Editörler : Mehmet Balci
18 Nisan 2021 23:32

oguzhaner
Şef

Yahu şunu ciddiye alıp neden cevap veriyorsunuz ki hala

19 Nisan 2021 01:08

düşünü yorummm
Şef
Ben neden başkasına atanmayin diyeyim ki saçmalıkta zirveyi zorluyorsun şu an. Kaldı ki atanma tebligatı gelmiş biri beni dinleyip atanmaktan vaz mı geçecek. Söylediklerin anlamsız, ben kimseye aranmayin diye hiçbir şey söylemedim burda. Sadece beni rahatsız eden konu ülkemizi ve özel sektörü sürekli karalayan aşağılayan yorumlar yapmanız. Bu tavırlar beni rahatsız ediyor sadece. Madem bu kadar kamuya girmeye hevesliydiniz bunun çok daha rahat yolları vardı öğretmenlik, hemşirelik okumak gibi mesela ama siz özel sektöre yönelik eleman yetiştiren mühendislik bölümlerini okuyup sonra devlette ataması kıt kanaat olan bu bölümler yüzünden isyan ediyorsunuz burda. En ufak bi mantık göremiyorum bu davranisinizda
hanzel, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hanzel denilen arkadaş yalancı bir trol. ne devlette çalışıyor, ne başka yerde. kendisi işsiz ve iş arıyor. psikolojisi çok bozuk. insanlar ona sürekli neden kendini geliştiremedin, neden bir baltaya sap olamadın diyor. bu arkadaş da kendisine söylenilen aşağılayıcı lafları burada başkalarına söyleyerek kendini rahatlatıyor. ayrıca devlette çalışanları çok kıskanıyor, kendisi devlete giremediği için devlete girmek isteyenlere saldırıyor. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. devleti yatma yeri olarak gösterip, kendisi giremediği gibi başkalarının da devlete girmesini istemiyor. Acil psikiyatriye görünmeli.

19 Nisan 2021 19:10

hanzel
Genel Müdür

Hanzel denilen arkadaş yalancı bir trol. ne devlette çalışıyor, ne başka yerde. kendisi işsiz ve iş arıyor. psikolojisi çok bozuk. insanlar ona sürekli neden kendini geliştiremedin, neden bir baltaya sap olamadın diyor. bu arkadaş da kendisine söylenilen aşağılayıcı lafları burada başkalarına söyleyerek kendini rahatlatıyor. ayrıca devlette çalışanları çok kıskanıyor, kendisi devlete giremediği için devlete girmek isteyenlere saldırıyor. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. devleti yatma yeri olarak gösterip, kendisi giremediği gibi başkalarının da devlete girmesini istemiyor. Acil psikiyatriye görünmeli.

düşünü yorummm, 3 hafta önce - Alıntıya git
Herhalde bunlar senin yapacağın veya yapmakta olduğun şeyler. Beynini ve düşünce biçimini o kadar ele vermişsin ki.
19 Nisan 2021 22:40

düşünü yorummm
Şef
Herhalde bunlar senin yapacağın veya yapmakta olduğun şeyler. Beynini ve düşünce biçimini o kadar ele vermişsin ki.

iyi bir gözlemciyim. bir başlıkta devlette çalışıyorum diyorsun, bir başlıkta iş arıyorum diyorsun. işin doğrusu sen asosyal, işsiz, psikolojisi bozuk bir trolsün.

19 Nisan 2021 23:17

Memur.oIacak
Aday Memur

iyi bir gözlemciyim. bir başlıkta devlette çalışıyorum diyorsun, bir başlıkta iş arıyorum diyorsun. işin doğrusu sen asosyal, işsiz, psikolojisi bozuk bir trolsün.

Kanka sen nesin de millete laf ediyorsun burada? Yeter az takılın la şu forumda valla hepinizin psikolojisi gitmiş.

19 Nisan 2021 23:33

düşünü yorummm
Şef

Kanka sen nesin de millete laf ediyorsun burada? Yeter az takılın la şu forumda valla hepinizin psikolojisi gitmiş.

Memur.oIacak, 3 hafta önce - Alıntıya git

sen kimsin ya? neden üstüne alındın ki? ben senin nerden kankan oluyorum!

20 Nisan 2021 09:50

alemsefam
Aday Memur

ben önce halkla ilişkiler okumuştum ama malum iletişim fakültesinin mezunlarının geneli bırak devlette iş bulmayı özel sektörde bile bulamıyor özel sektör zaten halkla ilişkilerin daha ne olduğunu kavrayamamış bile mantıklarını bir görseniz yuh artık dersiniz baktım olmuyor ardından kamu yönetimi okumaya karar verdim sonra kpssye girdim fenda sayılmayacak bir puan aldım ve artık yılın son alımında gümrük muhafaza memurluğuna başvurdum ve yaradanın da yardımıyla o sene 1250 kişilik alıma 3250 kişi çağrıldı 500 kişi az katıldı ve gelenlerinde boyu tutmayanı olunca ve mülakata hiç gelmeyenlerde olunca nerdeyse 2 kişiden biri kazandı ve bende o kazananlardanım çok şükür ve şuan 3 yıla yakın olacak gümrük muhafaza memuruyum çok şükür bin şükür rabbim isteyen emek eden herkese gönlündekini nasip etsin

20 Nisan 2021 10:31

hanzel
Genel Müdür

Bu söylediklerinin hiçbiri değilim. Kamuda çalıştığım doğru ve başka bir iş aramak için mutlaka işsiz olmak gerekmiyor. İnsanı iş aramaya iten birden fazla sebep olabilir. İşsiz insanların önceliği işe girebilmek, işe girdikten sonra ise şartlarını daha da iyilestirebilmek oluyor. Mesela memleketine atanabilmek, gidebilmek gibi. Sen daha ilk asamadasin işe girdikten sonra sen de tekrar gireyim de memleketime gidebileyim vs diye arayışa koyulacaksin. İnsanoğlunun istekleri hiçbir zaman bitmez , bunu unutma. Dünyayı versen 1 sene sonra ayı da alsam ne güzel olurdu demeye başlar
20 Nisan 2021 11:45

EmreeAydemir
Memur

hanzel bir ara 105 net yapmıştı :D

20 Nisan 2021 13:46

düşünü yorummm
Şef

hanzel bir ara 105 net yapmıştı :D

EmreeAydemir, 3 hafta önce - Alıntıya git

sallıyor ya atış serbest :)))

20 Nisan 2021 15:46

düşünü yorummm
Şef
Bu söylediklerinin hiçbiri değilim. Kamuda çalıştığım doğru ve başka bir iş aramak için mutlaka işsiz olmak gerekmiyor. İnsanı iş aramaya iten birden fazla sebep olabilir. İşsiz insanların önceliği işe girebilmek, işe girdikten sonra ise şartlarını daha da iyilestirebilmek oluyor. Mesela memleketine atanabilmek, gidebilmek gibi. Sen daha ilk asamadasin işe girdikten sonra sen de tekrar gireyim de memleketime gidebileyim vs diye arayışa koyulacaksin. İnsanoğlunun istekleri hiçbir zaman bitmez , bunu unutma. Dünyayı versen 1 sene sonra ayı da alsam ne güzel olurdu demeye başlar

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. devlette işçiymişsin. yanlış anlaşılmasın hiçbir mesleği küçümsemem, her mesleğin kendi onuru vardır. benim kızdığım nokta devlet memuru olamadım diye devlette çalışanlara yan gelip yatıyorlar, ömür boyu maaş garanti, çay kahve keyfi yapıyorlar diye hakaret etmen. ne acıdır ki kendin de kpss sınavına girip devlette daha iyi yerlere gelmeye çalışıyorsun. kendin memur olamadın diye her yer özelleşsin, herkes özelde çalışsın diye millete akıl veriyorsun. bu kadar ikiyüzlü olunmaz.

20 Nisan 2021 15:49

hanzel
Genel Müdür

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. devlette işçiymişsin. yanlış anlaşılmasın hiçbir mesleği küçümsemem, her mesleğin kendi onuru vardır. benim kızdığım nokta devlet memuru olamadım diye devlette çalışanlara yan gelip yatıyorlar, ömür boyu maaş garanti, çay kahve keyfi yapıyorlar diye hakaret etmen. ne acıdır ki kendin de kpss sınavına girip devlette daha iyi yerlere gelmeye çalışıyorsun. kendin memur olamadın diye her yer özelleşsin, herkes özelde çalışsın diye millete akıl veriyorsun. bu kadar ikiyüzlü olunmaz.

Ben uzmanım işçi nerden çıktı hayal gücün geniş iyice uçtun
20 Nisan 2021 15:52

düşünü yorummm
Şef
Ben uzmanım işçi nerden çıktı hayal gücün geniş iyice uçtun

hanzel: Verdiğim tüm bilgiler doğru. Şu an işçi statüsünde başka bir kamu kurumunda çalışıyorum ben. Aldığımız maaşlar tamamen aynı BOTAŞ'la. Plus arkadaşım geçen yıl bizim kurumdan BOTAŞ'a geçti. Senin gibi bilmediğim konularda sallamam ben

20 Nisan 2021 15:54

hanzel
Genel Müdür

hanzel: Verdiğim tüm bilgiler doğru. Şu an işçi statüsünde başka bir kamu kurumunda çalışıyorum ben. Aldığımız maaşlar tamamen aynı BOTAŞ'la. Plus arkadaşım geçen yıl bizim kurumdan BOTAŞ'a geçti. Senin gibi bilmediğim konularda sallamam ben

Kız arkadaşım o ama benim gibi yazmıştım. Beni bu kadar araştırdığını bilsem söylerdim :) Doğrusu bi kurumda uzman pozisyonunda çalışıyorum öğrenmiş oldun şimdi
20 Nisan 2021 15:55

düşünü yorummm
Şef
Kız arkadaşım o ama benim gibi yazmıştım. Beni bu kadar araştırdığını bilsem söylerdim :) Doğrusu bi kurumda uzman pozisyonunda çalışıyorum öğrenmiş oldun şimdi

he he tamam öyle inanmış gibi yaptım.

20 Nisan 2021 15:59

hanzel
Genel Müdür

he he tamam öyle inanmış gibi yaptım.

Benimle kişisel olarak ilgilenme, benim fikirlerime yaptığım yorumlara odaklan. Yaptığım yorumları hep anlamak istediğin gibi anlamakta diretiyorsun halbuki birçok arkadaşa yol gösterecek fikirler sunuyorum, faydalanmak isteyene
20 Nisan 2021 16:05

düşünü yorummm
Şef
Benimle kişisel olarak ilgilenme, benim fikirlerime yaptığım yorumlara odaklan. Yaptığım yorumları hep anlamak istediğin gibi anlamakta diretiyorsun halbuki birçok arkadaşa yol gösterecek fikirler sunuyorum, faydalanmak isteyene

kendin devlet memuru olamadın diye devlette çalışanlara hakaret eden, devleti kötü gösterip gidin özelde çalışın da ülke gelişsin diyen, ama kendisi devlette işçi olup yükselmek için elinden geleni yapan bir ikiyüzlüsün. mülakatı benden daha iyi geçen inşallah olmaz da ben yerleşirim diyen bencilsin. mesleğine saygım var ama senin karakterine saygım yok.

Toplam 57 mesaj