Editörler : crops35
30 Ocak 2021 19:51   

Web Tasarımı Ve Kodlama Bölümü Atama

9457 KPSS koduyla Web Tasarımı Ve Kodlama Bölümü'nden bugüne kadar hiç bir şekilde merkezi atama yapılmamış olması çok saçma bir şey çok benzeri eğitimler veren bölümlerden atama yapılırken bu bölümün gözardı ediliyor olması üzücü bir durum. Bence bu bölümü okuyan arkadaşlarımızla birlikte sesimizi yükseltmeliyiz ve bu bölümden de merkezi atamalarda alım yapılmasını istemeliyiz. Yardımlarınızı bekliyorum.

05 Şubat 2021 10:51

HAMZA88
Aday Memur

Web tasarım kodlama lisans programları hakkındaArkadaşlar merhaba . DGS sınavına girecek olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. DGS kilavuzunda 2016 dan buyana malum lisans programlarına 4 adet program tercih hakkımız bulunmaktadır. Mezuniyetimizin bilgisayar teknolojileri ve web tasarım kodlama olması sebebiyle endüstri mühendisliği bölümü için de tercih hakkımız olması için mücadele edelim . Cimer üzerinden yoke talep de bulunalım..

26 Ağustos 2021 09:09

burdurspor
Memur

takipteyim

26 Ağustos 2021 16:52

turastor
Aday Memur

Maalesef bu bölüm devlette iş yapacak bir bölüm değil, benim de mesleğim web tasarım amadevlet bu işi dışarıya özele yaptırarak daha iyi yapıyor aslında. Çünkü web tasarımcıya her gün 9-5 yapacak bir iş düşmez. Bir web site yapılır teslim edilir sonra ayda yılda bir bakımları yapılır.

Ayrıca sizi kastetmiyorum ama devlete genelde çok vasıflılar girmiyor, bir web tasarımcının kpssde çıkan sorularla yüksek almakla falan çok işi olmuyor.

Daha çok matematiği iyi olan, üniversitede de temel html css dersi almış olan 80-90 işte neyse alan arkadaşlar atanır. Bunların da özel deneyimi yoksa maalesef çuvallarlar.

Web tasarım devlet işi değil özetle maalesef.

19 Mayıs 2022 20:09

aozaydin02
Aday Memur

Web tasarım ve kodlama bölümünü bitiren birinin işi olmaz mı?

Bu dijital çağda bu görüşe kesinlikle katılmıyorum.

Web tasarımı yap teslim et sonra bakım yap bırak ne kadar kolay söyleniyor.

Bir web tasarımcı ve kodlamaci sadece bu işleri yapmamakla beraber bu işlerde az zaman isteyen işler değildir ve sürekli güncellenmesi gerekir.

Tasarlamaktan tutun kodlamaya

Sayfa yönetiminden tutun içerik yönetimine

Veri analizi, dijital hizmet sunumları vb.

Güvenlik, gizlilik politikaları (sunucu, sayfa güvenliği vb.) Daha dünya kadar iş sayabilirim

E-devlet uygulamaları son zamanlarda bu kadar revaçta iken nasıl olur işi olmaz. bu bölüm mezunları aslında en çok işi olması gerekenlerdir.

Artık kamu kurumları bu kadar dijital dünyaya yayılmış iken bu teknik kadroya iş verilmemesi akıl kârı bir davranış değildir. Bu konu ile ilgili Cimer e yazmamız gerektiğini düşünüyorum.

Toplam 4 mesaj