Editörler : crops35
14 Şubat 2021 06:52

Askerlik Süresi
Askerlik süresi hizmetten sayılır mı arkadaşlar ? 6 ay tayin için soruyorum askerdeki olduğum süreci baz alınıyor mu ?

saenes74
Genel Müdür
26 Şubat 2021 14:36

askerlik süresi emeklilik hizmeti yönünden fiilen çalışılan süre olmadığı için ve emekli keseneği kurum tarafından gönderilmediğinden sayılmaz.

askerlik sürenizi borçlanarak saydırmanız mümkün ama yeni memur iseniz. tavsiye e

lakin. memurun toplam izin hakkı 1 yıl sonra 20 gün ve 10 yıla kadar 20 gün hesabında hizmetinize sayılır.

yani aday memur. 3 ay çalışıp 6 ay asterlik yapsa gelip 3 ay daha çalışssa= 3+6+3= 12 ay olur. ve 20 gün izin hakkı alır.

askerlik+kamu fiilen çalışılan süre ile eklenerek. = 12 ay=1 yıl dolunca izin hakkı kazanır.

narniaprens
Aday Memur
26 Şubat 2021 17:59

Şimdi ben 2020 eylül ayında tayin istedim il dışı tayin için 36 ay gerekiyor yani 2022 temmuz ayında 35 36 ay doluyor lakin ben ,6 ay askerlik yaptım o süre tayin için işlemiyor mu ben işlediğini düşündüm 36 ay atama tarihinden itibaren sayılıyor diye biliyorum 6 ay askerde geçti , yani 2022 nin temmuzun da 36 doluyor ama bunun 6 ayı askerde geçti , evet emeklilik olayı doğru

balarest
Genel Müdür
06 Mart 2021 18:21

Kurum da fiilen çalışılan süre hesaba katılır

narniaprens
Aday Memur
06 Mart 2021 19:07

Ben askerde olduğumda Milli eğitimi aramıştım bana sayılır dediler ama hatta farklı ilçe deki milli eğitimde aynı şeyi söyledi Askerde olduğunuz süre tayine süresine yansır dediler sadece emeklilik olayına yansimaz dediler :(

balarest
Genel Müdür
07 Mart 2021 18:34

Kurumlar arası yada kısıden kısye farklı uygulama olabılır ama askerlık hızmet suresını parasal olarak borclanmadıgıız surece sadece Emeklılık kesenegıne yansır maas derece vs etkılemez. Hızmetı etkıleyecegını sanmıyorum ama onlar oyle dedıkten sonra sorun yok

narniaprens, 3 yıl önce
Ben askerde olduğumda Milli eğitimi aramıştım bana sayılır dediler ama hatta farklı ilçe deki milli eğitimde aynı şeyi söyledi Askerde olduğunuz süre tayine süresine yansır dediler sadece emeklilik olayına yansimaz dediler :(
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi