Editörler : crops35
24 Şubat 2021 11:00

TCDD özelleştiriliyor mu?

Son dönemde kurum içinde bu konuda yoğun bir dedikodu başlamış durumda. TCDD'nin bu yıl içinde özelleştirileceği, personelin havuza alınacağı konuşuluyor. Hatta bu konuda 21 Haziran tarihini verenler bile var. Tabi bunlar henüz dedikodu, konu hakkında bilgisi olan var mı?

24 Şubat 2021 11:40

Evet son zamanlarda herkes konuşuyor artık kesin gibi.

iras
Genel Müdür
24 Şubat 2021 13:00

haziran temmuz kesin deniyor.haftaya cumhurbaskanı na sunacaklarmış.bu muhteşem planı.

moratora
Şef
24 Şubat 2021 14:41

Planın detayı hakkında herhangi bir bilginiz var mı peki arkadaşlar? Kurumun tümüyle özelleştirilmesi mi yoksa bir kısmının özelleştirilmesi mi planlanıyor?

iras
Genel Müdür
24 Şubat 2021 15:01

genel müdür istemediğim adamı hemen 1 saat içinde muhasebeye yönlendirip çıkışını yapabileceğim bir sistem istiyorum demiş kurumda bir tane memur görmek istemiyormuş.sendikacılara bu şekilde söylemiş

moratora, 3 yıl önce

Planın detayı hakkında herhangi bir bilginiz var mı peki arkadaşlar? Kurumun tümüyle özelleştirilmesi mi yoksa bir kısmının özelleştirilmesi mi planlanıyor?

moratora
Şef
24 Şubat 2021 15:21

Koca TCDD özel şirketim olsun istiyor yani adam. Bunu yapabiliyorsa -ki görünüşe göre yapabiliyor- baya forsu var belli ki. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla olay kesin gibi, geri dönüşü yok sanırım. Geçenlerde TCDD, kurumun özelleştirilmesi gibi bir durum sözkonusu değil şeklinde bir açıklama yapmıştı ama dediklerine ne kadar güven olur bilemiyorum. Hakkımızda hayırlısı artık.

organikpttci
Memur
24 Şubat 2021 17:34

2023 yılında sonra olur eyer öyle bir şey varsa özeleştirme kolay deyil

moratora, 3 yıl önce

Koca TCDD özel şirketim olsun istiyor yani adam. Bunu yapabiliyorsa -ki görünüşe göre yapabiliyor- baya forsu var belli ki. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla olay kesin gibi, geri dönüşü yok sanırım. Geçenlerde TCDD, kurumun özelleştirilmesi gibi bir durum sözkonusu değil şeklinde bir açıklama yapmıştı ama dediklerine ne kadar güven olur bilemiyorum. Hakkımızda hayırlısı artık.

engineermete
Aday Memur
24 Şubat 2021 18:58

2 seneye özelleşmesi kesin diyorlar çok

söylenti var

Üçyüzdoksandokuz
Aday Memur
24 Şubat 2021 19:38

Bahse konu olan Tcdd mi yoksa Tcdd taşımacılık mı

Mustafa613489
Aday Memur
24 Şubat 2021 20:39

özelleştirme çalışmaları başlamış bu defa kesin olacak gibi

24 Şubat 2021 21:07

İkisi birlikte tamamen.

emreren16
Genel Müdür
25 Şubat 2021 11:03

Özelleştirme olması çok zor. Çünkü demiryolu işletmeciliği çok maliyetli bir iş. Bu yüzden sanmıyorum. Ama yapısal bir değişiklik olacağı kesin gibi. Thy gibi mi olur veya başka bir şekilde mi olur bilmiyorum. Büyük ihtimal emekliliği gelenlere teşvik verilip emekli edilecek. Geri kalanlara da yeni yapılanmış düzende devam etmek istiyorlarsa sözleşme sunulacak, devam etmek istemeyenler de havuza aktarılacak ve tercih ettikleri şehirlerde başka kurumlara nakil olacak. Ve de bir daha Kpss ile de alım olmaz. Ben dedikodulardan bunu çıkardım. Olur ya da olmaz.

redtoflash
Aday Memur
25 Şubat 2021 19:16

Özelleştirme kolay değil ama kurumda yapılandırma olması büyük olasılık

organikpttci
Memur
25 Şubat 2021 19:36

evet yapılanma dogrudur emkliigi gelen cok calışan var 30 veye 35 yıldır calışan var bir teşvik

bekleniyor yapılanmada gelirse cok kişi emekli orur ama ne zaman beklemede tcdd calışanları

özeleleşme cok zor görünüyor

redtoflash, 3 yıl önce

Özelleştirme kolay değil ama kurumda yapılandırma olması büyük olasılık

Gabyoni
Aday Memur
25 Şubat 2021 20:08

Aynı saçmalığı memurları rahatça terkin edebilmek için 399 khk ile Özal da yapmıştı. Yüzde 60 maaş zammıyla insanlar 657 den 399 a geçmeye teşvik ediliyordu. Geçildi. Sonrasında gelen sosyal demokrat hükümet 399 a 657 güvencesi verince insanlar aldığı zamla kaldılar. Tcdd de nispeten yüksek maaşlar bu yüzdendir. Sanırım genel müdürde kolayca memur çıkarma özgürlüğü talep ediyor Özal gibi. O zamanki memurlar hala var ama Özal yok. Bulunulan makamın gerektirdiği yeterliliği taşımaya, taşımıyorsan bile edinmeye çalışmak olmalı tcdd deki her yöneticinin ideali.Yönetsel zaaflardan personeli sorumlu tutmak değil...

xxxzz
Memur
26 Şubat 2021 07:23

tcdd yi nasıl özelleştirecekler ki. yeni yatırımları bakanlık nasıl yapacak? zorunlu hizmet olan yerlerden devlet cıkmaz. yeni demiryolu hatları ihtiyacı hep olur. ha mevcut bölge müdürlüklerini özelleştirebilir o ayrı. yapılanma konusu yıllarca teiaşta da soylendi yok yaslılar emekli edilecek özerklik olacak falan filan hiçbir sey olmuyor. keza mke de aynı. bnce varlık fonu harıcındekıler zor özelleşir. öncelik fondakilerde olur ztn ona göre fona aktarıldı kurumlar

husonet
Aday Memur
26 Şubat 2021 11:13

edevlet üzerinden kurumlararası geçiş başvurusu açmışlar bu neye işaret acaba?

husonet
Aday Memur
26 Şubat 2021 11:14

edevlet üzerinden kurumlararası geçiş başvurusu açmışlar bu neye işaret acaba?

özelleştirme için altyapı mı kuruluyor yoksa başvuru alınıyor mu?

tercih edilen il / kurum falan seçilmiyor ama. (ya da henüz)

mühendismak
Yasaklı
26 Şubat 2021 11:28

beklentimiz bu yönde olursa güzel olur diğer kitlerde olsa

jag-xtype
Şef
26 Şubat 2021 12:04

Kitler olacağını zannetmem

mühendismak, 3 yıl önce

beklentimiz bu yönde olursa güzel olur diğer kitlerde olsa

mühendismak
Yasaklı
26 Şubat 2021 12:46

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

bekliyoruz buralarda işçi olmak güzel maddi açıdan

Toplam 6737 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi