Editörler : Safak Vaktii
25 Şubat 2021 00:20   

İade bekleyenler için

Herkese merhaba kısaca başımda geçen hukuki süreci paylaşmak istiyorum.Biraz olsun kendi durumunuzdan bir fikre varabilirsiniz.Karakuvvetleri mensubuyum.15 Temmuz akşamı sıralı amirlerimce terör saldırısı denilerek kışladan çıkartıldım.Olayları öğrenmeye mütakip polis ekipleriyle irtibata geçip hiçbir olaya karışmadan ben ve yanımdaki askerlerle polise teslim oldum.Bu süreçte 21 temmuzda tutuklanıp cezaevine girdim 667 sayılı khk nın ğ bendi ilebakan onayı ile Ağustos ayında ihraç oldum 16 ay cezaevinden sonra savcı mütalaası le fetö irtibat iltisakı tespit edilememiştir darbeye karşı fillen durmuştur denerek beraat ettim.Kurum avukatlarınistinafa götürdü bu arada idare mahkemesine açmış olduğum davayı kazarak 30 ay sonra göreve döndüm.Msb istinafa başvurdu delil belge aile araştırması herşey temiz çıkmasına rağmen bölge idare mahkemesi fetö işe irtibat iltisak olmasada darbeye teşebbüs etmediğin tespit edilsede ceza mahkemesince beni bağlamıyor benim düşünceme göre sen darbeye teşebbüs etmişsin diyerek 14 ay görev yaptıktan sonra mahkeme kararı ile yeniden ihraç oldum.ceza davam istinaftan onay alıp yargıtaya gitti savcı mütalaası onaylanması yönünde 15 aydır bekliyorum.Burda amacım kimsenin umudunu kırmak değil elbet ama maalesef süreç böyle işliyor

26 Şubat 2021 21:42

conqieror
Şube Müdürü

ülkeyi ne hale getirdiler. önce ceza verilip sonra yargılandığımız bir sistemdeyiz.Yok böyle birşey!

27 Şubat 2021 20:39

esoes1214
Aday Memur

istinafa ne kadar süre içinde başvurdular acaba benim disiplin suçuydu meslekten çıkarıldım tekrar idare mahkemesi iptal kararı verdi jandarmaya bu hafta dilekçe yazdım iade için avukat istinafa giderler dedi göreve iadeden sonra istinaf red ederse tekrar çıkarılıyormu meslekten sizi ne kadar sürede çağırdılar göreve cvp larsanız belki bana ve başkalarına yardımcı olur

28 Şubat 2021 00:39

asi_sevecen06
Aday Memur

Benim davam 2018 kasımda sonuçlandı.Aralık ayında görevime dönerek geriye dönük bütün haklarımı almıştım yasal süre içerisinde yani 15 gün sonra istinafa msb itiraz etti mahkeme başkanı emekli albay emir komuta ve hiyerarşiyi iyi bilmesine rağmen 2020 şubatta kararı bozarak yeniden ihraç oldum

28 Şubat 2021 00:42

asi_sevecen06
Aday Memur

Şuana kadar takip ettiğim iade kararlarının tamamına yakınına itiraz edip bölge idarede mahkemesinde % 99 bozuyorlar gerekçen hiç önemli değil bende hiçbirşey yoktu şimdi davam 1 yıldır Danıştayda YD istemli bekliyor normalde 1ile 6 ay içinde YD karar vermesi. Gerekli diye yazmışlar ama bir gelişme yok maalesef senide tekrar ihraç edecekler ortalama 1 yıl sürüyor herşeye hazırlıklı olun

Toplam 4 mesaj

ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?