Editörler : gubaz
26 Ocak 2021 01:11   

Özel Eğitim'de hangi kurum ?

Okul öncesi Anaokulu/Anasınıfı

ilkokul

ortaokul

lise

Görme Eng./İşitme Eng. Okulları

Özel Eğitim Uygulama okulları I.II.III. kademeler

Özel Eğitim Meslek Okulu

Rehberlik Araştırma Merkezi RAM

yeni mezun bir Özel Eğitim öğretmeni olarak 2021 yılı ilk atamada hangi kademe ve okul türünü tercih edeceğim konusunda kararsızım

hangi kurumda nasıl bir çalışma ortamı ile karşılaşacağım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

26 Ocak 2021 02:03

Metehan A.
Şef

Özel eğitim uygulama III. kademe.

26 Ocak 2021 06:53

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur

Özel eğitim uygulama III. kademe.

Metehan A., 1 ay önce - Alıntıya git

diğer kademe ve kurumlardan avantajı nedir hocam

neden Özel Eğitim Uygulama Okulu III. kademe tavsiye edersiniz

26 Ocak 2021 17:25

Metehan A.
Şef

diğer kademe ve kurumlardan avantajı nedir hocam

neden Özel Eğitim Uygulama Okulu III. kademe tavsiye edersiniz

Ozel.Egitim.2021, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben böyle bir okulda ücretli öğretmenlik yaptım. Branşım özel eğitim olmamasına rağmen zorlanmadım. Okuldaki çoğu hocamızın da ilk atanma yeriydi ve diğer özel eğitim öğretmenlerine göre çok rahat olduklarını kendilerinden duyuyordum.

26 Ocak 2021 21:19

Çankaya 11
Aday Memur
Normal şartlarda üçüncü kademeye gelen bir özel eğitim öğrencisinin temel becerileri kazandığı düşünülür. Oturmak, yemek yemek, öz bakım becerileri vs. Ama eğitime yeni başlayan çocukla her şeye sıfırdan başlarsın. Bu da yorucudur tabi.
26 Ocak 2021 22:28

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur

tecrübelerinizi paylaşarak bana rehber olduğunuz için teşekkür ederim Metehan A. ve Çankaya 11

27 Ocak 2021 10:32

özelegitim ögretmeni
Memur

Hocam bu sizin kişiliğinize ve nasıl bir çalışma hayatı istediğinize göre değişir.

Öğrenciye ders anlatmak istemiyorum eğitsel tanı veririm daha kolay diyorsanız Ram

Küçük Çocukları seviyorum onlarla oyun kurup bir şeyler öğretmekten zevk alıyorum diyorsanız özel eğitim ana okulları.

Çocukları iş hayatına hazırlamak için e kpss sınavına çalıştırmayı seviyorum diyorsanız da Özel Eğitim Meslek okulları.

İşitme/görme engelli çocuklara uyarlama yaparak sınıf öğretmeni gibi ders anlatmak isterim diyorsanız işitme/görme engelliler okulları.

27 Ocak 2021 14:29

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur

Hocam bu sizin kişiliğinize ve nasıl bir çalışma hayatı istediğinize göre değişir.

Öğrenciye ders anlatmak istemiyorum eğitsel tanı veririm daha kolay diyorsanız Ram

Küçük Çocukları seviyorum onlarla oyun kurup bir şeyler öğretmekten zevk alıyorum diyorsanız özel eğitim ana okulları.

Çocukları iş hayatına hazırlamak için e kpss sınavına çalıştırmayı seviyorum diyorsanız da Özel Eğitim Meslek okulları.

İşitme/görme engelli çocuklara uyarlama yaparak sınıf öğretmeni gibi ders anlatmak isterim diyorsanız işitme/görme engelliler okulları.

özelegitim ögretmeni, 1 ay önce - Alıntıya git

👍

27 Ocak 2021 21:23

AzeleAYitimci
Aday Memur
Ben özel eğitim anaokulunda idareciyim. Bizim kurum zor hocam,haberin olsun. Davranış üzerine çalışmayı seviyorsan güzel. Sınıflar en fazla 5 kişi olabiliyor. Ama anasinifi öğretmeni ile anlaşmak özel eğitim öğretmeni ile anlaşmaktan biraz daha zor ( bana göre)
28 Ocak 2021 01:00

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
Ben özel eğitim anaokulunda idareciyim. Bizim kurum zor hocam,haberin olsun. Davranış üzerine çalışmayı seviyorsan güzel. Sınıflar en fazla 5 kişi olabiliyor. Ama anasinifi öğretmeni ile anlaşmak özel eğitim öğretmeni ile anlaşmaktan biraz daha zor ( bana göre)
AzeleAYitimci, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler hocam

kendi adıma ve atama bekleyen diğer arkadaşlarımız için çok kıymetli bilgiler paylaşıyorsunuz

tecrübeleriniz bizlere rehber oluyor

30 Ocak 2021 19:04

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur

konu güncel

06 Şubat 2021 22:45

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur

konu güncel

Toplam 11 mesaj