Editörler : Kubil ay
19 Şubat 2021 21:36

dede ali-
Şube Müdürü

namaz kılmıyorsam senin gibi kafir olayım arada ki fark senin gibi burada namaz kılıyorum diye hava atmıyorum konu benim kıldığım namaz değil senin işin gösterişten ibaret belki de namaz kılmıyorsun

HAGi 10, 3 ay önce - Alıntıya git
hava atmak haddimize değil, riyakarları ortaya çıkarıyoruz bu bize yeter.
19 Şubat 2021 21:39

HAGi 10
Şube Müdürü

kuranın ayetine inanmayana müslüman denilmez düpedüz kafirdir o

19 Şubat 2021 21:41

HAGi 10
Şube Müdürü
hava atmak haddimize değil, riyakarları ortaya çıkarıyoruz bu bize yeter.
dede ali-, 3 ay önce - Alıntıya git

ben sana sen sormadıkça kıldığım namazdan bahsettim hiç :))))))

19 Şubat 2021 21:44

HAGi 10
Şube Müdürü

bak kardeşim içkinin haram olduğunu bile bile içiyorsan günahkarsın sadece önünde bir af kapısı var içki içmediğin halde içki helal dersen kafir oluyorsun çünkü ayeti inkar ediyorsun

20 Şubat 2021 10:51

Nihat Alkış
Aday Memur
Şayet bu Kur'an'ı, bir dağın üzerine indirmiş olsaydık (dağın) Allah korkusundan büzülmüş ve paramparça olduğunu görürdün. İnsanlar düşünsünler diye onlara bu örnekleri veririz. (59/Haşr Suresi, 21)
20 Şubat 2021 10:52

Nihat Alkış
Aday Memur
O Allah ki O'ndan başka (ibadeti hak eden) hiçbir ilah yoktur. (Mutlak hakimiyet/egemenlik sahibi, mülkünde dilediği gibi tasarruf eden) El-Melik'tir. (Mukaddes, eksikliklerden münezzeh olan) El-Kuddüs'tür. (Tüm eksiklik ve kusurlardan münezzeh, kullarına esenlik veren) Es-Selam'dır. (Kalplere iman ve güven veren) El-Mümin'dir. (Her şeyi kontrol eden, mutlak otorite ve hakimiyet sahibi olan) El-Müheymin'dir. (İzzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Aziz'dir. (Gönül kırıklıklarını gideren, her şeye boyun eğdiren) El-Cabbar'dır. (En büyük olan ve kibir sahibi olan) El-Mütekebbir'dir. Allah, onların şirk koşmalarından münezzehtir. (59/Haşr Suresi, 23)
20 Şubat 2021 18:35

HAGi 10
Şube Müdürü
O Allah ki O'ndan başka (ibadeti hak eden) hiçbir ilah yoktur. (Mutlak hakimiyet/egemenlik sahibi, mülkünde dilediği gibi tasarruf eden) El-Melik'tir. (Mukaddes, eksikliklerden münezzeh olan) El-Kuddüs'tür. (Tüm eksiklik ve kusurlardan münezzeh, kullarına esenlik veren) Es-Selam'dır. (Kalplere iman ve güven veren) El-Mümin'dir. (Her şeyi kontrol eden, mutlak otorite ve hakimiyet sahibi olan) El-Müheymin'dir. (İzzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Aziz'dir. (Gönül kırıklıklarını gideren, her şeye boyun eğdiren) El-Cabbar'dır. (En büyük olan ve kibir sahibi olan) El-Mütekebbir'dir. Allah, onların şirk koşmalarından münezzehtir. (59/Haşr Suresi, 23)
Nihat Alkış, 3 ay önce - Alıntıya git

işte bu

26 Mart 2021 13:03

etopik
Aday Memur
Resül der ki: "Rabbim! Şüphesiz ki benim kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş olarak bıraktılar." (Kıyamet günü Allah Resülü'nün (sav) şikayet ederek davacı olacağı insanlar, Kur'an'ı mehcur, terk edilmiş bir halde bırakıp onu harabeye çevirmiş olan insanlardır. Kur'an'ı terk; ona iman etmeyi, onunla amel etmeyi, onu kanun yapıp onunla hükmetmeyi, onu insanlara anlatıp onunla cihad etmeyi, onu okumayı ve onun ayetleri üzerinde düşünüp onda hidayet aramayı terk etmek gibi Kur'an'a karşı sorumlu olduğumuz her alanı kapsar. Her kişi ona karşı sorumluluğunu terk ettiği oranda onu mehcur bırakacak ve Resülullah'ın (sav) davalısı olacaktır.) (25/Furkan Suresi, 30)
27 Mart 2021 00:42

HAGi 10
Şube Müdürü

biz kuranı Anlamadığımız için ağlıyoruz kuran ne ağlamak için indirilmiştir nede ölüleriçin.kuran insanların ve cinlerin islamı bilerek yaşaması için indirilmiştir

02 Nisan 2021 00:25

HAGi 10
Şube Müdürü

biz kuranı Anlamadığımız için ağlıyoruz kuran ne ağlamak için indirilmiştir nede ölüleriçin.kuran insanların ve cinlerin islamı bilerek yaşaması için indirilmiştir

HAGi 10, 2 ay önce - Alıntıya git

:)

10 Nisan 2021 21:28

HAGi 10
Şube Müdürü

kuran ağlanması için değil yaşanması için indirilmiştir

11 Nisan 2021 21:51

dede ali-
Şube Müdürü

kuran ağlanması için değil yaşanması için indirilmiştir

HAGi 10, 1 ay önce - Alıntıya git
kalbi ölmüşe ağlamak yoktur.
11 Nisan 2021 22:48

HAGi 10
Şube Müdürü
kalbi ölmüşe ağlamak yoktur.
dede ali-, 1 ay önce - Alıntıya git

iyi sen timsah gözleri dök bendekurana göre yaşamaya çalışayım o zaman

13 Nisan 2021 19:22

HAGi 10
Şube Müdürü

iyi sen timsah gözleri dök bendekurana göre yaşamaya çalışayım o zaman

HAGi 10, 1 ay önce - Alıntıya git

:)

23 Nisan 2021 22:39

etopik
Aday Memur
"Sabretmenize karşılık size selam olsun!" (derler.) (Bu) yurdun akıbeti ne güzeldir. (13/Ra'd, 24)
Toplam 35 mesaj