Editörler : supporters.
17 Şubat 2021 09:19

Tez Konusu Bulamıyorum

Mrb.Arkadaşlar Tarih bölümunde y.lisans yapiyorum fakat tez konusu bulamiyorum fikri olan varmı

skywalk11
Daire Başkanı
17 Şubat 2021 10:46

Bu bir problem. Bunun uzerine danismanlik icat edildi...

Eleonorax
Aday Memur
17 Şubat 2021 12:31

Evet danışmanımda benden bekliyor

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
18 Şubat 2021 01:57

karşı tarafın teklif etmesini bekleyen gençler gibi :D danışman senden, sen danışmandan.

alanında yazılmış tez başlıklarını inceleyerek ilgini çeken bir konu üzerine çalışabilirsin.

umutluyum0
Aday Memur
18 Şubat 2021 15:21

tez konusunu öğrenci bulur danışman uygunluğu değerlendirir. Konu bulamıyorsa eğitimin katkısı nedir

18 Şubat 2021 16:09

Tek derdiniz bu olsun. İnsanlar hem de iyi insanlar patır patır ölmeye başladı.

https://www.haberturk.com/son-dakika-bursa-da-intihar-eden-doktor-mustafa-yalcin-in-veda-mektubu-ortaya-cikti-haberleri-2977469

İronik olan şu ki, insanların birbirine tahammül edememesine tahammül edememez oldum. İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerle birbirine hakaret edenler, birbirini incitenler, kalp kıranlar beni ümitsizliğe sürükledi. Bu tip insanlarla muhatap olmak istemiyorum. Zorba insanlar güçlerini kullanarak korku krallığı kurup kendinden zayıfları tir tir titretiyorlar ve kalkıp da bir şey diyemiyorsun.

Ahhh ahhh bu durumda olan iyi insanlara sesleniyorum.

Mücadeleden vazgeçmeyin ve lütfen kötülere izin vermeyin.

Bağırın, çağırın, susmayın, korkmayın ve en önemlisi hakkınızı arayın.

Kimse için ölmeye ve de öldürmeğe değmez :(:((

Allah rahmet etsin...

Eleonorax
Aday Memur
18 Şubat 2021 23:26

@umutluyum0 senin fikrin onemliydi

umutluyum0, 3 yıl önce

tez konusunu öğrenci bulur danışman uygunluğu değerlendirir. Konu bulamıyorsa eğitimin katkısı nedir

esenbike
Memur
19 Şubat 2021 01:23

Tez konusunu bulamazsınız. Tarihinde anabilim dalları var. İnsanlar bunu nerden bilecek ve o alanda hangi konuda az çalışılmış bunları bilmeleri mümkün değil.

19 Şubat 2021 10:00

Siz şu anda lisansüstü eğitim görüyor musunuz?

esenbike, 3 yıl önce

Tez konusunu bulamazsınız. Tarihinde anabilim dalları var. İnsanlar bunu nerden bilecek ve o alanda hangi konuda az çalışılmış bunları bilmeleri mümkün değil.

esenbike
Memur
19 Şubat 2021 13:17

Ben doktora mezunuyum. Tarihciyim.

skywalk11
Daire Başkanı
19 Şubat 2021 14:39

YOKTEZ'e girilir. Alana ait son 5 yilin tezleri indirilir. Oneriler kismi okunur. Ne yapmislar ne onermisler. Sonra alanda indexli makaleler taranir gene oneriler incelenir. Yapilanlara bakip onerilenler incelenerek 4-5 tema olusturulup danismana sunulur. Tez konusu buralarda aranmaz. Danisman da temadan alanina uygun olanini belirler ve tema spesifik hale getirilir. Sonrasi doktora ise ilk tikte degilse farkli kisilerden uzman gorusu alinip tez derinlestirilir. Olay budur. Basarilar.

26 Şubat 2021 21:33

Ama bu çok zahmetli, vermeyin böyle öneriler. Arkadaş birinin kendine hazır güzel bir konu bulmasını istiyor.

skywalk11, 3 yıl önce

YOKTEZ'e girilir. Alana ait son 5 yilin tezleri indirilir. Oneriler kismi okunur. Ne yapmislar ne onermisler. Sonra alanda indexli makaleler taranir gene oneriler incelenir. Yapilanlara bakip onerilenler incelenerek 4-5 tema olusturulup danismana sunulur. Tez konusu buralarda aranmaz. Danisman da temadan alanina uygun olanini belirler ve tema spesifik hale getirilir. Sonrasi doktora ise ilk tikte degilse farkli kisilerden uzman gorusu alinip tez derinlestirilir. Olay budur. Basarilar.

Eleonorax
Aday Memur
27 Şubat 2021 21:28

Bayan sadece başlık attım ve özel görüşmede konuşanileceğimden destek alırım sizin boş aklınıza ihtiyacımiz yok denginize cevap yazın bidahakine 👍🏻

adaydoçent
Daire Başkanı
28 Şubat 2021 00:00

Bayan?
Eleonorax, 3 yıl önce

Bayan sadece başlık attım ve özel görüşmede konuşanileceğimden destek alırım sizin boş aklınıza ihtiyacımiz yok denginize cevap yazın bidahakine 👍🏻

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
28 Şubat 2021 10:41

Denginiz derken? Tabii ki bir yüksek lisans öğrencisi olarak dengimiz olmadığını unutup buraya yazan hocaların bunu dikkate alması gerekirdi.

Eleonorax, 3 yıl önce

Eleonorax
Aday Memur
28 Şubat 2021 23:17

Buraya olumsuz yorum yapan statülü statüsüz herkese birsey dicem uzayın....

Eleonorax
Aday Memur
01 Mart 2021 00:13

Sannaneee!!

akademisyen 64, 3 yıl önce

Denginiz derken? Tabii ki bir yüksek lisans öğrencisi olarak dengimiz olmadığını unutup buraya yazan hocaların bunu dikkate alması gerekirdi.

Someone0606
Memur
01 Mart 2021 00:59

Bu üslup ile akademide fazla yaşayamazsınız benden söylemesi..sıfır laf sokma bu arada..

Eleonorax
Aday Memur
01 Mart 2021 07:46

🤣 üzerine alınan biri daha

Someone0606, 3 yıl önce
Bu üslup ile akademide fazla yaşayamazsınız benden söylemesi..sıfır laf sokma bu arada..

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2021 09:56

Şirret ergen halleri ile "uzayın" diyor. Forumun tepesinde yazana dikkat: Kamu Personeli/Akademik Personel. Özetle uzaması gereken kişi sanırım başkası.

Eleonorax
Aday Memur
01 Mart 2021 11:04

Hakadersen her lafı duyarsin kendine anladin?

akademisyen 64, 3 yıl önce

Şirret ergen halleri ile "uzayın" diyor. Forumun tepesinde yazana dikkat: Kamu Personeli/Akademik Personel. Özetle uzaması gereken kişi sanırım başkası.

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi