Editörler : Kubil ay
28 Şubat 2021 16:17

Yol Gösteren
Kapalı

Ben Hukuk işlerinde çalışan polisleri senden iyi bilirim.. Çok bilirler ama bir şey bilmezler.. Hukuk işleri personeli ve disiplin kurulları bir şey bulamadı mı... yapıştırırlar hizmet içi ve ya dışı resmi sıfatın gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsmak.. sonra idare mahkemeleri iptal eder...

Emniyet Teşkilatı mensuplarına Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak nitelikte eylem ve davranışlarda bulunmak fiili uygulanırken hizmet içindeki fiiller olarak değerlendirilerek, her türlü tutum ve davranış, cezalandırılıyor.. Oysa Kanun, görev içindeki disiplin suçu sayılan tutum ve davranışları ve müeyyideleri belirlemiştir. Bu suçun oluşması için memurların görevli olmaları değil, hizmet vermeleri sırasındaki tutum ve davranışları dikkate alınmalıdır. İdarenin uygulamaları doğru olsa idi disiplin suçlarının tamamını hizmet içinde değerlendirilerek, kanundaki diğer maddelere ihtiyaç duyulmaz, görevde işlenen suçlara hizmet içinde denilmek suretiyle disiplin cezaları verilirdi. Hizmet içinde sadece 7068 saylı Kanun da değil, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının özel disiplin tüzüklerinde yer almakta ancak bu maddeden tecziye edilen personel neredeyse bulunmuyor.. Emniyet Teşkilatında ise bu madde JOKER olarak kullanıldığından her türlü tutum ve davranış bu madde kapsamında değerlendiriliyor... SEN HUKUK OKUMANA DEVAM ET:: BAŞARILAR DİLERİM...

28 Şubat 2021 16:46

Mustafa1982P
Aday Memur

Canım arkadaşım

Kopyala yapıştır yaptığı yeri ara sor öğren detaylı anlatsın

Tamam kıskanıyorsun belli etme bu kadar

28 Şubat 2021 16:55

Mustafa1982P
Aday Memur

Güzel kardeşim cezai veren ben değilim sen önce kimler cezayı vermeye ehil onları bir öğren kopyala yapıştır yapacağına kadar

Polis mevzuat sayfası ya da benzer sayfalardan aldığım bilgileri öğren ondan sonra gel buraya yaz

1) Adam kamu binasında

2) kendisi için Özgüllenmiş bir mekan değil lojman olsa vs eyvallah

3) Ortada yasaklı bir durum var emniyet binasına girmiş bir şekilde hadi bunada eyvallah

4 ) ortada yasaklı bir durum var emniyet binasına girmiş bir şekilde hadi bunada eyvallah

5) Bu adamlar akılsızlık yapmışlar etrafında oturmuşlar bana ne demişler istirahatli olsun ya da olmasın kamu binasında bu şekilde oturamazsın kardeşim

6) disiplin tüzüğünde durum belli zaten yazdım tekrar etmeye gerek yok

7) umarım altı ay kıdem tenzili olan hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiğii güven duygusunu sarsacak eylemlerden gelir çünkü öbür türlü direk ihraç

8) mahkemeye verip mahkeme alkol raporunu istediği zaman ve bunuda zaten emniyet göndermediği için mahkeme dosyanın tekrar görüşülmesi için emniyete geri gönderecek cezanın iptalinden sonra

Hatta hüküm şu şekilde verilecek

? Her ne kadar alkol alındığı sübuta ermedi anlaşılsa da kamu kurumunda hiyerarşi mesleği olan personelin bu şekilde tavır göstermesi kusur sebebidir ....? diye.. Şu an elimde iki tane örneği bile var

9) emniyette ya hizmet içi sıfat muhabbetinden 16 ay kıdem tenzili verecek ya da hizmet dışı muhabbetinden altı ay kıdem tenzili verecek

İnşallah iyimser davranırlar çok basit bir şekilde atlatılır ne diyeyim Allah kurtarsın

Bu hep böyle oluyor bilmediğimiz bir şey varsa kopyala yapıştır yapmadan söyle biz de öğrenelim

01 Mart 2021 11:12

aynasızz55
Memur
İşte tamda demek istediğim bu, başkasının yaşam tarzına neden karışıyorsunuz.? Herkes sizin doğrularınıza göre mi yaşayacak.
panzehir32, 2 ay önce - Alıntıya git

sende benim yazıma niye karışıyorsun? sana benim yaşam tarzımdan....

02 Mart 2021 01:48

Smokinli
Memur

Güzel kardeşim cezai veren ben değilim sen önce kimler cezayı vermeye ehil onları bir öğren kopyala yapıştır yapacağına kadar

Polis mevzuat sayfası ya da benzer sayfalardan aldığım bilgileri öğren ondan sonra gel buraya yaz

1) Adam kamu binasında

2) kendisi için Özgüllenmiş bir mekan değil lojman olsa vs eyvallah

3) Ortada yasaklı bir durum var emniyet binasına girmiş bir şekilde hadi bunada eyvallah

4 ) ortada yasaklı bir durum var emniyet binasına girmiş bir şekilde hadi bunada eyvallah

5) Bu adamlar akılsızlık yapmışlar etrafında oturmuşlar bana ne demişler istirahatli olsun ya da olmasın kamu binasında bu şekilde oturamazsın kardeşim

6) disiplin tüzüğünde durum belli zaten yazdım tekrar etmeye gerek yok

7) umarım altı ay kıdem tenzili olan hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiğii güven duygusunu sarsacak eylemlerden gelir çünkü öbür türlü direk ihraç

8) mahkemeye verip mahkeme alkol raporunu istediği zaman ve bunuda zaten emniyet göndermediği için mahkeme dosyanın tekrar görüşülmesi için emniyete geri gönderecek cezanın iptalinden sonra

Hatta hüküm şu şekilde verilecek

? Her ne kadar alkol alındığı sübuta ermedi anlaşılsa da kamu kurumunda hiyerarşi mesleği olan personelin bu şekilde tavır göstermesi kusur sebebidir ....? diye.. Şu an elimde iki tane örneği bile var

9) emniyette ya hizmet içi sıfat muhabbetinden 16 ay kıdem tenzili verecek ya da hizmet dışı muhabbetinden altı ay kıdem tenzili verecek

İnşallah iyimser davranırlar çok basit bir şekilde atlatılır ne diyeyim Allah kurtarsın

Bu hep böyle oluyor bilmediğimiz bir şey varsa kopyala yapıştır yapmadan söyle biz de öğrenelim

Mustafa1982P, 2 ay önce - Alıntıya git
Peki bu arkadaş bira şişesini atmak icin eline aldiginda fotograflansaydi ne degisecekti ?? Memlekette hukuk diye bisey kalmadi malesef, bu siseyi oraya bu adamin soktugunun ispati yok, ictiginin ispati yok, sisenin icerisinde alkol oldugunun tespiti yok, adamı idamlik yaptiniz. Koli bandina sarili karbonat olsaydi masada uyusturucu ticaretinden mi islem yapacaktiniz arkadasa
02 Mart 2021 04:13

arnavut şevket
Aday Memur

Peki masada kaç kişi ve kaç şişe vardı?

Toplam 86 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?