 Ocak 2021 16:01

hipokamp
Aday Memur

Peki sözleşmeli iken ek tazminatı alabiliyor muyuz yoksa kadroya geçtikten sonra mı?

23 Ocak 2021 20:18

Erdinç KUTLU
Aday Memur

O kadar cok ogretmen cesiti cikardilar ki, karistiriyorum. Sozlesmeli derken 3 4 sene gibi bir sure calistiktan sonra, kadroya alinanlardan bahsediyorsan alirsin hocam.

23 Ocak 2021 22:23

emin8182
Aday Memur

Alan sefi veya ogretmen olmak, ek tazminatta bir fark yaratmiyor.

Sizin bordroda, ayri bir ek tazminat kalemi yoksa, ya tum odemeleri Ek Odeme 666 nin icerisine ekliyorlar ya da ek tazminat odenmiyor.

Yalniz o 10.9 TL ne, onu anlamadim. 10 TL tazminat olmaz. Bordroda gelirler kisminda, Ek tazminat diye bir kalem var ve orada 10.9 TL mi yaziyor?

Erdinç KUTLU, 1 ay önce - Alıntıya git

Evet aynen öyle

23 Ocak 2021 23:37

Erdinç KUTLU
Aday Memur
24 Ocak 2021 00:11

emin8182
Aday Memur

https://www.google.com/amp/s/www.mebpersonel.com/amp/ozluk-haklari/2020-ocak-ayi-itibariyle-meslek-ogretmenlerine-odenen-zamli-ek-tazminat-oranlari-h235903.html

Bak burada ek tazminat nasil hesaplanir yazmislar. 10 TL olmasi imkansiz.

Erdinç KUTLU, 1 ay önce - Alıntıya git

Fotoğrafını da atabilirim. Maalesef öyle. Belki de sizin dediğiniz gibi ek ödeme(666 khk) kısmına eklenmiştir.

24 Ocak 2021 00:28

Erdinç KUTLU
Aday Memur

Normalde oturup bordrodaki her kalem nasil hesaplanir bakmak ve hesaplamak gerek ama zor olur. Hocam o zaman suradan bilgilerini girip maasini hesapla. Devletin yatirdigiyla fark varsa sorun var demektir. Bu site en dogru hesaplayan programa sahip.

http://www.ozkansoft.com/mahep.php

Toplam 12 mesaj