Editörler : oto-danisman-expert
24 Ocak 2021 23:19

E nabız psikyatri yardımcı olun lütfen

Arkadaşlar 2.5 yıl önce psikaytriye gittim e nabızda gözüküyor doktor bana antidepresan yazdı ilaç olarak onu kullandım sözlüyü geçince sağlıkta elerlermi lütfen yardımcı olun fikirlerinizi yazın!!!!

Mr.WoIf
Aday Memur
24 Ocak 2021 23:32

Yüksek ihtimal elenirsinq

Aral1991
Aday Memur
24 Ocak 2021 23:38

malesef elenirsin

ahmetbozdemir15
Aday Memur
25 Ocak 2021 00:30

kardeşim şansını dene sen millete bakma

Tegme
Aday Memur
26 Ocak 2021 19:43

Elenmeyen de var

Beavers
Aday Memur
27 Ocak 2021 15:45

Psikiyatri sıkıntı maalesef ama yine de dene e nabıza bakmayanlar oluyor

xvatandaşşx
Şube Müdürü
27 Ocak 2021 19:48

arkadaşlar psikiyatriden elenmemesi için üzerinden 5 yıl mi geçmiş olmalı
Beavers, 3 yıl önce

Psikiyatri sıkıntı maalesef ama yine de dene e nabıza bakmayanlar oluyor

elbruzulas
Aday Memur
27 Ocak 2021 19:52

Arkadaşlar tüm branşlarda e nabıza bakılıyor mu yoksa sadece psikiyatride mi

Mr.WoIf
Aday Memur
27 Ocak 2021 20:42

Şu kadar yıl bu kadar yıl muhabbeti yok enabiz sistemi kurulmadan önceki verilere bile bakabiliyor psikiyatri bölümü

xvatandaşşx
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 14:34

kardeşim e-nabiz da zaten en fazla 5-6 yıllık veriler mevcut hekim nasıl görebilir ki daha öncesini
Mr.WoIf, 3 yıl önce

Şu kadar yıl bu kadar yıl muhabbeti yok enabiz sistemi kurulmadan önceki verilere bile bakabiliyor psikiyatri bölümü

Mr.WoIf
Aday Memur
28 Ocak 2021 15:48

Forumda da konusu açılmıştı önceden bi arkadaş belirtmişti

xvatandaşşx, 3 yıl önce
kardeşim e-nabiz da zaten en fazla 5-6 yıllık veriler mevcut hekim nasıl görebilir ki daha öncesini

xvatandaşşx
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 15:51

nasıl yani anlamadım bir hekim e- nabizda olan bilgilerden de daha eskisini mesela 10 yıllık kayıtları görebiliyor mu hocam
Mr.WoIf, 3 yıl önce

Forumda da konusu açılmıştı önceden bi arkadaş belirtmişti

Mr.WoIf
Aday Memur
28 Ocak 2021 16:21

Psikiyatri için evet diye biliyorum ama siz gene de araştırın

xvatandaşşx, 3 yıl önce
nasıl yani anlamadım bir hekim e- nabizda olan bilgilerden de daha eskisini mesela 10 yıllık kayıtları görebiliyor mu hocam

xvatandaşşx
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 16:32

anladım hocam teşekkür ederim
Mr.WoIf, 3 yıl önce

Psikiyatri için evet diye biliyorum ama siz gene de araştırın

28 Ocak 2021 16:40

Doktor senin e nabızdan önceki geçmişini göremez. İsteyende çok az en fazla ilaç dökümü isterler Şayet e nabızdan önce geçmişiniz varsa girdiğiniz hastanenin ili dışında bir ilde muayene olun geçersiniz.

xvatandaşşx, 3 yıl önce
anladım hocam teşekkür ederim

xvatandaşşx
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 16:42

neden peki hocam hastanelerin sistemleri sadece kendilerine mi saklı bir hastene bir başka hastanede olunan muayene v.b bilgelere ulaşamaz mı
süleyman111, 3 yıl önce

Doktor senin e nabızdan önceki geçmişini göremez. İsteyende çok az en fazla ilaç dökümü isterler Şayet e nabızdan önce geçmişiniz varsa girdiğiniz hastanenin ili dışında bir ilde muayene olun geçersiniz.

28 Ocak 2021 16:55

Hayır hepsinin sistemi kendi içerisinde ayrı il sağlık müdürlüklerine bağlı. Zaten görebilseler senden şifre filan isteyip e nabızına bakmaya çalışmazlar. E nabızda varsa her yere görür ama

xvatandaşşx, 3 yıl önce
neden peki hocam hastanelerin sistemleri sadece kendilerine mi saklı bir hastene bir başka hastanede olunan muayene v.b bilgelere ulaşamaz mı

xvatandaşşx
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 16:57

tamam hocam sağolun
süleyman111, 3 yıl önce

Hayır hepsinin sistemi kendi içerisinde ayrı il sağlık müdürlüklerine bağlı. Zaten görebilseler senden şifre filan isteyip e nabızına bakmaya çalışmazlar. E nabızda varsa her yere görür ama

Zafercoban
Aday Memur
28 Ocak 2021 22:44

lem10aslan sana özelden mesaj attım cevap verebilirmisin?

charliee
Kapalı
24 Mayıs 2021 17:13

ASKERLİK - POLİSLİK HEDEFİ OLANLAR KESİNLİKLE PSİKİYATRİYE GİRİŞ

YAPTIRMAMALIDIR !!!

Mesela bazıları sınav stresi için gidip antidepresan yazdırıyor , veya anne-baba çocuğu

ders çalışsın dikkatini toplasın diye psikiyatriye götürüyor bu bilgiler e nabız denilen

sisteme kaydediliyorsonra sağlık raporu alırken sorun oluyor e nabıza bakıp sen

psikiyatriye gitmişsin diyip eliyorlar. Bir kere kayıt oluşturursanız bunun geri dönüşü

yok bu kayıtları silemiyorsunuz. Çevrenizdeki insanları uyarın gidecekler bunu bilerek

gitsin çocuğunu götürecek anne-babalar bunu bilerek götürsün.

1) Basit şeyler için ( sınav stresi - uykusuzluk - dikkatsizlik vb.) şeyler için psikiyatriye

gidip ilaç yazdırmayın. İlla stresimi atmam sakinleşmem lazım diyorsanız bunlar için

bitkisel takviyeler kullanabilirsiniz eczacılara gidip sorun veya google passiflora yazın

araştırın ama ne olduğu belirsiz onaylanmamış haplar almayın güvenli olanlardan alın.

Hem antidepresanların birçok yan etkisi vardır bu kadar basit şeyler için beyin

kimyanızla oynamaya değmez hem de kayıta geçince önünüze sorun olarak çıkar.

2) Özel hastaneye gideyim orada kayıt olmaz diye düşünmeyin özel hastaneler de

E nabıza kayıtlarınızı/kişisel verilerinizi gönderiyor. İlla doktora muayene olmanız

lazımsa özel muayenehaneye gidin doktora durumunuzu izah edip e nabıza bilgilerinizi

girmemesini/kayıt etmemesini/göndermemesini isteyip kağıt reçete yazdırın.

3) E nabızdaki gizlilik ayarını hiçbir doktor görmesin olarak seçseniz dahi doktor bakmak

isteyince telefonunuza mesajla kod geliyor siz kodu doktora söyleyince doktor sisteme

girip kayıtlarınızı görüyor. Veya kendi profilinizden ''profilimde görünmesin'' seçeneğini

seçerseniz sadece sizin profilinizde görünmüyor/gizlenmiş oluyor doktor o bilgiyi

görüyor.

Özetle bu sistemde özel hayat gizlilik falan yok gizliliğinizi kendiniz sağlayacaksınız.

Çevrenizdekileri gençleri anne-babaları uyarın bir anlık hatayla kendilerinin

çocuklarının başını yakmasınlar.

subayolmakister
Aday Memur
25 Aralık 2021 10:05

Sonuç nedir? Psikiyatriden elendiniz mi?

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi