Editörler : E.Kayı Han
23 Şubat 2021 09:50

Ne olacak bu kadro işi Allah'ım sen sabır ver bize

Gençliğimizin Baharında hiçbir kariyer planlaması yapamıyoruz işe mutsuz, umutsuz, gidip geliyoruz 6 sene olmuş Müdürlüğe giremiyoruz ünvan değişemiyoruz vallahi ne olacak bu halimiz bilmiyorum.

gursu.06
Memur
23 Şubat 2021 10:46

Allah sabır versin gerçekten insan da umut adına birşey bırakmıyorlar

abdullah0138
Memur
24 Şubat 2021 09:56

Kesinlikle haklısın. 6,5 yıl oldu ne kadro alıp müdürlüğe girebiliyoruz, ne de memlekete gidip düzenli planlı bir hayat kurabiliyoruz!

08 Mart 2021 11:50

Abartmayın lütfen, siz sınava girerken mesleğin şartlarını ve sözleşmeli olarak atanacağınızı biliyordunuz, kazanmak için de çabaladınız, başardınız ve kabul ettiğiniz koşullarda çalışıyorsunuz. Kimse size sınava girerken kadro falan diye de söz vermedi. Ayrıca koşullar da kötü değil.

blackkuzm
Memur
08 Mart 2021 12:05

Kes ya
DoksanıncıKöyden, 3 yıl önce

Abartmayın lütfen, siz sınava girerken mesleğin şartlarını ve sözleşmeli olarak atanacağınızı biliyordunuz, kazanmak için de çabaladınız, başardınız ve kabul ettiğiniz koşullarda çalışıyorsunuz. Kimse size sınava girerken kadro falan diye de söz vermedi. Ayrıca koşullar da kötü değil.

08 Mart 2021 12:21

Neden keseyim?! Burası özgür platform, herkes fikrini hukuka uygun olarak belirtiyor. Haksızsam, görüşlerini yaz, aksi fikre-yoruma karşı böyle kes mes şeklinde yaklaşmak pek hoş değil!

blackkuzm, 3 yıl önce
Kes ya
08 Mart 2021 12:38

Bu arada, illaki sizin gibi mi düşünmeliyim yani, "kes ya!" şeklindeki çok derin ve bilgilendirici tepkini doğru görmüyorum. Hukuken haksızsam, haksız olduğum hususları yaz da bileyim, belki de görüşümü değiştiririm. :)

blackkuzm, 3 yıl önce
Kes ya

HayatSuGibi
Daire Başkanı
08 Mart 2021 14:20

Bak kardeşim daha önceleri sözleşmeli olarak girenler en fazla 2 sene içerisinde kadroya geçiyorlardı,(2011 ve 2013 te verilen kadro hakları) biz de ona güvenerek girdik ama 7 senedir kadro gelmiyor. Ayrıca kadrolu girenlerden veya kadroya geçenlerden neyimiz eksik ki.

Adalet önlisans mezunuyum ve önlisans kpss den 85 puan alarak işe girdim, yani diyeceğim o ki kadrolu alımda olsaydı yine girerdim ama ne yazık ki sadece sözleşmeli alım olduğu için mecburen girdik. Ayrıca bazı kurumlarda sonradan girenler 3+1 e tabi iken daha önce giren sözleşmeliler halen süresiz sözleşmeli olarak görev yapıyorlar.

Kısaca bize ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Niye benimle aynı işi yapan iş arkadaşımdan haklarım eksik olsun, bana bunu anlatabilir misin...

DoksanıncıKöyden, 3 yıl önce

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi