Editörler : E.Kayı Han
20 Şubat 2021 17:06

İçişleri YDK

Arkadaslar 31 aralikta calistigim birlik disiplinsizlikten dolayi ilisigimi kesti

Bugunde tebligat geldi 24 subatta yuksek disiplin kuruluna cagiriyorlar meslekten cikarma ve devlet memurlugundan cikarma cezasi istenen personel savunma yapma hakki vardir yazilmis

Simdi benim savunma yapmam icin meslekte olmam gerekmiyor muydu ilisigim kesildi benim ydk da ne isim var zaten idare mahkemesine dava actik savunmada vermedi karsi taraf bu gelen evraki mahkemeye ek dilekce olarak sunmam gerekir mi yada savunma yapmaya gitsem yada gitmesem ne tur kararlar cikabilir simdiden tesekkurler.

trackermaker
Kapalı
20 Şubat 2021 17:34

Memur sifati ile gorev yaptiginiz donemde sorusturma baslatildi ise meslekten ilisiginiz kesilse bile baslatilan bir sorusturma dolayisi ile son savunmaniz alinmasi hukuka uygun oldugunu dusunuyorum, bende ihrac oldum ancak ihrac olmadan once isledigim bir fiil dolayisi ile sorusturmanin tamamlanmasi icin ifade verdim.

Jöh65
Aday Memur
20 Şubat 2021 18:23

Peki savunma etkili oluyor mu yoksa biz seni zaten aticaz sen prosedur geregi ifadeni ver durumumu oluyor?

trackermaker
Kapalı
20 Şubat 2021 19:39

valla ben meslekten ihrac oldum bir konu dolsyisi ile ama ikinci konum ihraclik bir konu degildi, bakanlik ydk ne kadar dinler seni bilmem ama islemis oldugun fiilinde ne oldugu ve kast yogunlugun ne ona bakar diye dusunuyorum, gwcmis olsun

Jöh65
Aday Memur
20 Şubat 2021 20:25

Sizede gecmis olsun hakkimizda hayirlisi olsun tesekkur ederim ilgilendiginiz icin.

salimayse
Aday Memur
20 Şubat 2021 21:29

İşlenilen fiilden dolayı adli dava acildimi.yoksa sadece idari işlemmi tesis edildi.adli varsa suçun nevi nedir.gecmis olsun

Jöh65
Aday Memur
20 Şubat 2021 21:52

Olayin nevi su sekilde

Beraber kaldigimiz oda arkadasimin silahi kayboldu ve o gün sadece ben oldugum icin iş ustume kaldi hirsizlik iddia edildi bende savciliga gidip kendi irademle ifade verdim alakam olmadigini anlattim 2 sene oldu ancak dava yahut iddianame açılmadı 31 aralikta da ilisigim kesildi bakanlik ydk ise yüz kizartici suc degerlendirilmesi yapiliyor diye savunma yapmaya cagirdi

salimayse
Aday Memur
20 Şubat 2021 21:58

Eğer anlattigin gibiyse bos konu.senin bu suçu isledigini iddia sahibi ispatlamasi lazim. İftira davasi acabilirsin.

Jöh65
Aday Memur
20 Şubat 2021 22:04

Dava actik 2 ay oldu ayni zamanda idare mahkemesine de YD davasi actik ilginiz icin tesekkur ederim

salimayse
Aday Memur
20 Şubat 2021 23:19

Adli davan sonuclanmadan iftira davasi acamazsinki.ne davasi actiniz.ayrica adli sorusturman anlattigin gibiyse savci tarafindan kyok verilmesi gerekir.gecmis olsun

Jöh65
Aday Memur
20 Şubat 2021 23:38

KYOK verildi ancak dosya halen açık görünüyor zaten bu karar teblig edildikten sonra actik davayi

salimayse
Aday Memur
21 Şubat 2021 09:29

Dosyayi kapatmayi unutmustur savci.bi ara avukat veya sen kalemine soyle kapatir.o onemli degil.aklimin almadigi nokta kyok alip ihrac olman.idari ile adlideki ifadelerin ayni ise nasil ihrac olur anlamadim.hani idaride celiskili ifade versen neysede.

Jöh65
Aday Memur
21 Şubat 2021 11:35

Idare takdir yetkisini kullanmis öyle söylediler

salimayse
Aday Memur
21 Şubat 2021 11:42

Silah bulundumu.ıkrar varmi.en buyuk delil ikrardir bunu unutma.eger ben aldim filan dediysen ikrara girer

Jöh65
Aday Memur
21 Şubat 2021 12:25

Hayir silah halen bulunmamis

İkrar söz konusu degil ayrica ikrarın delil sayilabilmesi icin ceza mahkemesinde ikrarı dogrulamadiktan sonra ikrarın delil niteligi yokk diye biliyorum

salimayse
Aday Memur
21 Şubat 2021 14:08

Dosyanı gormek lazim.illa anlattigin eksik bisey olmali.cunku feto haric ceza davasindan kyok alan birinin ihrac olmasi imkansiz.

trackermaker
Kapalı
21 Şubat 2021 14:54

Kyok alip ihrac istemeleri ilginc, ayrica halen acik yazmissiz dosya ne zaman kyok verildi, sordurdunuz mu savciliga neden acik oldugunu, belki yeni delil girmis olabilir dosyaya siz yine de sordurun bence savciliga

Jöh65, 3 yıl önce

KYOK verildi ancak dosya halen açık görünüyor zaten bu karar teblig edildikten sonra actik davayi

Jöh65
Aday Memur
21 Şubat 2021 16:03

KYOK aldiktan 1 ay sonra sozlesmem fesih edildi 24 subatta da bakanliga cagirdilar zaten idare mahkemesine dava acmistim daha sozlesmem fesih edilmeden 2 gun once acmistik . Savciliga ben kendim gidip ifade verdim alakam yok diye neden hala acik bilmiyorum kaleme soruyorum onlarda bilgimiz yok diyorlar

salimayse
Aday Memur
21 Şubat 2021 18:05

Savciya verdigin ifade ile mufettise verdigin ifadede celiski varmi acaba.dosyana bakmak lazim.

Jöh65
Aday Memur
21 Şubat 2021 22:53

Iki ifadede ayni. Herhangi bir celiski söz konusu degil. Kanunda savunma hakki taninmadan ihrac olamaz diyor ben ihrac olduktan aonra savunmam isteniyor:) anlasilan herkes kafasina gore islem tahsis ediyor 1-2 sene de mahkeme sallar ben en iyisi kendime is bakiyim.

Tayfunsah
Yasaklı
09 Mart 2021 05:23

İfade vermişsindir ali çardakçıya pek ümitlenme. Konu uzman olunca karar belli ihraç.
Jöh65, 3 yıl önce

Iki ifadede ayni. Herhangi bir celiski söz konusu degil. Kanunda savunma hakki taninmadan ihrac olamaz diyor ben ihrac olduktan aonra savunmam isteniyor:) anlasilan herkes kafasina gore islem tahsis ediyor 1-2 sene de mahkeme sallar ben en iyisi kendime is bakiyim.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi