Editörler : hopali
26 Şubat 2021 00:14

Pskghakan
Memur

130 bin ihtiyacı her sene 10.000 atama yaparak mı kapatacak? En iyi ihtimalle 13 yılda kapanıyor.

26 Şubat 2021 23:25

Ali Kemal5
Kapalı

130 bin ihtiyacı her sene 10.000 atama yaparak mı kapatacak? En iyi ihtimalle 13 yılda kapanıyor.

Pskghakan, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam sayıstay raporuna göre 130bin ihtiyaç 2019daydı.2020de yayinlanan yeni rapora göre 100bine düsmüş yani 1yilda 30bin ihtiyaç dolmuş bile.Her yıl 40bin ögretmen atasa 10bini emekli osa kalan 30bin kisiden 3yılda öğretmen açigı doluyor gözüküyor eee o zaman da şu an egitim fakültesi 1.sınifta olan bizlere yazık değil mi?Biz mezun olasıya açik tamamen bitsin mi?Bir yandanda ihtiyaç var diyorsan kadroların bos tutulmasi da saçma iki ucu boklu degnek.

26 Şubat 2021 23:44

deutschleh.
Memur

Ali Kemal hocam hala lise mezunu öğretmenlerimiz var. Ücretli çalışan öğretmenlerimiz var. Çoğu da branş dışı ders veriyor. Üstelik ücretli sayısı azımsanmayacak kadar az. İnanın çok atama yapılması değil ücretli öğretmenlik sistemi tıkıyor önünüzü. Ben de eğitim fakültesinde iken hep bundan kaygı duyardım zira dönemimde çok atama yapılıyordu. Ancak işin içine girince gördüm ki ücretli sayısı çok çok fazla. Size tavsiyem 4. Sınıfta Kpss hedefiniz 90 olsun ve mutlaka o sene halledin. Çalışma hayatına girince kpss inanılmaz bir yük oluyor. Ve ücretli öğretmenlik kalksın. Bu konuda twitterda gundem olusturmak dışında yapılacak bir şey varsa ben de elimi taşın koymaya hazırım. El birliğiyle kaldıralım ücretli öğretmenliği. Sizlerin de önü açılır bizim de içimiz soğur. Allah aşkınıza ücretli doktor avukat mimar var mı? Öğretmen neden olsun ki? Yıl 2021 binlerce ogretmen ve aday ogretmen var hala devlet okulunda türk dili edebiyatı derslerine işletme mezunu, matematik derslerine veteriner giriyor varın siz düşünün durumun vahametini.

27 Şubat 2021 01:27

Minimenna
Aday Memur

acaba hiç atanamayacak mıyım? Bu düşünce emin olun iki sene kpss ye girip atanamayan herkeste oluyor. Bu düşünce arttıkça çalışmak, yüksek puan almak da daha zorlaşıyor.

Bu umutsuzluğa kapılanlara şunu söylemem gerek. Atanmak istiyorsanız her sene o sınava girmek zorundasınız. Umutsuz olsan da kontenjanda olsan da o sınava gireceksin. Belki daha düşük alacaksın belki daha yüksek. Ama elinde bir puanın olacak.

Çevremde atanan herkes için şunu söyleyebilirim. Hepsi sürpriz oldu. 100 kişi atanan bir branştan 300 küsür lerde olan arkadaş atandı. Çünkü o sene 500 kişi aldılar. Ücretli atamasında bir arkadaş atanabilecekken atanamadı. Neden biliyor musunuz. Çalışmadığı için sınava girmemişti. Kpss puanı yoktu.

Burası Türkiye arkadaşlar. Devletten vazgeçmiş dershaneciler atandı. Ücretli öğretmenler atandı. Hiç umulmadık senelerde 50/60 bin atama yapıldı. Durduk yere ders saatleri değişti lise branşlarında fizik kimya biyoloji tarih görülmemiş kontenjanlar aldı.

Kısaca o sınava girmeniz gerek. Ne olacağını bilemezsiniz.

Şans fırsatlara hazırlıklı yakalanmaktır

27 Şubat 2021 13:34

Ali Kemal5
Kapalı

Ali Kemal hocam hala lise mezunu öğretmenlerimiz var. Ücretli çalışan öğretmenlerimiz var. Çoğu da branş dışı ders veriyor. Üstelik ücretli sayısı azımsanmayacak kadar az. İnanın çok atama yapılması değil ücretli öğretmenlik sistemi tıkıyor önünüzü. Ben de eğitim fakültesinde iken hep bundan kaygı duyardım zira dönemimde çok atama yapılıyordu. Ancak işin içine girince gördüm ki ücretli sayısı çok çok fazla. Size tavsiyem 4. Sınıfta Kpss hedefiniz 90 olsun ve mutlaka o sene halledin. Çalışma hayatına girince kpss inanılmaz bir yük oluyor. Ve ücretli öğretmenlik kalksın. Bu konuda twitterda gundem olusturmak dışında yapılacak bir şey varsa ben de elimi taşın koymaya hazırım. El birliğiyle kaldıralım ücretli öğretmenliği. Sizlerin de önü açılır bizim de içimiz soğur. Allah aşkınıza ücretli doktor avukat mimar var mı? Öğretmen neden olsun ki? Yıl 2021 binlerce ogretmen ve aday ogretmen var hala devlet okulunda türk dili edebiyatı derslerine işletme mezunu, matematik derslerine veteriner giriyor varın siz düşünün durumun vahametini.

deutschleh., 2 ay önce - Alıntıya git

Haklısiniz hocam twitter falan etkili oluyorsa ben de durmadan tweet atarım ancak asgari ücretin bile altında çalısmaya razı binlerce kisi varken devlet niye sözleşmeli atasın devletin bu emek sömurusü isine geliyor ustelik talepte cok bu is icin ben bu yüzden umudumu kaybetmeye basladim.Ayrica 2yillik kanatli hayvan yetistiricigi mezunu ogretmenlik yapinca ogretmenlik mesleginin kaltesi de yerle bir oluyor.Ben mezun oluncaya tek alim senede 10bin alım onlarda enekli olanlarin yerine atamaya kendimi alistiriyorum o yuzden 90almaktan baska carem yok bunun farkindayim sanki yks de tıp kazanmaya calisiyormuscasina kpss calismam gerekecek.

27 Şubat 2021 21:15

deutschleh.
Memur

Hocam ne yazık ki twitter etkinliklerinin boş olduğunu gördük. İmza söyleşi görüşme talebi yani yapılacak şey için meslektaşlarımız destek olursa ücretli öğretmenlik kalksın diye elimden geleni yaparım. Çünkü gerçekten dediğiniz gibi neden sözleşmeli alsınlar ki? Ucuz iş gücü yerine konuluyor öğretmenler. Ve içim gidiyor atansam da kendi işim rast gitse de ücretli öğretmenlik konusunu içime sindiremiyorum aklımdan çıkaramıyorum. Bu zamana kadar özel sektörde işimin çok iyi olduğu dönemler oldu. Yani atanmak hiç aklımda yok iken de bu ücretli durumundan inanılmaz rahatsızdım. Yolunuz açık olsun 4. Sınıfta benim ve benim gibi özele akademik kariyere kafa yoran öğretmenlerden olmayın önce atanın hocam önce atanın sonra hepsi olur. Çalışın biz de geç de olsa çalışıyoruz ne yazık ki.

27 Şubat 2021 21:19

deutschleh.
Memur

Minimenna hocam çok haklısınız. Herşey değişse de kontenjanlar artsa da azalsa da 90 95 alan atanıyor. Ertelemektense o sınava girip kenara koymak lazım o puanı.

27 Şubat 2021 21:22

Memuuurrr
Aday Memur

Haklısiniz hocam twitter falan etkili oluyorsa ben de durmadan tweet atarım ancak asgari ücretin bile altında çalısmaya razı binlerce kisi varken devlet niye sözleşmeli atasın devletin bu emek sömurusü isine geliyor ustelik talepte cok bu is icin ben bu yüzden umudumu kaybetmeye basladim.Ayrica 2yillik kanatli hayvan yetistiricigi mezunu ogretmenlik yapinca ogretmenlik mesleginin kaltesi de yerle bir oluyor.Ben mezun oluncaya tek alim senede 10bin alım onlarda enekli olanlarin yerine atamaya kendimi alistiriyorum o yuzden 90almaktan baska carem yok bunun farkindayim sanki yks de tıp kazanmaya calisiyormuscasina kpss calismam gerekecek.

Ali Kemal5, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam abartmayın her sene 20 bin civarı emekli var 20 binden aşağı düşmez puanlar
01 Mart 2021 16:02

Ali Kemal5
Kapalı
Hocam abartmayın her sene 20 bin civarı emekli var 20 binden aşağı düşmez puanlar
Memuuurrr, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam keske dediginiz gibi olsa ancakdaha bu yaz talim terbiye kurulu baskani önümuzdeki yillarda artik sadece emekli olan kadar alim yapacaz bu sayi 10bin olabilir dedi.Ziya Selcuk doluluk oranimiz yuzde 93atamalar giderek azalacak dedi.Ben daha ögrenciyim ben mezun oluncaya kadar tek alim 10bine dusebilir gibi hocam ama ne zamana baslar bilinmez.2023te secimi atlattiktan sonra atamalari tek alim 10bine dusurebilirler

01 Mart 2021 16:04

Memuuurrr
Aday Memur

Hocam keske dediginiz gibi olsa ancakdaha bu yaz talim terbiye kurulu baskani önümuzdeki yillarda artik sadece emekli olan kadar alim yapacaz bu sayi 10bin olabilir dedi.Ziya Selcuk doluluk oranimiz yuzde 93atamalar giderek azalacak dedi.Ben daha ögrenciyim ben mezun oluncaya kadar tek alim 10bine dusebilir gibi hocam ama ne zamana baslar bilinmez.2023te secimi atlattiktan sonra atamalari tek alim 10bine dusurebilirler

Ali Kemal5, 2 ay önce - Alıntıya git
Yok hocam abartmayın her sene aynı konusmalar alım sayısı dusmez
01 Mart 2021 16:50

Ali Kemal5
Kapalı
Yok hocam abartmayın her sene aynı konusmalar alım sayısı dusmez
Memuuurrr, 2 ay önce - Alıntıya git

Abartmiyorum ki hocam burhanettin donmez söyledi bu yaz ve bu sitede de 4yil sonra 90dan asagisi kurtarmayacak diyen cokca kisi de var.Geçmis yıllarda da artık sadece emekli olan kadar atanacak kadrolar doldu diye resmi kisiler aciklama yapiyor muydu?Çunku bu yaz yetkili bir agiz söyledi gecmis yillarda da böyle kisiler bu tarz aciklama yapiyor muydu?Her sene ayni sey demissiniz ama

Toplam 31 mesaj