Editörler : Safak Vaktii
06 Şubat 2021 14:58

Darkpassengerr
Kapalı
Gitmiyor ya arkadaşlarım var canlı şahit
mustafa1661, 3 ay önce - Alıntıya git

Hagb kararı olan biri devlet memuru olabiliyor mu?

06 Şubat 2021 21:25

istanbul.asigi.34
Aday Memur

Hagb kararı olan biri devlet memuru olabiliyor mu?

Darkpassengerr, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet

17 Nisan 2021 09:59

ogretmen2855
Aday Memur

Sonuç ne oldu hagb idareye bildirildi mi?

17 Nisan 2021 18:56

Turhan06
Şube Müdürü
....
17 Nisan 2021 23:26

mustafa1661
Aday Memur

ogretmen2855, 3 hafta önce - Alıntıya git
Yok kesinlesmis karar hüküm olmadığı için bildirilmiyor kesinleşmiş karar hüküm olursa gonderilicekti dediler
17 Nisan 2021 23:30

mustafa1661
Aday Memur

ogretmen2855, 3 hafta önce - Alıntıya git
Adli para cezasını bile gondermiyoruz dediler
17 Nisan 2021 23:43

Turhan06
Şube Müdürü
Adli para cezasını bile gondermiyoruz dediler
mustafa1661, 3 hafta önce - Alıntıya git
O zaman HAGB kararları hic gönderilmez.
17 Nisan 2021 23:45

mustafa1661
Aday Memur
O zaman HAGB kararları hic gönderilmez.
Turhan06, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kesinleşmiş hüküm olmayan bir belgeyi neden gönderelim dediler hagb hüküm değil dediler bende eyvallah dedim
18 Nisan 2021 00:42

Turhan06
Şube Müdürü
Kesinleşmiş hüküm olmayan bir belgeyi neden gönderelim dediler hagb hüküm değil dediler bende eyvallah dedim
Mahkeme mi söyledi bunu
18 Nisan 2021 03:46

mustafa1661
Aday Memur
Mahkeme mi söyledi bunu
Yazıcı
18 Nisan 2021 04:59

Turhan06
Şube Müdürü
Yazıcı
Adli Para cezaları (DMK 48. Maddedeki katalog suçlar hariç) ve HAGB kararları (DMK 48. Maddedeki katalog suçlar dahil) Memurluğa engel teşkil etmediği için kuruma gönderilmiyor demek ki...
18 Nisan 2021 22:00

Turhan06
Şube Müdürü
Hakkınızda disiplin soruşturması başlatıldı mı?
18 Nisan 2021 23:35

mustafa1661
Aday Memur
Hakkınızda disiplin soruşturması başlatıldı mı?
Yok kardeş ne iddaneme geldi ne bişey geldi 1.sene geçti bişey yok zaten sora sora zorla göndericez hagb kesin hüküm değil bir ceza değil hiç bir hükmü yok sanika ikinci şans veriliyor hepsi bu bidaha karşıma boyle gelme gelirsen daha önce hakkında aciklayamadigim hukmumu açıklarım bu cezayida eklerim diyor
18 Nisan 2021 23:52

Turhan06
Şube Müdürü
Yok kardeş ne iddaneme geldi ne bişey geldi 1.sene geçti bişey yok zaten sora sora zorla göndericez hagb kesin hüküm değil bir ceza değil hiç bir hükmü yok sanika ikinci şans veriliyor hepsi bu bidaha karşıma boyle gelme gelirsen daha önce hakkında aciklayamadigim hukmumu açıklarım bu cezayida eklerim diyor
Bende de bir ceza davası var da.. Aslında şikayetten vazgeçme sebebi ile düşen dava, başka bir savcı tarafından istinafa taşındı; istinaf da yerel mahkemenin hükmünü usulden bozdu (esastan değil). Yeniden yargılama yapılacak ve hüküm kurulacak; beraat ihtimalim de var; aksi durumda sicilim temiz olduğu için HAGB durumu da var. Olay memuriyetten önce meydana geldi.
19 Nisan 2021 00:26

trackermaker
Şube Müdürü
Adli Para cezaları (DMK 48. Maddedeki katalog suçlar hariç) ve HAGB kararları (DMK 48. Maddedeki katalog suçlar dahil) Memurluğa engel teşkil etmediği için kuruma gönderilmiyor demek ki...

Dmk 48 deki suclardan hagb alinirsa memuriyeti etkileme ihtimali var ozellkle egm, jandarma, tsk ve adalet bakanligi personelleri eger bu suclardan hagb alirlarsa disiplin sorusturmasi sonucunda meslekle ilisiklerinin kesilmesi muhtemel ayrica bu suclardan hagb alip idari olarakta ihrac edilip mahkeme tarafindan lehine karar verilen gormedim.

19 Nisan 2021 00:53

Turhan06
Şube Müdürü

Dmk 48 deki suclardan hagb alinirsa memuriyeti etkileme ihtimali var ozellkle egm, jandarma, tsk ve adalet bakanligi personelleri eger bu suclardan hagb alirlarsa disiplin sorusturmasi sonucunda meslekle ilisiklerinin kesilmesi muhtemel ayrica bu suclardan hagb alip idari olarakta ihrac edilip mahkeme tarafindan lehine karar verilen gormedim.

trackermaker, 2 hafta önce - Alıntıya git
DMK 48. Maddeki kategori suçlarda; HAGB ihraç için yeterli değildir; Çünkü HAGB bir hüküm değildir. HAGB ye dayanarak ihraç etmek ile disiplin soruşturmasına dayanarak ihraç etmek farklı hukuki sonuçlar doğurur; ancak aynı eylem disiplin hukukunda değerlendirilir ise 657 DMK 125 Mad. E bendi G fıkrasından ihraç edebilir.
19 Nisan 2021 01:56

trackermaker
Şube Müdürü
DMK 48. Maddeki kategori suçlarda; HAGB ihraç için yeterli değildir; Çünkü HAGB bir hüküm değildir. HAGB ye dayanarak ihraç etmek ile disiplin soruşturmasına dayanarak ihraç etmek farklı hukuki sonuçlar doğurur; ancak aynı eylem disiplin hukukunda değerlendirilir ise 657 DMK 125 Mad. E bendi G fıkrasından ihraç edebilir.
Turhan06, 2 hafta önce - Alıntıya git

ayni seyleri soyluyoruz, ben daha rusvet vb. Gibi katalog suclardan hagb alipda ihrac edilmeyen gormedim, bu suclardan hagb alipta calisan varsa cok saglam torpili vardir.

19 Nisan 2021 03:32

rdemir126.rd
Şef

İster HAGB al, ister alma. Eğer mahkeme de yargılanma ya başlanolmışsa bu durum kişinin kurumuna bildirilmek zorundadır.. Yazıcı yanlış işlem yapıyor. 657 sayılı kanun madde 131 çok açık. Ceza nın kesinleşmesiyada kesinleşmemesi yada ceza alması yada almaması nın bir önemi yok. Kişi beraat dahi etse o kişi hakkında disiplin soruşturması açılmak zorunda dır. Ha disiplin soruşturması ndan da ceza alır yada almaz o ayrı konu. Bu forum da bazı kişilerin yaşadıkları üzerinden hareket edilmesi yanlış bilgilendirme sonucu doğurur. Çünkü o kişi hakkında takip edilen işlem seyrinin doğru olduğu anlamı çıkmaz

19 Nisan 2021 04:41

Turhan06
Şube Müdürü

İster HAGB al, ister alma. Eğer mahkeme de yargılanma ya başlanolmışsa bu durum kişinin kurumuna bildirilmek zorundadır.. Yazıcı yanlış işlem yapıyor. 657 sayılı kanun madde 131 çok açık. Ceza nın kesinleşmesiyada kesinleşmemesi yada ceza alması yada almaması nın bir önemi yok. Kişi beraat dahi etse o kişi hakkında disiplin soruşturması açılmak zorunda dır. Ha disiplin soruşturması ndan da ceza alır yada almaz o ayrı konu. Bu forum da bazı kişilerin yaşadıkları üzerinden hareket edilmesi yanlış bilgilendirme sonucu doğurur. Çünkü o kişi hakkında takip edilen işlem seyrinin doğru olduğu anlamı çıkmaz

rdemir126.rd, 2 hafta önce - Alıntıya git
Peki devlet memuru olmadan önce hakkında ceza davası bulunan ve bu ceza davası devam ederken memur olan bir kimse, yargılama neticesinde "Beraat" ya da "HAGB" alsa; bu kararlar kurumuna bildirilir mi? Tekrar ifade ediyorum; ceza davası memur olmadan önce açılmış ise ve bu ceza davası devam ederken memur olan kimseden bahsediyorum. (Zaten Devlet memuru olmadan önce hakkında ceza davası bulunan ve ceza davası davam ederken memur olan kimse hakkında disiplin soruşturması hukuken başlatılamıyor. Disiplin Soruşturmaları Usul ve Esaslarına Göre; "Disiplin suçunu işlediği anda görevde bulunan ancak daha sonra emekliye ayrılan, istifa eden, müstafi sayılan ve başka bir suç nedeniyle Devlet memurluğundan çıkarma cezası almış olan memurlar da dahil tüm Devlet memurları hakkında disiplin soruşturması yapılabilir." hükmü bulunmaktadır.
19 Nisan 2021 04:44

Turhan06
Şube Müdürü

ayni seyleri soyluyoruz, ben daha rusvet vb. Gibi katalog suclardan hagb alipda ihrac edilmeyen gormedim, bu suclardan hagb alipta calisan varsa cok saglam torpili vardir.

trackermaker, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tabiki bu suçlar sıkıntılı, yani bir ispatlanırsa kurtarmak neredeyse imkansız.
Toplam 40 mesaj