Editörler : cihan27E.Kayı Han
24 Ocak 2021 11:13

Harcırah nasıl hesaplanır
Eşim ilk atama ile osmaniye'ye atandı ve ilk atama olduğu için harcırah almadı. Evi sivastan osmaniye'ye taşıdım bende eş durumu ile sivastan osmaniye'ye geçeceğim.2 çocuk var ve çocuklar benim üstüme ama ikametleri anneleri ile birlikte Osmaniye'de benim harcirahim hesaplanırken çocuklar ve eşim içinde harcırah alabilecekmiyim benim harcirahim nasıl hesaplanmali

cihan27
Editor
26 Ocak 2021 00:37

1) Eşiniz sabit olduğu için, harcırahınızın değişken unsuru tam hesaplanmalıdır. Buna dikkat edin, eş durumu tayini diye yarım hesaplayabilirler.

2) Eşiniz harcırahınıza dahil edilmez.

3) Çocuklar sizin üzerinize olduğu için harcıraha dahil edilir; ancak yanınızda olmadıkları için beyanınız vicdanınıza kalmış. (harcırah kanununun diğer adı vicdan kanunudur)

4) Hesaplama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Selamlar...

https://www.memurlar.net/maas/harcirah/

MS3434
Aday Memur
26 Ocak 2021 16:48

Cihan27 bey benim anladığım ilişik kestigim gün itibariyle çocuklarımda benimle olursami harcirahi hak etmiş oluyorum yani onları önceden gönderirsem almam doğru olmaz öylemi
cihan27, 3 yıl önce

1) Eşiniz sabit olduğu için, harcırahınızın değişken unsuru tam hesaplanmalıdır. Buna dikkat edin, eş durumu tayini diye yarım hesaplayabilirler.

2) Eşiniz harcırahınıza dahil edilmez.

3) Çocuklar sizin üzerinize olduğu için harcıraha dahil edilir; ancak yanınızda olmadıkları için beyanınız vicdanınıza kalmış. (harcırah kanununun diğer adı vicdan kanunudur)

4) Hesaplama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Selamlar...

https://www.memurlar.net/maas/harcirah/

cihan27
Editor
28 Ocak 2021 03:11

Harcırahta memurun beyanı esastır. Eğer çocuklarınız mutat taşıt ile yolculuk ettiyse, ücret ödendiyse onlar için de harcırah almanızda sakınca yok bence.

HARCIRAHIN SURETİ TEDİYE VE MAHSUBU:

Madde 59 -

...Aile için harcırah itasında ilgililerin verecekleri beyan kağıtları esas tutulur. Bu beyan kağıdında harcırahın tahakkuk ettirilebilmesi için lüzumlu malümat gösterilir.

MS3434, 3 yıl önce
Cihan27 bey benim anladığım ilişik kestigim gün itibariyle çocuklarımda benimle olursami harcirahi hak etmiş oluyorum yani onları önceden gönderirsem almam doğru olmaz öylemi
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi