Editörler : gubaz
23 Ocak 2021 09:22   

Proje okulundan ayrılma

arkadaslar merhaba, 2 yıldır proje okulunda görev yapıyorum fakat mecburiyetten il içine

başvurmam gerek.3 yıl şartı aranıyor mu?

Yönetmelik isteğe bağlı ayrılabileceğimi yazmış ama bir örneğini görmedim daha.

24 Ocak 2021 23:28

boyboymosai
Şef

++

25 Ocak 2021 09:57

poet4
Aday Memur
Hocam ben proje okulunda 1 sene çalıştıktan sonra ildışı atama yaptım.Yapabilirsiniz hocam.
25 Ocak 2021 11:53

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
Hocam ben proje okulunda 1 sene çalıştıktan sonra ildışı atama yaptım.Yapabilirsiniz hocam.
poet4, 1 ay önce - Alıntıya git
İl dışı için sorun yok, il de 3 yıl tamamlandı ise. Arkadaşımız il içi soruyor ! İl içinde aynı okulda 3 yıl şartı var ama 2 yıl çalışmış. Proje okullarında sorun olmuyor, okul değiştirebilirsiniz zannımca.
26 Ocak 2021 00:30

boyboymosai
Şef
poet4, 1 ay önce - Alıntıya git

cevap için teşekkür ederim hocam,

sorum proje okulunda 2 yıl çalıştıktan sonra diğer liselere il içinden atanabilir miyim?

yönetmelikte yazan ifade

*Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

ama il içi atama kılavuzunda 3 yıl şartı yazıyor.

26 Ocak 2021 06:51

poet4
Aday Memur

cevap için teşekkür ederim hocam,

sorum proje okulunda 2 yıl çalıştıktan sonra diğer liselere il içinden atanabilir miyim?

yönetmelikte yazan ifade

*Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

ama il içi atama kılavuzunda 3 yıl şartı yazıyor.

boyboymosai, 1 ay önce - Alıntıya git
Rica ederim hocam:)
03 Şubat 2021 17:47

boyboymosai
Şef

il içi atama kılavuzunda yazan

6. Doğrudan Bakanlık merkez teşkilâtına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler,

istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülük durumları da dikkate alınmak suretiyle,

üç yıllık çalışma süresi şartı aranmadan yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Bu madde proje okullarına bakan onayı ile atanan öğretmenler için değil mi?

Toplam 6 mesaj