Editörler : cihan27E.Kayı Han

Yasaklı
23 Ocak 2021 21:26

MEB Unvan değişikliği sınavı
Devletin üvey memuruyuz kardeşim bütün sınavların yeni tarihleri belli oldu gene en kuytu köşede bekletiyorlar bizi varsa yoksa öğretmen

GOKAY_78
Şube Müdürü
26 Ocak 2021 11:31

Milli Eğitim'de öğretmen değilsen bırak insanı canlı bile sayılmazsın. Aslında tüm genel, yardımcı ve teknik hizmetler sınıfı birlik olsak çalışma şartlarımız, özlük haklarımız düzelir. Koskoca MEB ünvan değişikliği sınavını yapmıyor ama memurunu öğrenci azarlar gibi azarlar, köle gibi ezer.

Fatih869
Yasaklı
28 Ocak 2021 15:21

öğretmen sendikalarına üye isen eğer bağırmaya hakkın yok dostum

GOKAY_78
Şube Müdürü
30 Ocak 2021 03:49

TeçSen üyesiyim ve dediğinde haklısın.
Fatih869, 3 yıl önce

öğretmen sendikalarına üye isen eğer bağırmaya hakkın yok dostum

eRaduyev
Yasaklı
30 Ocak 2021 14:51

E sınav merkezlerinde

plastikmakine
Aday Memur
31 Ocak 2021 13:46

E-sınav merkezlerinde olduğuna göre problem sorulmayacak mı?

eRaduyev
Yasaklı
31 Ocak 2021 14:04

Sanırım öyle olacak
plastikmakine, 3 yıl önce

plastikmakine
Aday Memur
31 Ocak 2021 16:50

Bunu kesin olarak nasıl öğrenebiliriz?

eRaduyev, 3 yıl önce
Sanırım öyle olacak

GOKAY_78
Şube Müdürü
06 Şubat 2021 23:10

Basit olarak sorulur. E.sınav da sadece kağıt yok. Her şey ekranda dijital.
plastikmakine, 3 yıl önce

kpssisyani
Aday Memur
04 Mart 2021 15:38

iyide bu sınava öğretmende girdi. Kuytu atılma durumu varsa sadece siz atılmadınız.

blueperiod07
Aday Memur
06 Ağustos 2021 11:27

Merhaba arkadaşlar esinav sonuç sistemine bir bakayım mülakat belli oldu mu dedim 62 puan kaldı yazıyor kontrol eden var mı?

Mahir156
Aday Memur
06 Ağustos 2021 14:11

Merhabalar, yazılıdan aldığınız puanı mı vermişler?

blueperiod07, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar esinav sonuç sistemine bir bakayım mülakat belli oldu mu dedim 62 puan kaldı yazıyor kontrol eden var mı?

blueperiod07
Aday Memur
06 Ağustos 2021 15:17

Evet hocam

Mahir156
Aday Memur
06 Ağustos 2021 16:01

Hocam bende sorguladım bana da aynen yazılıdan alıdığım rakam görünüyor. 78 geçti yazıyor

blueperiod07, 3 yıl önce

Evet hocam

blueperiod07
Aday Memur
06 Ağustos 2021 16:26

Unvan değişikliği sınavı mülakat sonuçları açıklandı. Mülakatlarda yazılı sınav puan eşitliği Uygulandı. Ancak Yazılı Sınavda 69.9?60 arası puan alanlar mağdur edildi.

27 - 31 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılan Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat sonuçları açıklandı. Mülakat öncesi gerek Personel Genel Müdürlüğü gerekse Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığımız görüşmelerde; yazılı sınav başarı sıralamasını değiştirmeyecek bir mülakat sistemi için gerekli taleplerimizi ve uyarılarımızı yapmıştık.

örnek olarak da 2018 yılında yapılan görevde yükselme sınavı mülakat uygulamasının aynen tekrarını veya her adaya 100 puan verilerek yazılı sınav başarı listesini değiştirmeyecek bir uygulama yapılmasını talep etmiştik.

Not: Milli Eğitim Bakanlığı?nca 2018 yılında yapılan mülakatlarda yazılı sınav başarı puanı 60 ,sözlü sınav başarı puanı 70 olduğu için yazılı sınavda 60-70 puan arası alan her adaya 70 puan verilmiş, 70 puan ve üzeri alan adaylara da yazılı sınav puanı verilmişti. Böylece yazılı sınavda başarılı olan tüm adaylara yazılı sınav başarı sıralaması bozulmadan tercih hakkı sağlanmıştı.

Son yapılan unvan değişikliği sınavı mülakatlarında ise mülakat puanı olarak her adaya yazılı sınav puanı verilmiştir. Bu durum ilk bakışta yazılıda 70 puan ve üzerinde alan adaylar açısından başarı sıralamasını değiştirmeyen herkese eşit davranıldığı izlenimi yaratan bir uygulama gibi görünse de yazılıda 60-69.9 arasında puan alan adaylar açısından adaletsiz ve hayal kırıklığı yaratan bir uygulama olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı?nın önünde 2018 yılında uygulamasını yine kendi yaptığı ve kimsenin itiraz etmediği, herkes tarafından kabul ve takdir görmüş bir mülakat örneği var iken şimdi akıldan ve izahattan uzak farklı bir uygulama ile ne yapmak istediği anlaşılamamıştır.

Çünkü; yapılan bu uygulama ile 60,69.9 arasında puan alan adaylar için haklı bir itiraz kanalı açılmış olacak, belki de unvan değişikliği atama sürecini akamete uğratacak sonuçlar doğmasına sebebiyet verilmiş olacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Takiyüddün
Aday Memur
08 Ağustos 2021 16:03

Merhaba arkadaşlar.

Buradaki yazılanlara göre unvan değişikliği sözlü sınavı sonuçları açıklandığı görülüyor ancak ne MEB?de ne de Teçsende bir duyuru yok.

Esınav.MEB.gov.tr de yazılan puan mülakat puanı mıdır?

hsnbsn
Şef
09 Ağustos 2021 21:01

resmi açıklama yok henüz. ama aynı puanın verildiği söyleniyor.

Takiyüddün, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar.

Buradaki yazılanlara göre unvan değişikliği sözlü sınavı sonuçları açıklandığı görülüyor ancak ne MEB?de ne de Teçsende bir duyuru yok.

Esınav.MEB.gov.tr de yazılan puan mülakat puanı mıdır?

Yildom
Aday Memur
10 Eylül 2021 18:22

MEB unvan sınavından 60 ile 69,9 alanın hali ne olacak MEB hakkimizi yiyor şimdi ne olacak

Yildom
Aday Memur
10 Eylül 2021 18:29

MEB unvan mülakatında mağdur olan arkadaşlara sesleniyorum artık biraz ses verin her platformda hakkınızı arayın üye olduğunuz sendikalara mağdur olduğunuzu haykirin sendikalar bu hatayı duzeltmek için baskı yapsınlar.yoksa biz böyle çok bekleriz.......

eRaduyev
Yasaklı
10 Eylül 2021 18:33

Kim mağdur olmuş kardeşim sınavda alınan puanlar verildi mülakatta. Beceremedim demiyorsunuz da mağdurum diyorsunuz ötede ağlayın. Mağdur edebiyatı artık para etmiyor
Yildom, 3 yıl önce

MEB unvan mülakatında mağdur olan arkadaşlara sesleniyorum artık biraz ses verin her platformda hakkınızı arayın üye olduğunuz sendikalara mağdur olduğunuzu haykirin sendikalar bu hatayı duzeltmek için baskı yapsınlar.yoksa biz böyle çok bekleriz.......

Yildom
Aday Memur
10 Eylül 2021 19:05

Nereden biliyorsun kardeşim yanimdamiydinmulakatta sınav puanlarinin haynisi verildi hehalde biliyorsun

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi