Editörler : Kubil ay
24 Şubat 2021 11:49

Nizamettin1453
Daire Başkanı

tercih dışı istanbul ataması için bölge istinafda karar verecek hâkimler hadi iptallisi inşallah

24 Şubat 2021 11:49

eseses262626
Aday Memur

Geçen sene ilk tercihe verilme yüzdesinin düşük olma sebebi ise memlekete ve daha önce görev yerine vermedikleri için. Bu sene çoğu kişi tercihini ona göre yaptı. İstanbul Ankara istisna zaten.

24 Şubat 2021 12:16

kilicharun
Şef

Geçen sene ilk tercihe verilme yüzdesinin düşük olma sebebi ise memlekete ve daha önce görev yerine vermedikleri için. Bu sene çoğu kişi tercihini ona göre yaptı. İstanbul Ankara istisna zaten.

eseses262626, 3 ay önce - Alıntıya git
Ankara istisna diyoruz ama ankara gecen seneden once hep ilk tercih %85 gitmis, gecen sene %65 gitmis. Bakalim ne olacak
24 Şubat 2021 12:18

Majezik5133
Memur
Bu sene İstanbul da kaç kişiye hazırlık geldi bilen var mı. Sayıl olarak tahmini kaç kişi gider.
24 Şubat 2021 12:34

Karabela 34
Aday Memur
Tercih dışı İstanbul aboo :) doğuda iy yerde yapanları yazsalar çok iy olur :)))
24 Şubat 2021 12:54

save001
Daire Başkanı
Bu tayin sistemini düzeltmenin en güzel yolu puan sistemi bölgelere ayırıcan her ilin puanı belli olacak orada biriktirdiğin puan ile tayin isteyebilecen sağlıkçılarda olduğu gibi
24 Şubat 2021 13:07

Proletariat
Memur
Arkadaşlar bu konuyla alakalı açılan bütün başlıklara neredeyse yazdım... dairede veyahut ankarada çalışmıyorum ama birkaç sağlam yerden aldığım duyumları paylaştım... hepside şu ana kadar bire bir aynısı çıktı... per daire kütük olayını sıcak bakmıyor ama başka türlü gidenler istisna... bu yıl özellikle diyorum ki kütük yazmayın geçen senelerde ilk tercihin düşük istatistiği bundan ibaret... genede yazmak isteyenler kesinlikle yazabilir ben sadece belki birkaç meslektaşıma faydam dokunur diye yazıyorum... ama asıl olan olay şu ki ilk tercihinizi güzel yapın daha ne diyim ;) ilk 3 tercihten birinin bu yıl gelme olasılığını çok yüksek öngörüyorum... eski görev yeri ve eş kütüğü olayı ise ne desek boş.. belli olmaz oralarda çok tayinci olur bakar gidersin belki kütüğüne bile ama kimseyi yönlendirmek istemem ama kütük zor... gelelim ipka meselesine yarı yarıya kabul olacak diye düşünüyorum... şimdi kalkıp biri 32 bin batıdan doğuya 12 bin doğudan batıya tayin nasıl yapılacak zaten doğuda personel fazla daha mı fazlalaştırılcak diye soru duruyorum şu an?? Bende diyorum ki cevap olarak 13 küsur mesleğe yeni başlayacak personel var bunları batıda başlatıp arada kalan 5 6 bin kişinin de ipkası kabul olursa hesap ortaya çıkar diyorum... uzun uzun sohbet eder gibi yazdım elimden geldikçe yardımcı olmaya çalıştım artık başlık açmayın çok ta düşünmeyin bu konuları zaten Hakkımızda hayırlı olan olacak... benim ilk tercihim gelmez ise istanbul gelsin ölecekmiyiz? Bu yılda erken açıklanacağını düşünüyorum...ilk 3 tercihi iyi yapalım... ALLAH'A emanet... umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur...
24 Şubat 2021 13:07

isko61
Aday Memur
Tercih dışı İstanbul aboo :) doğuda iy yerde yapanları yazsalar çok iy olur :)))
Karabela 34, 3 ay önce - Alıntıya git
Eş durumu atıyorum Elazığ suçum eşimin Elazığ atanması mi kurum torpilin önüne gecsin kaldırsın torpilli tabir edilen illeri. İstanbulu isteyeni İstanbula vermez istemeyeni verir bunlara çözüm üretsinler.
24 Şubat 2021 13:39

anti_tavuk_sever
Aday Memur

Gördüğüm en düzgün yorum olmuş, alkışlıyorum

24 Şubat 2021 13:40

anti_tavuk_sever
Aday Memur
Arkadaşlar bu konuyla alakalı açılan bütün başlıklara neredeyse yazdım... dairede veyahut ankarada çalışmıyorum ama birkaç sağlam yerden aldığım duyumları paylaştım... hepside şu ana kadar bire bir aynısı çıktı... per daire kütük olayını sıcak bakmıyor ama başka türlü gidenler istisna... bu yıl özellikle diyorum ki kütük yazmayın geçen senelerde ilk tercihin düşük istatistiği bundan ibaret... genede yazmak isteyenler kesinlikle yazabilir ben sadece belki birkaç meslektaşıma faydam dokunur diye yazıyorum... ama asıl olan olay şu ki ilk tercihinizi güzel yapın daha ne diyim ;) ilk 3 tercihten birinin bu yıl gelme olasılığını çok yüksek öngörüyorum... eski görev yeri ve eş kütüğü olayı ise ne desek boş.. belli olmaz oralarda çok tayinci olur bakar gidersin belki kütüğüne bile ama kimseyi yönlendirmek istemem ama kütük zor... gelelim ipka meselesine yarı yarıya kabul olacak diye düşünüyorum... şimdi kalkıp biri 32 bin batıdan doğuya 12 bin doğudan batıya tayin nasıl yapılacak zaten doğuda personel fazla daha mı fazlalaştırılcak diye soru duruyorum şu an?? Bende diyorum ki cevap olarak 13 küsur mesleğe yeni başlayacak personel var bunları batıda başlatıp arada kalan 5 6 bin kişinin de ipkası kabul olursa hesap ortaya çıkar diyorum... uzun uzun sohbet eder gibi yazdım elimden geldikçe yardımcı olmaya çalıştım artık başlık açmayın çok ta düşünmeyin bu konuları zaten Hakkımızda hayırlı olan olacak... benim ilk tercihim gelmez ise istanbul gelsin ölecekmiyiz? Bu yılda erken açıklanacağını düşünüyorum...ilk 3 tercihi iyi yapalım... ALLAH'A emanet... umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur...
Proletariat, 3 ay önce - Alıntıya git

Gördüğüm en güzel yorum, alkışlıyorum

24 Şubat 2021 15:16

Polis abi
Kapalı

Tercihleri düzgün yapalım diyor sun devrem de şunu söylemek istiyorum üç yılın istatistiklerine baktım iks ilini 150 kişi yazmış gidecek sayı 146 ilk tercihine yerleşen kişi sayısı 67 bunun neresi mantıklı.. mantıklı olsa yüzde yüz ilk tercih yazanlar gitmeliydi. Bence bir mantık aramamak lazım sıralamada

24 Şubat 2021 15:18

Polis abi
Kapalı

Ankara'ya yüzde seksen altı kişi İlk tercihine atanmis. Bu atanamayan yüzde 14 nasıl sekmis bunu açıkla

24 Şubat 2021 15:20

Nizamettin1453
Daire Başkanı

Aynı piyasa ekonomistlerin zırvası gibi olmuş 2 saat dinlersin sonra bu adam ne söyledi bilgi nerde diye düşünürsün koca bir 0

laf kalabalığı zırva safsata. Hangi ahmak adam ilk tercihlerine yaşamak istemediği ili yazarki zaten adam 1. tercihine en çok yaşamak istediği ili yazar 2 ye de öyle ondan sonra hadi kerhen olursa buda olur diye 3 üncü ili yazar sonrası zaten usulen mecburiyetten tercihtir.

Biri zırvalıyo öbürleride alkışlıyo bende yuhaladım kusura bakmayın biraz badozlama oldu bu yüzden tekrardan dönüp bu konuyu okumuycam boşuna sizde tenkit yazmayın.

24 Şubat 2021 15:20

Polis abi
Kapalı

Adam diyo üçüncü tercime tokat'a atandım diğeri diyo ilk tercih tokat'a gidemedim.. neye göre mantıklı yapalım sıralamayı bunu da açıklar mısın.. ayrıca İstanbul'a 1200 kişi atanmış diyo oda bana çok az geliyor İstanbul'dan 4000 kişi şarka giderken

24 Şubat 2021 15:25

Joker1453
Kapalı
Bi bitmediniz......
24 Şubat 2021 15:27

Ekofan
Aday Memur

Personel daire sıcak bakmıyor nedir Allah aşkına ortada kanun ve yönetmelik var, eğer bir uygulama yapılıyorsa önce kanun ve yönetmelikte değişikliğe gidilmesi gerekir ayrıca adil, şeffaf ve diğer kurumlarda olduğu gibi puana dayalı atama sistemine bir an önce geçilmeli yoksa bu keyfiyetin ve birçok belirsizliğin oldugu atama sistemi devam ettiği müddetçe tercih dışı atamalar devam eder, referanslilar hariç kimse de istediği yerde çalışamaz tercihine dahi gidemez

24 Şubat 2021 16:21

sagami
Şube Müdürü

İstanbuldan cok korkmayin. Gecen sene tercih disi geldim, ankara iyiki gelmemis dedim, ha bu arada sebep olanlara hakkimi haram ettim tabi

24 Şubat 2021 16:30

Polis abi
Kapalı

Devrem ailem Ankara'da değilde İstanbul'da olsa tabiki İstanbul korkulacak bişey değil yetmezmi çektiğimiz hasret

24 Şubat 2021 16:38

sagami
Şube Müdürü

Benim aileme yakin o yuzden memnunum, ancak uzak olanlara Allah kolaylik versin :(

24 Şubat 2021 20:53

kilicharun
Şef

İpkasi bozulacak olan çok arkadaş var maalesef ve tercih dışı gidenlerin nerdeyse tamamı ipkasi bozulan ya da ipkasini geri alanlardır. Mantıklı tercih yapan personel kolay kolay tercih dışı gitmez. İstatistikler de bu şekildedir

anti_tavuk_sever, 3 ay önce - Alıntıya git
Bu konuya kafam takildi. Ben ipkami bozdum bu sene. Sebebi de degisen ailevi meselelerdi. Onden aldiklari dilekcede ipka istedim, pbsde kesin tercih yaparken ipka istemedim. Bu sebepten dolayi ilk siraya yazdigim Ankaraya gidemeyecek miyim yani
Toplam 64 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?