Editörler : Pangaea
12345678910111213»

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 14:54

Asıl olay rakiplerinizi geçememeniz yok üniversite sınavında yok 5 bine girdim yok 10 bine yani yarıştığıniz adamlar zeki adamlar haliyle kpss puanları yüksek oluyor

lee chandler
Kapalı
21 Şubat 2021 15:00

kpss puanının yüksel olmasının sebebi zeki insanların çokluğundan değil özel sektörde istihdamın olmaması istihdam edenin de köle gibi davranması veya para ödememesi. asıl olay rakiplerimizi geçmek değil ülkede kabak gibi işsizlik ve patrona köle olmak diye bi problemin olması

Kamilc1, 3 yıl önce
Asıl olay rakiplerinizi geçememeniz yok üniversite sınavında yok 5 bine girdim yok 10 bine yani yarıştığıniz adamlar zeki adamlar haliyle kpss puanları yüksek oluyor

muhcamci
Daire Başkanı
21 Şubat 2021 15:01

Hocam ben kendi düşüncemi yazdım size göre yanlış olabilir. Ülke ülke sistemleri söylemeye gayret ettim. İran da veya eski Sovyet ülkelerinde bizden daha fazla üniversite mezunu olduğunu biliyorum ama verdiğiniz ülkelerinde bizden iyi yanı yok ki. İranlılar da buraya veya yapabiliyorlarsa Avrupa ülkelerine kapak atmanın derdindeler. Benim demek istediğim her şeyin bir dengesi var. Ya Amerika ve İngiltere gibi kendi pazar/piyasa ekonomisi içerisinde kendi dengesini kurmasına bırakırsın yada Almanya gibi planlarsın bunlar birer seçenek ama Sovyetler gibi ideolojik olarak dengeyle oynamanın sonucu iyi değil demek istiyorum. Ayrıca bir teknisyen/trol karışımı üyenin yazdığı gibi problem anadili gibi İngilizce bilmediğimizden kaynaklanmıyor. Türkiye'de yaşayıp, her gün Türkçe konuşup eğitimle anadili gibi İngilizce konuşacağını sanan ahmaktır. Ben 2.5 yıl İngiltere'de dil ve çok iyi bir Üniversite'de mühendislik üzerine master eğitimi aldım. İngilizlerle çok çok yakından temas kurdum ama kimse İngiltere'de bana İngilizcen iyi mi veya anadilin gibi ingilizce niye konuşamıyorsun diye hesap sormadı :) Salakça bir muhabbet olarak görüyorum.

Kasvetinrengi, 3 yıl önce

Hocam öyle bir anlatmışsınız ki sadece tek problem üniversiteliler de var bu ülke de

Mesela Türkiye ile aynı nüfuslu ülkelerin yılda kaç üniversite mezunu verdiğinizi biliyormusunuz ? Ya da üniversiteli oranının nüfusa oranını.

Tabi mezun sayısı fazla ama Türkiye için.Oysakıcı kırık İran da bile Türkiye?den 2 kat fazla mühendis mezun oluyor.

Mühendislik okuyup o diplomayı almaya kapasitesi yeten birinin kesinlikle hak ettiği yer işçilik değil

Zira işçilik bile zor artık bu memlekette.1 tezgahtar ilanına 100.000 başvuru gelen bir ülke artık burası

Kasvetinrengi
Aday Memur
21 Şubat 2021 15:02

Yılda devlette istihdam edilen 5-10 inşaat mühendisini al gerisini at çöpe ne olacak.

Bu ülke de inşaat mühendisinin yetki sınırları teknikere teknik öğretmene hatta alakasız mühendisliklere bile dağıtılırken neyin kafası bu allasen?

İmar affı olan ülke de böyle inşaat mühendisinisuçlarsın

Ha devlete girdim kral oldum sananlar da başka.94 puana kaçırılsan devletinin 6 yıl bi haber olacağı doğunun ücra noktaların da tekniker maaşı alırsın artık

Kamilc1, 3 yıl önce

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:03

Onla kısmen alakası olsada kpss puanlarının yüksek olmasının nedeni çok fazla zeki öğrenci mezun edip az sayıda kadro verince haliyle kpss puanları yüksek kapatıyor
lee chandler, 3 yıl önce

kpss puanının yüksel olmasının sebebi zeki insanların çokluğundan değil özel sektörde istihdamın olmaması istihdam edenin de köle gibi davranması veya para ödememesi. asıl olay rakiplerimizi geçmek değil ülkede kabak gibi işsizlik ve patrona köle olmak diye bi problemin olması

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:04

İyide mühendislik yıllardır böyle devlete girmek zor bölümü tercih ederken haberin mi yoktu

Yılda devlette istihdam edilen 5-10 inşaat mühendisini al gerisini at çöpe ne olacak.

Bu ülke de inşaat mühendisinin yetki sınırları teknikere teknik öğretmene hatta alakasız mühendisliklere bile dağıtılırken neyin kafası bu allasen?

İmar affı olan ülke de böyle inşaat mühendisinisuçlarsın

Ha devlete girdim kral oldum sananlar da başka.94 puana kaçırılsan devletinin 6 yıl bi haber olacağı doğunun ücra noktaların da tekniker maaşı alırsın artık

lee chandler
Kapalı
21 Şubat 2021 15:07

odtülü itülü adamların kamuda çalışmak istemesi son 3 5 yıllık bi olay, mühendis memur aile geleneğinden gelen yıllarca lojmanda şubelerde büyümüş birisi olarak bi tane iyi bi üniversiteden mezun olan mühendis memur görmedim. özelde kamudan çok daha iyi maaşla daha iyi şartlarda çalışıyolardı artık o olay bitti

Kamilc1, 3 yıl önce
Onla kısmen alakası olsada kpss puanlarının yüksek olmasının nedeni çok fazla zeki öğrenci mezun edip az sayıda kadro verince haliyle kpss puanları yüksek kapatıyor

Kasvetinrengi
Aday Memur
21 Şubat 2021 15:08

Kardesim ben girdiğim de devlet imkanları özel imkanları d aböyle değildi.2010-2012 sektörün parlak olduğu zmanlardı mühendislerle konuşsan bile överlerdi

Tabi şimdi de madem öyle niye geleceği öngöremedin burası siyasal islam ülkesi senin ne haddine mühendislik diyebilirsin..Haklısın.

Çok cahilce ve çevre reaksiyonuna açık bir yaşta tercih sürecine girmemiz bizim dezavantajımız

Kamilc1, 3 yıl önce
İyide mühendislik yıllardır böyle devlete girmek zor bölümü tercih ederken haberin mi yoktu

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:08

Bu kadar mezundan sonra belliydi böyle devam etmeyeceği
lee chandler, 3 yıl önce

odtülü itülü adamların kamuda çalışmak istemesi son 3 5 yıllık bi olay, mühendis memur aile geleneğinden gelen yıllarca lojmanda şubelerde büyümüş birisi olarak bi tane iyi bi üniversiteden mezun olan mühendis memur görmedim. özelde kamudan çok daha iyi maaşla daha iyi şartlarda çalışıyolardı artık o olay bitti

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:10

Üzerinden 10 yıl geçmiş devlete geçmek aklınıza gelmedi mi

Kardesim ben girdiğim de devlet imkanları özel imkanları d aböyle değildi.2010-2012 sektörün parlak olduğu zmanlardı mühendislerle konuşsan bile överlerdi

Tabi şimdi de madem öyle niye geleceği öngöremedin burası siyasal islam ülkesi senin ne haddine mühendislik diyebilirsin..Haklısın.

Çok cahilce ve çevre reaksiyonuna açık bir yaşta tercih sürecine girmemiz bizim dezavantajımız

lee chandler
Kapalı
21 Şubat 2021 15:11

bırak hocam laf anlatmaya değmez harbiden

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 15:19

Kpss kasın
lee chandler, 3 yıl önce

bırak hocam laf anlatmaya değmez harbiden

furkanemytu
Yasaklı
21 Şubat 2021 16:20

kamil yine provoke etmişsin üstad. ayıp bu yaptığın

Kasvetinrengi
Aday Memur
21 Şubat 2021 16:21

Soruların bile çalındığı bir sistem de hele hele insaat mühendisliğin de Kpss kasmak tam bir daniskalik

Eczacılık fakültesi okuyorum inşallah bu sancılı süreç mezun olunca sona erecek.Lakin harcadığım vakit ve nakite ömür boyunca sinirim geçmez

62 bin ile girdiğim fakülte Şuanda neredeyse 200bin ile öğrenci alıyor ? Noldu kardesım benim emanet emeğim çöp oldu.

Tekrar soruyorum planlama teşkilatı nerede ?

İnşaat mühendislerinin yasal boyutta yenen hakları nerede ?

Hepsi cöp kardesim

Türkiye?de insaat mühendisliği en deforme olmus meslektir artık.

Zaten Türkiye de üniversite okumasan bile çokiyi yerlere gelebilirsin

Şansın yaver giderse Başkan,hazine bakanı,belediye başkanı bile olabilirsin Hatta..

Avrupa da mavi yakalının 10 yılda sahip olduğuna Türkiye?de beyaz yakalı devlet memuru ömrü boyunca sahip olamaz..

Ama bu bile lütuf olarak servis edildi bu ülkenin gençlerine

Ha iş bulamıyorsan bil ki ihtiyaç fazlasısın suç sende..

Ama hiç bir meziyetin olmasa bile,Birilernin eliyle baş kademelere bile gelebilirsin

Kamilc1, 3 yıl önce
Kpss kasın

Kamilc1
Yasaklı
21 Şubat 2021 16:27

Kurtarmissin kanki

Soruların bile çalındığı bir sistem de hele hele insaat mühendisliğin de Kpss kasmak tam bir daniskalik

Eczacılık fakültesi okuyorum inşallah bu sancılı süreç mezun olunca sona erecek.Lakin harcadığım vakit ve nakite ömür boyunca sinirim geçmez

62 bin ile girdiğim fakülte Şuanda neredeyse 200bin ile öğrenci alıyor ? Noldu kardesım benim emanet emeğim çöp oldu.

Tekrar soruyorum planlama teşkilatı nerede ?

İnşaat mühendislerinin yasal boyutta yenen hakları nerede ?

Hepsi cöp kardesim

Türkiye?de insaat mühendisliği en deforme olmus meslektir artık.

Zaten Türkiye de üniversite okumasan bile çokiyi yerlere gelebilirsin

Şansın yaver giderse Başkan,hazine bakanı,belediye başkanı bile olabilirsin Hatta..

Avrupa da mavi yakalının 10 yılda sahip olduğuna Türkiye?de beyaz yakalı devlet memuru ömrü boyunca sahip olamaz..

Ama bu bile lütuf olarak servis edildi bu ülkenin gençlerine

Ha iş bulamıyorsan bil ki ihtiyaç fazlasısın suç sende..

Ama hiç bir meziyetin olmasa bile,Birilernin eliyle baş kademelere bile gelebilirsin

OOP.008
Şef
21 Şubat 2021 16:44

Muhendis bilim adamidir. Bence tip da dahil en degerli ve en mutlu insanlwrin icra ettigi bir meslektir. Yeter ki kendinizi gelistirin. Bunu ben de baslarda cok yanlis anladim. Inanmadim. Ama inanin ingilizcenizi iyi gelistirin. Alaninizda harvard dahil dunyanin en iyi universitelerinin courselerinin materyallerini okuyacak anlayacak duruma gelin. Dersleri dunyanin en iyi hocalarinin videolarindan izleyin. Istediginiz isi yaparsiniz. Ha isinize gelmedi mi bir cok ulkeye gidebilirsiniz. Egitim icin gidin, calismak icin gidin. Basta abd olmak uzere hicbiri sizin bogazici mi itu mu mezunu oldugunuza bakmaz. Bilginize bakar ingcenize bakar yaptiklariniza bakar. 4 yillik muhendislik fakultesini bitirmekle de muhendis olunmaz.

Kasvetinrengi
Aday Memur
21 Şubat 2021 16:55

Akademisyen ağzıyla konusmayın kardesim.

Bizim verdiğimiz eğitim ne ki yurt için de

İnsaat mühendisliğinde yurtdışı imkanları da artık eskisi değil.Ha Arap çöllerinde hala iş var ileri seviyede arapçayla tutsak gibi yaşarsınız

Tabi bulunduğu şehirden bile dışarıya çıkacak nakti olmayan insanlara aya gitmeyi hedef biçen bir Başkan olduğu sürece böyle masallara kanan çok çıkar

OOP.008, 3 yıl önce
Muhendis bilim adamidir. Bence tip da dahil en degerli ve en mutlu insanlwrin icra ettigi bir meslektir. Yeter ki kendinizi gelistirin. Bunu ben de baslarda cok yanlis anladim. Inanmadim. Ama inanin ingilizcenizi iyi gelistirin. Alaninizda harvard dahil dunyanin en iyi universitelerinin courselerinin materyallerini okuyacak anlayacak duruma gelin. Dersleri dunyanin en iyi hocalarinin videolarindan izleyin. Istediginiz isi yaparsiniz. Ha isinize gelmedi mi bir cok ulkeye gidebilirsiniz. Egitim icin gidin, calismak icin gidin. Basta abd olmak uzere hicbiri sizin bogazici mi itu mu mezunu oldugunuza bakmaz. Bilginize bakar ingcenize bakar yaptiklariniza bakar. 4 yillik muhendislik fakultesini bitirmekle de muhendis olunmaz.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
21 Şubat 2021 17:41

"Türk yükseköğretim sistemi ileri bir seviyeye ulaştı. Üniversite sayımızı 77'den 207'ye çıkardık. Almanya'dan çok çok ilerdeyiz onu söyleyeyim, Merkel'e 8 milyon 400 bin üniversite gençliğimiz var deyince şöyle bir üff dedi"

Almanya bizi kıskanıyor kendinize gelin :)

kubii
Daire Başkanı
21 Şubat 2021 18:27

Başlığı açan arkadaş için iş işten geçmiş gerçi ama. Üniversite tercihi yaparken çok dikkatli olmak lazım. Özellikle anne baba bu sürece dahil olmalıdır. Çünkü o yaştaki çocuğu en iyi anne babası tanır. Rehberlik hizmetleri boş iş. Amaç kamuya atanmaksa kesinlikle sağlık bölümleri İlk tercih olmalı. Üstelik burada yelpaze oldukça geniş. Tıp fakültesinden tut teknikerliğe kadar. Kesinlikle sektördeki sağlık çalışanları ile görüşülmeli. Mesela, bana sorsanız ki içerden biri olarak beslenme ve diyetetik, psikoloji, fizyoterapi vb. adı havalı ama özlük hakları bomboş olan bu bölümleri asla yazmayın derim. Onun yerine bin kere hemşirelik, ebelik vb. bölümleri yazarım. Özlük hakları yukarıda saydığım adı havalı bölümlere on basar. Hatta AÖF tıbbi sekreterlik bölümü on numara. 2 yıl KPSS çalış evde otururken mis gibi iş. Tertemiz. Yine maaşları adı havalı bölümlerle aynı. Üstelik atama puanları çok daha ulaşılabilir. Bizzat çevre sağlığında çalışan biri olarak çevre sağlığı teknikerliği seçin. Kazanması kolay atanması kolay olacak önümüzdeki 10 sene.Çünkü oldukça fazla( neredeyse 3/4 ü) emeklilik bekleyen var. Dediğim gibi hedef belirlenmeli öncelikle. Amaç kamuya girmekse yol bu. Öncelikle KPSS düşünülmelidir. Tabi torpiliniz olmadığını varsayıyorum. Kamuya girdikten sonra hayalinizdeki bölüm neyse onu okuyabilirsiniz. Ayrıca ben de bilinçsiz üniversite tercihi yaptığını 10 yıl sonra anlamış bir memurum. Özel sektörü bilmiyorum yorum yapmayacağım.
21 Şubat 2021 18:41

Bence rastgele en kolay bitirilen bi bölüm okunmalı.Sonra da kpssden 95 alıp aime gidilmeli

kubii, 3 yıl önce
Başlığı açan arkadaş için iş işten geçmiş gerçi ama. Üniversite tercihi yaparken çok dikkatli olmak lazım. Özellikle anne baba bu sürece dahil olmalıdır. Çünkü o yaştaki çocuğu en iyi anne babası tanır. Rehberlik hizmetleri boş iş. Amaç kamuya atanmaksa kesinlikle sağlık bölümleri İlk tercih olmalı. Üstelik burada yelpaze oldukça geniş. Tıp fakültesinden tut teknikerliğe kadar. Kesinlikle sektördeki sağlık çalışanları ile görüşülmeli. Mesela, bana sorsanız ki içerden biri olarak beslenme ve diyetetik, psikoloji, fizyoterapi vb. adı havalı ama özlük hakları bomboş olan bu bölümleri asla yazmayın derim. Onun yerine bin kere hemşirelik, ebelik vb. bölümleri yazarım. Özlük hakları yukarıda saydığım adı havalı bölümlere on basar. Hatta AÖF tıbbi sekreterlik bölümü on numara. 2 yıl KPSS çalış evde otururken mis gibi iş. Tertemiz. Yine maaşları adı havalı bölümlerle aynı. Üstelik atama puanları çok daha ulaşılabilir. Bizzat çevre sağlığında çalışan biri olarak çevre sağlığı teknikerliği seçin. Kazanması kolay atanması kolay olacak önümüzdeki 10 sene.Çünkü oldukça fazla( neredeyse 3/4 ü) emeklilik bekleyen var. Dediğim gibi hedef belirlenmeli öncelikle. Amaç kamuya girmekse yol bu. Öncelikle KPSS düşünülmelidir. Tabi torpiliniz olmadığını varsayıyorum. Kamuya girdikten sonra hayalinizdeki bölüm neyse onu okuyabilirsiniz. Ayrıca ben de bilinçsiz üniversite tercihi yaptığını 10 yıl sonra anlamış bir memurum. Özel sektörü bilmiyorum yorum yapmayacağım.
Toplam 312 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi