Editörler : oto-danisman-expert
27 Ocak 2021 19:46

TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı Dış Kaynaktan Alımları Durdurur mu ?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyorum mezuniyetim 2024 yılında olacak kısmet olursa üstten ders alıp 1 sene erken mezun olmayı planlıyorum hedefim subaylık veya astsubaylık

fakat endişelerim var dış kaynaktan alımlar durursa ne yaparım bilmiyorum.

Fatihk7
Şef
27 Ocak 2021 21:53

Bende aynı endişeleri önümüzdeki sene için taşıyorum.

Bu yüzden biraz araştırma yaptım bu konuda senide bilgilendirmek isterim istatiksel verilerle.

Benim gözlemlediğim alımlar kademeli bir şekilde azaltılıyor tek bir sınıftan örnek vereyim kara kuvvetlerinden diğerleri de aşağı yukarı aynı

2018 kk piyade alımı: 1146

2019 kk piyade alımı: 694

2020 kk piyade alımı: tahmini 300-400 arası kesin bir bilgi yok ama taban puanın artışına göre fikir yürütüyorum 2020 için. Diğer kuvvet ve sınıflarda buna benzer bir şekilde azalış göstermiş aşağı yukarı. Sözün özü her sene belli ölçüde bu alımlar azalıyor astsubaylık içinde geçerli bu. Ben önümüzdeki sene(2021) için bile endişe ediyorum alım olur mu diye sen 2023-2024 ten bahsediyorsun. İnan bana hiç kimse ama hiç kimse bilemez. Ama tahminim o ki ya yok denecek kadar azalır o zamana kadar yada sözleşmeliye geçebilirler. Bu son söylediklerim tahmin sadece. Son olarak kontenjan azaldıkça taban puanlar yükseliyor kpss puanın mümkün olduğu kadar yüksek tutman yararına olacaktır. Taban puanların ve kontenjanların yıllara göre dağılımına internet ortamında ulaşabilirsin(2018-2019-2020). Eğitim hayatında başarılar dilerim. Buna elbette kendini hazır tut durumun gidişatına göre hazırlan ama kesinlikle bir iki tane sağlam alternatifin olsun derim ben. İyi çalışmalar.

Moşiyah01
Aday Memur
27 Ocak 2021 22:27

Şuan Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş alımına başvurdum ortaöğretim (lise) KPSS puanım 78 zaten girip bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum. MSÜ kara astsubay meslek yüksek okulunda okuyan arkadaşımla konuştum az önce komutanları TSK'nın kendine gelebilmesi için en az 15-20 sene geçmesi gerek diyorlarmış malum olaylardan dolayı ve ciddi derecede kara kuvvetleri için piyade açığı olduğunu söylemişler ve alımlar hep olacakmış

tamamen kesilmez ama illaki alım olacak bana düşen Lisans KPSS den yüksek almak.

piranhags
Şef
28 Ocak 2021 00:42

Kardeşim alım olur karamsar olma sadece kpss puanını yüksek tut

zaten jandarma uzmanlıga başvurmussun

Kürşad13
Aday Memur
28 Ocak 2021 00:45

Arkadaşlar devlet konservatuvarı lisans değil 4 yıllık yüksekokul , mezun olunca yine lisans mezunu gibi mi oluyoruz
28 Ocak 2021 00:49

Kadrolar yavaş yavaş doluyor artık.2 3 sene sonra iç alımla alırlar yine dış kaynak alınır ama az 500 600 kişi alır

Moşiyah01
Aday Memur
28 Ocak 2021 01:14

Evet biraz endişeliydim fakültem bitince muvazzaf subay ve astsubay alımlarının olmaması veya az olması konusunda bu yüzden uzman jandarmalığa başvurdum jandarma artık iç

işlerine bağlı adamlar polis gibi çalışıyorlar herkesin hakkında hayırlısı.

piranhags, 3 yıl önce

Kardeşim alım olur karamsar olma sadece kpss puanını yüksek tut

zaten jandarma uzmanlıga başvurmussun

Moşiyah01
Aday Memur
28 Ocak 2021 01:17

tamamen kesilmez bende böyle düşünüyorum ama alım 5.000 oluyorsa misal 3.000 olur.

TıbbiSekreter41, 3 yıl önce
Kadrolar yavaş yavaş doluyor artık.2 3 sene sonra iç alımla alırlar yine dış kaynak alınır ama az 500 600 kişi alır

piranhags
Şef
28 Ocak 2021 10:34

aynen öyle hocam hayırlısı olsun hakkınızda

Moşiyah01, 3 yıl önce

tamamen kesilmez bende böyle düşünüyorum ama alım 5.000 oluyorsa misal 3.000 olur.

30 Ocak 2021 00:44

Jandarma 4 sene daha yapılacak Tsk yı bilmiyorum belli olmaz.

Kürşad13
Aday Memur
30 Ocak 2021 12:31

Nereden biliyorsun kardeşim ? Yanlış anlama cidden bilgi edinmek için soruyorum
afadtekniker, 3 yıl önce

Jandarma 4 sene daha yapılacak Tsk yı bilmiyorum belli olmaz.

fearless556
Aday Memur
30 Ocak 2021 13:55

2003 2004 yıllarından beridir alınıyor sanmam alımlarin duracagini yani tsk da personel varkende aliniyodu halada aliniyor karamsar olmayin kpss yuksek tututun yeter bence bide bu alimlar icin kpssden hariç bi ön sınav yapmalılar bence böyle olunca istemeyen öylesine basvuranlarda cok isteyen insanlarin isini bozuyolar .

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi