Editörler : Mehmet Balci
30 Ocak 2021 01:17

Güzelsha
Aday Memur
Özel sektör bile torpille işçi almaya başlamış ve oraya girdiğinizde konuşmayı bile beceremeyen insanların egosunu tatmin ediyor olmamız bence de yetti
30 Ocak 2021 15:59

1egitimc
Aday Memur

Devlet kurumları bir Arpalık gibi görüldükce bunu eş dost siyasi yandaş dışında kimseye yedirmeyiz anlayışı hüküm sürüyor bu zihniyet meselesi bugün mecvut iktidar isterse bir yasayla hepsini düzene koyar Ama dediğim gibi Arpalık olayı var.

ayberk33, 1 ay önce - Alıntıya git

Aynen öyle hocam, muhalefet de şimdiden ''arkadaşlarımızı gözeteceğiz'' açıklamaları yapıyor. Gerçekten oy almak istiyorlarsa yıllardır torpilden bıkan bizlere gerçek liyakatı vaadetmeliler, demeliler ki yıllardır ne yanlışlar yapıldı gördük ve biz iktidar olunca başvuranların içinde babamın oğlu olsa dahi puanı yüksek olan kimse o girer...

Ama nerdeee... Herkes yağlı ekmek kapısı görüyor, kadrolara yandaş yerleştirme peşinde.

30 Ocak 2021 18:20

Hi11eT
Aday Memur

Akp durduğu sürece merkezi alım beklemeyin el de olanların da hızla torpile bağlanması için uğraşıyorlar, değişim olursa merkezi olma ihtimali kimine göre yüksek kimine göre zayıf ama böyle bi ihtimal var ancak akp kaldığı sürece bu imkansız yani kaybedecek bişey yok kazanacak çok şey var.Boş yapmayın vatandaşlık görevinizi yapın haramzadeleri bi postalayalım sonrasına bakarız.

Sivil Cephe, 1 ay önce - Alıntıya git
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
31 Ocak 2021 00:31

poyraz.0.6
Aday Memur

Akp durduğu sürece merkezi alım beklemeyin el de olanların da hızla torpile bağlanması için uğraşıyorlar, değişim olursa merkezi olma ihtimali kimine göre yüksek kimine göre zayıf ama böyle bi ihtimal var ancak akp kaldığı sürece bu imkansız yani kaybedecek bişey yok kazanacak çok şey var.Boş yapmayın vatandaşlık görevinizi yapın haramzadeleri bi postalayalım sonrasına bakarız.

%100 yanı fikirdeyim. Ahepe tıpkı korovirus gibi kamuda liyakatin içine etmistir. Kurtuluş da açık..

03 Şubat 2021 17:05

1egitimc
Aday Memur

+++

04 Şubat 2021 03:13

psikolojikdanışman42
Daire Başkanı

şurdaki yorumları muhalefet partilerinden birisi okusa da kendi belediyelerimizde mülakatı kaldırdık diyebilse keşke. bir ara bu konu gündeme gelmişti de kemal kılıçdaroğlu "gerekirse belediyelerimize bu konuda genelge göndeririz" demişti. ama ondan sonra ne ses çıktı ne soluk. ellerinde ülkeyi kendilerince daha olumlu hale getirmek için imkan var ama kimse bunu kullanıp partisine de yararlı olmak ve bu sayede iktidar için şans elde etmek istemiyor sanırım.

04 Şubat 2021 14:40

Sivil Cephe
Kapalı

şurdaki yorumları muhalefet partilerinden birisi okusa da kendi belediyelerimizde mülakatı kaldırdık diyebilse keşke. bir ara bu konu gündeme gelmişti de kemal kılıçdaroğlu "gerekirse belediyelerimize bu konuda genelge göndeririz" demişti. ama ondan sonra ne ses çıktı ne soluk. ellerinde ülkeyi kendilerince daha olumlu hale getirmek için imkan var ama kimse bunu kullanıp partisine de yararlı olmak ve bu sayede iktidar için şans elde etmek istemiyor sanırım.

psikolojikdanışman42, 1 ay önce - Alıntıya git

Aslında etkinlik yapıp muhalefet belediyelerine, Kılıçdaroğluna, İmamoğluna vs yazabiliriz illaki görürler,zaten her gün dışardalar bi gün de dışarda yakalar söyleriz bence geri dönüş alınabilir.Twitter da gündem olmakdan vs bahsetmiyorum sırf CHP'ye toplu şekilde yazmalıyız bence.Denemeden bilemeyiz bi bakmışsın Temmuz alımında İbb,Abb,İzmir alıma çıkmış.

04 Şubat 2021 14:42

BilinmeyenMaceracı
Şef

Aslında etkinlik yapıp muhalefet belediyelerine, Kılıçdaroğluna, İmamoğluna vs yazabiliriz illaki görürler,zaten her gün dışardalar bi gün de dışarda yakalar söyleriz bence geri dönüş alınabilir.Twitter da gündem olmakdan vs bahsetmiyorum sırf CHP'ye toplu şekilde yazmalıyız bence.Denemeden bilemeyiz bi bakmışsın Temmuz alımında İbb,Abb,İzmir alıma çıkmış.

Kılıçdaroğlu her konuşmasında mülakatlı alımlara değiniyo torpille alındığını zaten biliyo.ÖSYMden puana göre alınması gerektiğini söylüyo.Daha bi şeyini göremedik ama temmuzda merkezi atamada belediyeleri görmemiz yüksek.Çünkü çankaya belediyesi alım yapacaktı hala yapmadı belki puana göre alır

04 Şubat 2021 14:54

abdülhamit23
Kapalı
Özel sektör bile torpille işçi almaya başlamış ve oraya girdiğinizde konuşmayı bile beceremeyen insanların egosunu tatmin ediyor olmamız bence de yetti
Güzelsha, 1 ay önce - Alıntıya git

geçen hafta arkadaşım özel bi sektöre başvuru yaptı form doldurdu ve formda referans yazıyordu üstelik maaş da asgari ücret. asgari ücrete bile refarans isteniyorsa sözün bittiği yerdir...

04 Şubat 2021 16:29

Mim Mimci
Aday Memur

Bakın arkadaşlar aklı başında insanlarsınız çoğunuz gençsiniz Avrupa'daki yaşıtlarınızın hayatını anında izleyip görebiliyorsunuz,ülkelerin yönetim sistemlerini,herhangi ufak bi olayda siyasileri nasıl indirdiklerini vs görüyorsunuz kocasından dayak yiyip kocam değil mi hem sever hem döver diyen ahmak kadınlar gibi iktidara ses etmiyorsunuz bi de muhalefete laf ediyorsunuz muhalefet liyakat getirir mi getirmez mi denemeden bilemeyiz akpnin getirmediği kesin kaybedecek ne var? Protesto oylarla,hepsi aynı diyerek vs bi yere varamayız ömür boyu akp düzeni sürer,değişim olursa en azından liyakat gelme ihtimali var,akp kaldığı sürece o ihtimal sıfır.

Ben herhangi bir partili değilim ama insanların nereye oy atıp nereye atmayacagi hakkında burada propaganda yapamazsınız. Başlıkta sorulan soru siyasete çıkıyor tabi ki ama bu size burada propaganda yapma imkanı hakkı tanımaz.

04 Şubat 2021 16:35

BilinmeyenMaceracı
Şef

Ben herhangi bir partili değilim ama insanların nereye oy atıp nereye atmayacagi hakkında burada propaganda yapamazsınız. Başlıkta sorulan soru siyasete çıkıyor tabi ki ama bu size burada propaganda yapma imkanı hakkı tanımaz.

Mim Mimci, 1 ay önce - Alıntıya git

başlık niye siyasete çıkıyo bunda sorumlu kim anlatsana biraz

04 Şubat 2021 16:37

isimyok44
Aday Memur

Mim Mimci, 1 ay önce - Alıntıya git
Sana neden dert oluyor ki hakaret boyutuna varmadığı sürece isteyen istediğini konuşabilir bir sorun var ki dile getiriliyor
04 Şubat 2021 17:02

kasapbey
Daire Başkanı

Kılıçdaroğlu her konuşmasında mülakatlı alımlara değiniyo torpille alındığını zaten biliyo.ÖSYMden puana göre alınması gerektiğini söylüyo.Daha bi şeyini göremedik ama temmuzda merkezi atamada belediyeleri görmemiz yüksek.Çünkü çankaya belediyesi alım yapacaktı hala yapmadı belki puana göre alır

BilinmeyenMaceracı, 1 ay önce - Alıntıya git

her hafta zabıta ilanı yayınlanıyo bunları merkezide alsalardı 4001 87leri görürdü millet bayram ederdi.

04 Şubat 2021 18:34

Mim Mimci
Aday Memur
Sana neden dert oluyor ki hakaret boyutuna varmadığı sürece isteyen istediğini konuşabilir bir sorun var ki dile getiriliyor
isimyok44, 1 ay önce - Alıntıya git

Sonuçta ben de burada yazılanları okuyorum ve kimse bana şu partiye oy ver şu partiye oy verme diyemez.

04 Şubat 2021 18:52

BilinmeyenMaceracı
Şef

her hafta zabıta ilanı yayınlanıyo bunları merkezide alsalardı 4001 87leri görürdü millet bayram ederdi.

kasapbey, 1 ay önce - Alıntıya git

herkes merkeziyle alsa zabıtayı gene açıktan alırlar gibime geliyo :D

04 Şubat 2021 23:09

psikolojikdanışman42
Daire Başkanı

yapılabilir. belki etkili de olabilir. hatta belediyeler merkezi alıma geçip hakkı olana hakkı verilirse bunu gerçekleştirene dünya görüşüme uygun olmasa da sırf liyakati esas aldığı ve söylemlerinin arkasında durduğu için kendi kendime oy sözüm var.

ayrıca ben de 2020/2 merkezi yerleştirmesinde kpss ile memur alan 4 belediye hakkında memurlar.net'e "haber gönder" kısmından yazdım ve bu belediyeler ile alakalı bir teşekkür haberi yapın belki o sayede diğer belediyelere de teşvik olur diye bildirdim ancak herhangi bir geri dönüt alamadım. siyasi bir kayırma durumu da yoktu ayrıca. farklı partilerden belediyelerdi bunlar. ordan sizler de yazabilirsiniz.

05 Şubat 2021 20:32

1egitimc
Aday Memur

👍

Toplam 57 mesaj