Editörler : crops35
07 Şubat 2021 11:25

Yardım edin lütfen
İnsanlarla anlasamiyorum. Kamuda insanla işi az olan kurumlar ve meslekler neler ? Mesela Sosyal Çalışmacı , Endüstri mühendisi bunlar nasıl ?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Şubat 2021 20:09

Kamu=insan. Kamuda çalışacaksanız insanlarla muhatap olmaya alışmak zorundasınız. Her meslek ya da unvanda az ya da çok insanla muhatap olursunuz.

saenes74
Genel Müdür
08 Mart 2021 11:34

sosyal çalışmacı olursan . çok insanla uğraşman lazım. ailesinden ayrılan, şiddet gören kaçan çoçukları sosyal hizmetlere teslim ederler. onların sosyal durumların, ailesine akrabasına laf anlatma dertli iş.

Endüstri mühendisinde alt çalışan işci, şef vs uğraşmak lazım. patrona ayrı dert anlat.

Kamuda vatandaşa hizmeti çok olan kurumlar. tapu, belediye, nüfus, maliye, sağlık sektörü, meb eğitim öğretmen müdür vs., afad, çevre şehircilik türü hizmet sektörü çok sıkıntılı. ama oralarda özlük işleri vatandaşla muhatap olmaz. valilik, birimleri, meb memurluk, sağlık mutemetlik, tarim da teknik personel dışindakiler, vatandaşla işi olmaz.

taşra ve ilçelerde birimi olmayan bölgesel çalışan kurumlar da vatandaşla pek işi olmaz. iller bankası, merkez bankası, gibi.

saenes74
Genel Müdür
08 Mart 2021 11:35

bu birimlerin genel müdürlükleri ve birimleri de vatandaşla işi yok gibi.

burdurspor
Memur
09 Nisan 2021 13:36

Çok teşekkür ederim. Çok bilgilisiniz. Bravo

saenes74, 3 yıl önce

sosyal çalışmacı olursan . çok insanla uğraşman lazım. ailesinden ayrılan, şiddet gören kaçan çoçukları sosyal hizmetlere teslim ederler. onların sosyal durumların, ailesine akrabasına laf anlatma dertli iş.

Endüstri mühendisinde alt çalışan işci, şef vs uğraşmak lazım. patrona ayrı dert anlat.

Kamuda vatandaşa hizmeti çok olan kurumlar. tapu, belediye, nüfus, maliye, sağlık sektörü, meb eğitim öğretmen müdür vs., afad, çevre şehircilik türü hizmet sektörü çok sıkıntılı. ama oralarda özlük işleri vatandaşla muhatap olmaz. valilik, birimleri, meb memurluk, sağlık mutemetlik, tarim da teknik personel dışindakiler, vatandaşla işi olmaz.

taşra ve ilçelerde birimi olmayan bölgesel çalışan kurumlar da vatandaşla pek işi olmaz. iller bankası, merkez bankası, gibi.

10memleketim45
Şube Müdürü
09 Nisan 2021 13:38

endüstri müh. iyi bence

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi