Editörler : M00NB0W
«3456789101112131415
18 Ocak 2022 18:45

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı
18 Ocak 2022 20:39

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

Sonsuza dek yaşayacak gibi yaşıyorsunuz ,zayıflığınız aklınıza hiç gelmiyor, şimdiden göz önünde bulundurmuyorsunuz;bir şeye veya birine adadığımız bir gün olabilecekken yaşamanızı tükenmez,dolu bir kaynaktan geliyormuş gibi harcıyorsunuz.Ölümlü olan her şeyden korkuyor,ölümsüz olan her şeyi arzuluyorsunuz.Birçok kişinin şöyle dediğini işiteceksin:" Elli yaşına gelince inzivaya çekileceğim, altmışıncı yaşım beni tüm yükümlülüklerinden azat edecek. "Peki ,daha da uzun yaşayacağının güvencesini nereden alıyorsun?

Senecan'ın Mutlu Yaşam Üzerine kitabında geçiyor

48.saysa

18 Ocak 2022 22:16

Sedagokce
Aday Memur

Sonsuza dek yaşayacak gibi yaşıyorsunuz ,zayıflığınız aklınıza hiç gelmiyor, şimdiden göz önünde bulundurmuyorsunuz;bir şeye veya birine adadığımız bir gün olabilecekken yaşamanızı tükenmez,dolu bir kaynaktan geliyormuş gibi harcıyorsunuz.Ölümlü olan her şeyden korkuyor,ölümsüz olan her şeyi arzuluyorsunuz.Birçok kişinin şöyle dediğini işiteceksin:" Elli yaşına gelince inzivaya çekileceğim, altmışıncı yaşım beni tüm yükümlülüklerinden azat edecek. "Peki ,daha da uzun yaşayacağının güvencesini nereden alıyorsun?

Senecan'ın Mutlu Yaşam Üzerine kitabında geçiyor

48.saysa

DERYA-06-76, 3 gün önce - Alıntıya git

En büyük yaşam engeli, yarına dayanıp bugünü tüketen beklentidir.Talihin elindeki şeyin planını yapıyor,kendi elindeki şeyden vazgeçiyorsun.Ne umut ediyorsun, Amacın ne? Gelecek olan her şey tam bir belirsizlik içinde, sadece yaşa! İşte, o en büyük şair nasıl da haykırıyor, adeta tanrısal ağızdan ilham alarak selam durduğu türküsünü söylüyor:

Zavallı ölümlülerin ömründeki en iyi gün,

İlk kaçıp gidendir!

18 Ocak 2022 22:28

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

En büyük yaşam engeli, yarına dayanıp bugünü tüketen beklentidir.Talihin elindeki şeyin planını yapıyor,kendi elindeki şeyden vazgeçiyorsun.Ne umut ediyorsun, Amacın ne? Gelecek olan her şey tam bir belirsizlik içinde, sadece yaşa! İşte, o en büyük şair nasıl da haykırıyor, adeta tanrısal ağızdan ilham alarak selam durduğu türküsünü söylüyor:

Zavallı ölümlülerin ömründeki en iyi gün,

İlk kaçıp gidendir!

Sedagokce, 3 gün önce - Alıntıya git

Bu da o kitaptı sanırım :)

18 Ocak 2022 22:31

ece_kimya
Başbakan Müsteşarı

deryaaa

18 Ocak 2022 22:34

Sedagokce
Aday Memur

Bu da o kitaptı sanırım :)

DERYA-06-76, 3 gün önce - Alıntıya git

Evet derya yazacaktım alt paragraf yapayım derken enter demişim:)

19 Ocak 2022 00:46

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

deryaaa

ece_kimya, 3 gün önce - Alıntıya git

Eceee;))Hoş geldin

Nasılsın?

19 Ocak 2022 00:47

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

Evet derya yazacaktım alt paragraf yapayım derken enter demişim:)

Sedagokce, 3 gün önce - Alıntıya git

Sedacim olsun anladım ki;)

19 Ocak 2022 19:03

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

Seneca Der ki:"Kimse yıllarını yerine koyamayacak,kimse sana yıllarımı geri vermeyecek."

https://youtu.be/RWPOSGkFc8M

19 Ocak 2022 20:53

Sedagokce
Aday Memur

Bir gün, artık bu dünyaya

dayanamayacağım diye düşündüm. Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi...Öyleyse çocuğum başka bir dünya yap.

.

Ben Kirke - Madeline Miller

.

Kendime en yakın bulduğum mitoloji karakterlerinden biridir. Kirke.

Ataerkil toplumumuzda yetiştirilen her kadının kendinden bir şeyler bulacağına eminim.

Derya okudunmu bilmiyorum ama tavsiye ederim canım:)

19 Ocak 2022 21:23

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı

Bir gün, artık bu dünyaya

dayanamayacağım diye düşündüm. Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi...Öyleyse çocuğum başka bir dünya yap.

.

Ben Kirke - Madeline Miller

.

Kendime en yakın bulduğum mitoloji karakterlerinden biridir. Kirke.

Ataerkil toplumumuzda yetiştirilen her kadının kendinden bir şeyler bulacağına eminim.

Derya okudunmu bilmiyorum ama tavsiye ederim canım:)

Sedagokce, 2 gün önce - Alıntıya git

Aaa merak ettim:)Bu kitabı pandemiden önce almıştım ,o gün arkadaş gördü istedi ..Verdim gidiş o gidiş:)

Tekrar alayım seni merak ettim içinde:)

19 Ocak 2022 23:05

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı
20 Ocak 2022 12:05

Sedagokce
Aday Memur

https://youtu.be/eDRSlHCVDK0

Güneş küsmüş şavkımıyor ahsensiz

Zerdali güzel gözlerinle bak bana

Keder eş oldu yenemiyorum ahsensiz

Baldan tatlı sözlerinle gül bana...