Editörler : hopaliSafak Vaktii
18 Şubat 2021 13:39   

Tahminleri alabilir miyim

İngilizcede 4000 sıralamada atanma şansı nedir?

18 Şubat 2021 14:12

Alper Akova
Memur

Belki 45-50 bin kontenjan gelirse, ki o da gelmez. Çalışmanızı tavsiye ederim.

18 Şubat 2021 14:15

Hardgirll
Aday Memur

40 bin atama olursa 41.tercihi açsam?

18 Şubat 2021 14:17

kdacy
Aday Memur

Bence 35 bin ve üstü bir alımda atanırsınız hocam. Geçen yıllardaki kaymaların üstüne birde formasyondan dolayı kayma olur. Ama tedbiri elden bırakmamak adına çalışmanızda fayda var

18 Şubat 2021 14:26

Hardgirll
Aday Memur

Evet ama işte ne yapacağımı bilmiyorum geçen sene kaymalar çok oldu mu

18 Şubat 2021 14:32

Hardgirll
Aday Memur

Tek 40 bin alımda kaç kayma olur tekte

18 Şubat 2021 16:22

ekonomikk.çöküş
Şube Müdürü
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
18 Şubat 2021 16:31

malthuss
Aday Memur

Çok büyük ihtimalle Eylül ayına doğru tek 20 bin atama yapılacak.

2021 Kpss'liler de 2022 Şubat veya 2022 Eylül'de atanacaklar.

Bu sıralamayla 2021 Kpss'ye çalışmanızı tavsiye ederim, işiniz nickiniz gibi hard(zor) olacak gerçekten!

ekonomikk.çöküş, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bu aralar yoktun

18 Şubat 2021 16:40

kasapbey
Daire Başkanı

Bu sıralamayla 2021 Kpss'ye çalışmanızı tavsiye ederim, işiniz nickiniz gibi hard(zor) olacak gerçekten!

2020 ile 2021 puanını birleştirip tek atama yapmazlar de mi? En büyük korkum o

18 Şubat 2021 16:46

Alper Akova
Memur

2020 ile 2021 puanını birleştirip tek atama yapmazlar de mi? En büyük korkum o

kasapbey, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ömer Inan bizzat 2017 benzeri bir durumun yaşanmayacağını söyledi. Takvim için de bu ayı işaret etti. On gün içinde bütün sorularımıza cevap alacağımızı umuyorum. Olmazsa martın ilk haftasına kalır ama daha fazla gecikmez. Bu ekonomik çöküş denen arkadaş hükümet düşmanı, ne kadar olumsuzluk varsa onları yazıyor o yüzden, çok takılmayın siz ona.

18 Şubat 2021 17:04

mevlüdekır
Aday Memur

çok güldüm ya
18 Şubat 2021 18:00

Hardgirll
Aday Memur

Evet BiraZdan olumsuz yaklaşılmış ama ben soruma hala cevap alamadım kimseden :)

18 Şubat 2021 18:04

Hardgirll
Aday Memur

Çok teşekkür ederim Alper bey

18 Şubat 2021 18:11

Alper Akova
Memur

Evet BiraZdan olumsuz yaklaşılmış ama ben soruma hala cevap alamadım kimseden :)

Hardgirll, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ben şahsen çalışmanızı öneririm hocam. Karma alım olacak bu yıl çünkü. 2019 puanları da dahil, kaymaya falan güvenmenizi çok tavsiye etmem. 40bin verseler 3400 ve 3800 arası değişir alınacak kişi sayısı. Siz başlamadıysanız eğitim ve alan çalışmaya başlayın en azından, atanacağınız bir durum olursa da bonus olur

18 Şubat 2021 18:15

festetheclown
Aday Memur

Benimde sıram 2800 lerde benim için durum nedir hocalarım

18 Şubat 2021 18:15

Kamilc1
Memur
Bence direk başlayın çalışmaya
18 Şubat 2021 19:24

acekiman
Aday Memur

Bu sene hem takvimin çok gecikmesi hem pandemi hem de tek atama ihtimalinin olması sebebiyle kayma çok olmaz. İngilizcede bu sene puanlar geçen seneye göre de yükseldi. Eğer talep edildiği gibi 60bin alım yapılırsa (ben hiç sanmıyorum) İngilizceye verilecek kontejyan 4-5 bin arası olur ancak 20bin atamada 1500-600, 20bin ek atamada da 3000-3500 arası sıralaması olanların atanacağını düşünüyorum. Geçen yılki iki atama kontejyanıda 3400 civarı idi. Geçen yılki kaymanın sebebi ilk atama olmadan ek atamanin yapılacağının söylenmesi idi. Bu sene böyle bir durum maalesef yok. Benim tavsiyem bir an önce 2021 sınavına çalışmaya başlayın. 40bin üzeri bir alım olmazsa en azından 2021 kpss puanı ile önümüzdeki Şubat dönemi atanirsiniz.

18 Şubat 2021 19:50

TSSB1958
Aday Memur

Kul hakkına girdiğinizin farkındasınız değil mi?Sizin olur olmaz saçma düşünceleriniz yüzünden insanlar strese girip ,üzülecekler.Niye bu kadar insanları üzmek için kötü yorum yapıyorsunuz hep dikkat ediyorum.Geçen sene de hep böyle yorumlarınız vardı.

18 Şubat 2021 20:40

Urlcglp
Aday Memur

Dolar düşüyo ya ortalarda yoktu :)

18 Şubat 2021 22:08

ekonomikk.çöküş
Şube Müdürü

Kul hakkına girdiğinizin farkındasınız değil mi?Sizin olur olmaz saçma düşünceleriniz yüzünden insanlar strese girip ,üzülecekler.Niye bu kadar insanları üzmek için kötü yorum yapıyorsunuz hep dikkat ediyorum.Geçen sene de hep böyle yorumlarınız vardı.

TSSB1958, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kul hakkına mı giriyorum? Olabildiğince gerçekçi olmak, insanların boş yere aptalca 60 bin,80 bin atama söylentileri ile umutlanmasını engellemek nasıl kul hakkına girmek oluyor acaba?

Ben bu seneki atamalarla ilgili olarak 7-8 aydır bu forumda atamanın gecikme ihtimali yüksek dedim ve söylediğim doğru çıktı.Burada sürekli bu hafta atama duyurusu gelecek ve en az 40 bin,60 bin veya 80 bin olacak diyen ergen ruhlu cahiller insanları umutlandırarak asıl kul hakkına girdiler!

Hatta 5 yıl öncesinden beri bu forumda atama sayıları gittikçe düşecek diyen ve haklı çıkan kişiyim.Tüm bu söylediklerimi de ülkenin ekonomik gidişatına ve iktidarın gözünde öğretmenlerin itibarının düşmesine dayandırdım ve dayandırmaya da devam ediyorum.Zaten böyle olmasa ülke ekonomisi kötüye gittikçe ücretli öğretmen alımı artmazdı.

Şimdi de diyorum ki ülkemiz bu tarz antidemokratik yönetimi ve aptalca S400 inatlaşması yüzünden daha fazla Batı dünyasından soyutlanacak ve Abd ve Ab'nin ağır yaptırımlarına maruz kalacak.Bunların sonucunda zaten kötü durumda olan ekonomimiz adeta çökecek ve çok daha zor zamanlar yaşayacağız.Tüm bunlar benim temennim falan da değil gidişatı okumam sonucu vardığım gerçekçi sonuçlar!

Yanılırsam ve öğretmen atama sayıları dahil her şey daha da iyiye giderse hesabımı kapatıp bir daha da burada yazmam.Ancak yanılmazsam da senin gibi dünyadan ve ülkenin gidişatından habersiz cahiller buraya girmesin lütfen!

18 Şubat 2021 22:15

Alper Akova
Memur

Atamaların gecikeceğini ya da sayının düşeceğini bilmek için müneccim olmaya geek yok ki. Alım yaptıkça ihtiyaç düşüyor, pandemi koşullarında da ihtiyaç azalıyor. MEB bürokratları yüksek ihtimal kırk gelecek diyorken sizin sözünüze kim niye itibar etsin?

Toplam 60 mesaj